Dizel araçda EGR ve Chip Hakkında Görüşleriniz?

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Arkadaşlar Clio3 Grandtor 1,5 DCi 65 Hp aracıma sırası ile Carbon Celan ve Emme manifold temizleme sıvısı ile temizlik yaptırdım, Yağ ve filtrelerini yani motor bakımını yaptırdım Shell Helix 8, sonra depo katkısı attım bir tane daha yarım depoya ve en sonunda EGR ve Egr bağlattı Emme Manifold girişini temizledim ki EGR berbattı girişi de bayağı tıkanmıştı.

1- Sorum şu olacak EGR yi araştırmalarım sonucu iptal etmeye karar verdim yalnız ustam iptal edemedi bende EGR fişini çekerek iptal ettim malum hemen arıza lambası yandı EGR yi iptal ettikten sonra alt devir çekişi daha iyi olduğunu ve yol bilgisayarından da yakıtın 0,3 - 0,5 lt arasında düştüğünü tespit ettim. Bu şekilde aracımı sürmem de arıza ışığından başka bir sıkıntı olur mu.

2- Chip tuning yaptırmak istiyorum ECUFAST firmasına en yakın Trabzon var bana bu işlemi yapınca acaba yakıtım da artma olumu? Ben zaten bu arabada ekonomi odaklı sürüş yapıyorum genelde 2000 devirde vites değişiyorum ara sıra 2500-3000 devire çıkıyorum.

Genel olarak aracımın durumundan memnunum sadece chip yaptırayım mı yaptırmayayım mı onda kararsız kaldım. Burada amatör yapan bir arkadaş var biz sadece enjektör basıncını falan ayarlıyoruz yakıtın kesin olarak artar dedi aklım karıştı. Bilgili arkadaşlardan yardım istiyorum.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düzgün birine yaptır. yaptırırkende ekonomi odaklı olsun de. ayrıca egryi falanda iptal edilmesini iste hepsini hallederler muhtemelen.yani sonuç olarak yaptır derim...

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Egr yi konuştum iptal edemiyorlarmış. Proğramdan belki başka bir chip tuningçi yapabilir bilemiyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Egr yi konuştum iptal edemiyorlarmış. Proğramdan belki başka bir chip tuningçi yapabilir bilemiyorum.

Çek fişini gitsin lazım olduğun da takarsın olur biter ;) uzunca bir süre fiş çekik kullanıyorum araba kendine geldi yeminle. Sağı ile solu ile fazla oynamaya gerek yok bence.

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Çek fişini gitsin lazım olduğun da takarsın olur biter ;) uzunca bir süre fiş çekik kullanıyorum araba kendine geldi yeminle. Sağı ile solu ile fazla oynamaya gerek yok bence.

Bende de EGR den sonra arabanın daha rahat kalktığını ve ara hızlanmalarının daha iyi olduğunu fark ettim. Chip işine de bulaşma diyor sununuz sanırım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bende de EGR den sonra arabanın daha rahat kalktığını ve ara hızlanmalarının daha iyi olduğunu fark ettim. Chip işine de bulaşma diyor sununuz sanırım.

Aynen öyle en azından erg olayın da fişi takar eski halinden devam eder. Ama bu chip işi öyle takayım devam edeyim diye bir şey söz konusu değil bu yüzden dokunmamak en güzeli bence.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Araçtan memnunsanız bi tomar para verip macera aramayın bence

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Araçtan memnunsanız bi tomar para verip macera aramayın bence

Aracımdan memnunum ilk aldığımdan bu yana eşşekten ata biner oldum bu yaptırdıklarım sayesinde ama nette araştırmaların sonucu chip ile hem tork arttığı için daha zevkli olacak hemde az yakacak yani 65 hp nerede 85 nerede 170 tork nerede 210 tork nerede bir chip firması ile görüşmüştüm ben yakıtı düşüre bilirmisin dediğimde zaten o araçlar çok az yakıyor yakıtı düşürürüz azda olsa ama sen performansına bayılacaksın demişti aklım orada kaldı ondan sizlerle bir istişare edeyim dedim şimdi 3 haftaya tatile çıkacak yaklaşık 4000 km yol yapacağım şeytan işte yaptırıp hem az yak hemde dağı falan daha rahat çıkarsın diyor sollamalarda rahat edersin vs., işte şeytanın dediği ne kadar doğru o tartışılır. :)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımdan memnunum ilk aldığımdan bu yana eşşekten ata biner oldum bu yaptırdıklarım sayesinde ama nette araştırmaların sonucu chip ile hem tork arttığı için daha zevkli olacak hemde az yakacak yani 65 hp nerede 85 nerede 170 tork nerede 210 tork nerede bir chip firması ile görüşmüştüm ben yakıtı düşüre bilirmisin dediğimde zaten o araçlar çok az yakıyor yakıtı düşürürüz azda olsa ama sen performansına bayılacaksın demişti aklım orada kaldı ondan sizlerle bir istişare edeyim dedim şimdi 3 haftaya tatile çıkacak yaklaşık 4000 km yol yapacağım şeytan işte yaptırıp hem az yak hemde dağı falan daha rahat çıkarsın diyor sollamalarda rahat edersin vs., işte şeytanın dediği ne kadar doğru o tartışılır. :)

güçlü motor sürücüsünü uzun yolda daha az yorar ;) megachips iledebir görüş