Dizel Bakimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xenonx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar benim astra 1.3 cdti 9bin km de daha hiç bakım için serwise götürmedim 15bin de gel demişlerdi ama sonradan ögrendim galiba 7500km bakımı warmış bide ben götürmedim bişey olur mu?

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Normalde 15.000 de bakım yapılıyo diye biliyorum ama hiç 0 km bi aracım olmadığı için bilemiyorum ... :( :confused: :eek:

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra cdti'nin 7500 km bakımı yok diye biliyorum..Bende 0 almıştım 2005 cdti ama corsa benimki 7500 km bakımına götürmedim zaten öyle bişeyde duymadım...Forumumuzda Yetkili ve özel servislerden arkadaşlarımız var onlar daha iyi bilir ama ben götürmedim bir sorunda çıkmadı...

pedodentist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
banada 15.000 de gel demişlerdi. bu 7500 olayına bilgili bir arkadaş açıklık getirirse sevinirim
Saygılarımla

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim Astra 1.6 16V benzinli her 7500 km de yağ değişimi yapılıyor bakımları 1500 km de senin arabanında yağ değişimi vardır herhalde 7500 km de

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu yaz arabamı aldığımda (Corsa) ilk 7500 de gel dediler.

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenonx' Alıntı:
ya arkadaşlar benim astra 1.3 cdti 9bin km de daha hiç bakım için serwise götürmedim 15bin de gel demişlerdi ama sonradan ögrendim galiba 7500km bakımı warmış bide ben götürmedim bişey olur mu?

bana 7500km de gel demişlerdi ama aradığımda gerek olmadığını söylediler.sadece kontrol amaçlı gösterebilirsin tabi.sadece bir yağına bakıcaksın.yağ eksiltecektir.sonra 15000km bakımına da gedizler e götürdüm zaten...tekrarlıyorum yağ değişim deil..eksilecektir yeni araba olduğu için.sadece yağ ekleyecksin..boşuna bakımmış,yağ-yağ filtresi değişimiymiş gibi masraflara girmeyin arkadaşlar

xenonx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgilendirdiginiz için hepinize teşekkür ederim

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
XENONX .. Benim araçta 2005 model ve 1,3 CDTİ motora sahip.. Bende 7.500 olunca gittim fakat bakım yapmadılar 15.000 de gel dediler
AMA kullanım kitapçığında 7.500 km de YAĞ DEĞİŞİMİNİN gerektiği yazıyor.
Bende gittim kendi isteğimle adamlara zorla 56-YTL vererek servise hem yağı hemde yağ filtresini değiştirttim..Bence çok para değil bakım yaptırman gerekmez ama en azından arabanın yağını değiştir ileride aracına zararı değil faydası olur mutlaka...Malum sıfır araba yağlanmaya çok ihtiyacı var ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...