Dizel aracımızda hangi yağ kullanılıyor.

Emah82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
Dizel astralarımızda kaç numara yağ kullanıyoruz, ben 5w-30 olarak biliyordum ama forumumuzda 60.000 bakımı yaptırmış bir arkadaşımız 0w40 yağ kullanmış, ben bakımı kendi şirketimde yaptırdığım için yağ olarak ne kullanıldığını bilmiyorum, daha önce serviste yada dışarda yağ değiştirenler kaç numara yağ kullandıklarını söylerlerse sevinirim. elimdede kango aracımda kullandığım Mobil 1 ESP Formula 5W-30  var 8lt kadar inşallah uygundur bu aracada.

dejampe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizel aracımızda hangi yağ kullanılıyor.

GM 5W-30 DEXOS 2 gayette iyi yağdır. yok po dolduruyomuş bilmemneymiş diyenlere aldırma çokta güzel bir yağ...

Emah82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kullanım kitabına baktım şimdi netten,

Dış hava sıcaklığı Benzinli ve dizel motorlar
-25 °C'ye kadar SAE 5W-30 veya SAE 5W-40
-25 °C'nin altında SAE 0W-30 veya SAE 0W-40
-20 °C'ye kadar SAE 10W-301) veya SAE 10W-401)
1) İzin verilir, fakat dexos kalitesinde SAE 5W-30 veya SAE 5W-40 kullanılması önerilir.

yazıyor, yani elimdeki yağı kullanabilirim :)

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emrah82 link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,
Dizel astralarımızda kaç numara yağ kullanıyoruz, ben 5w-30 olarak biliyordum ama forumumuzda 60.000 bakımı yaptırmış bir arkadaşımız 0w40 yağ kullanmış, ben bakımı kendi şirketimde yaptırdığım için yağ olarak ne kullanıldığını bilmiyorum, daha önce serviste yada dışarda yağ değiştirenler kaç numara yağ kullandıklarını söylerlerse sevinirim. elimdede kango aracımda kullandığım Mobil 1 ESP Formula 5W-30  var 8lt kadar inşallah uygundur bu aracada.

daha önce bu yağı peugeot 206 hdi aracımda kullandım. harika bir yağ. yalnız opelin dexos2 onayı yok. şu anda dexos2 onayı castrol edge fst  5-40 var diye biliyorum. yine bir araştırın derim. sizin yerinizde olsam orjinal yağı kullanın derim fiyatıda uygun.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kitapçıkta hatırladığım kadarıyla ilk kullanılan yağ markası neyse (bizim araçlarda fabrika çıkışı GM dir diye düşünüyorum?), aynen onunla devam edilmesi önerilir yazıyordu.
Arabayı ilk aldığımda göz gezdirirken görmüştüm :)

Emah82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wings35 link' Alıntı:
daha önce bu yağı peugeot 206 hdi aracımda kullandım. harika bir yağ. yalnız opelin dexos2 onayı yok. şu anda dexos2 onayı castrol edge fst  5-40 var diye biliyorum. yine bir araştırın derim. sizin yerinizde olsam orjinal yağı kullanın derim fiyatıda uygun.

Bende bu yagi kangoo aracta kullaniyorum, kangoo'da 20.000km de bir yag degisimi oluyor ve bu yag ile bu gune kadar hic sorun yasamadim gayette memnunum, elimdede bu yagdan olunca yag almaktansa bunu kullanim dedim.