dizel-çekiş problemi-çözümü

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba... bir süredir aracımın çekiş problemiyle uğraşıyordum.. bildiğiniz üzere bu konuda baya bi soruda sormuştum... örnek olarak birinin linkini aşağıya ekledim... buraya yazmamdaki neden, aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa onlara fikir verme açısından faydalı olacağını düşündüğümden.
sorunu az çok biliyorsunuz... kısaca hatırlatmak isterim... aracım 5 viteste sabit hızla giderken anlık gaz  kesmeyle (1sn lik) başladı... daha sonra şikayetim ilerledi...(hiç arıza lambası yakmadı)  5 viteste sürekli hale geldi... turbo açmıyo gibi yığılıyodu... sonra 4 vitestede aynı şeyler olmaya başladı... daha sonra 3. viteste de arada yapmaya başladı... Vs...

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=7732.msg179801#msg179801

neyseki bi insan evladı çıktı ve sorunumu kendi aracının sorunu gibi ilgilenip 1 gün içinde çözdü... TURBO BASINև SENS֖R֜ değişti arkadaşlar...
şu anda hiç bi sorun yok... bu ilgilerinden dolayı, OPAK'a, Selçuk beye ve başustaya minnettarım... Allah dert keder göstermesin inş..

- aracı satan bayi olmarına rağmen, 3 kez servislerine götürdüğüm halde, bunda böyle böyle sorun var dediğim halde, tecrübe de bizzat usta sorunu yaşamış olduğu halde, ertesi gün gözümün içine baka baka aracınızda bişey yok deyip yalan söyleyen, yakıttandır, devirsiz kullanımdandır gibi alay edercesine konuşan,önceki gidişlerimde verdikleri halde son gidişimde iş emri formu vermiyoruz deyip, zorla fotokopisini veren, açıkcası bir daha kapısının önünden geçmiyeceğim ***L 'ı Allah a havale ediyorum...

- aracınızı bırakmanız lazım en az 1 hafta 10 gün sürer... bi deniyeceğiz diyen... e araç kalsında sonunda bişeyyok deyip vermeyin dediğim cevap olarak ta öyle de diyebiliriz diyen, resmen başından savmak için konuşan ***N 'ı da Allah a havale ediyorum...

* - yıldızları ben koydum... aslında açıkca yazmak gerek ama anlayan anlamıştır zaten...

sayelerinde ilk ve son opelim oldu !..

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: dizel-çekiş problemi-çözümü

geçmiş olsun neysekı problemınız çözüşmüş çok sevindim ayrıca sizinle ilgilenen selçuk beye helal olsun demekki böyle anlayışlı servisler hala varmış :)

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mete34 link' Alıntı:
geçmiş olsun neysekı problemınız çözüşmüş çok sevindim ayrıca sizinle ilgilenen selçuk beye helal olsun demekki böyle anlayışlı servisler hala varmış :)

saol kardeşim...

freelook

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vay arkadaş ne olacak bu OPEL servislerinin rezilliği. 046thumbsdown
Allah'tan 1-2 tane iş yapan doğru düzgün servis varda, yoksa külliyen rezil olacaz ortalıkta... walll

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun, basınç sensörü çok da bulunamayacak problemler sergilemez, sizde olduğu gibi.

Servisin bu kadar bilgisiz ve ilgisiz olması bu güzel markaya hiç yakışmayan bir durum ve ne yazık ki sadece Türkye de değil Avrupa da da ana firma GM den kaynaklanan disiplin ve iletişim sorunları nedeniyle müşteri memnuniyeti pek içaçıcı değil, ilerki yıllarda Opel in sadece yeni nesil motorları değil müşteri memnuniyeti seviyesinin de yeniden yapılanacağı yazılıyordu..

kürsad1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hiçbir servis ismini gizlemeyin arkadaslar. Bizde sizler gibi tuketiciyiz. Biz de öğrenelim. Hata yapan servis ve çalışanları da burada görüp kendilerine ceki düzen verirler

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kürsad link' Alıntı:
Hiçbir servis ismini gizlemeyin arkadaslar. Bizde sizler gibi tuketiciyiz. Biz de öğrenelim. Hata yapan servis ve çalışanları da burada görüp kendilerine ceki düzen verirler

Zaten buraya yazmandaki amac sizleri bilgilendirmek... Neden gizledim?  bazi arkadaslar cikip karalama yapiyosun diyebilirler. Zaten ankarada kac tane servis var. Son harflerinden anlasiliyor.... :)

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Geçmiş olsun, basınç sensörü çok da bulunamayacak problemler sergilemez, sizde olduğu gibi.

Servisin bu kadar bilgisiz ve ilgisiz olması bu güzel markaya hiç yakışmayan bir durum ve ne yazık ki sadece Türkye de değil Avrupa da da ana firma GM den kaynaklanan disiplin ve iletişim sorunları nedeniyle müşteri memnuniyeti pek içaçıcı değil, ilerki yıllarda Opel in sadece yeni nesil motorları değil müşteri memnuniyeti seviyesinin de yeniden yapılanacağı yazılıyordu..

Saol arkadasim.. Bu sorunla uzunca bir sure ugrastigimi biliyosun.. Bu konuda sende cok fikir yurutmustun tesekkur ederim.... Kici kirik bir sensor icin insan bu kadar ugrastirilirmi ya!  birde yalanci durumuna dusuyosunuz.. Bir servis nasil olurda sorunu gorup, biz bunu bir arastirip bakalim dedigi halde, sonraki gun aracinizda bisey yok diyebiliyor aklim almiyor!  cevremden astra alipta servislere hatim indiren arkadaslarim var... Aracimi severek almistim ama en kisa zaman da elden cikaracagim!

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

freelook link' Alıntı:
vay arkadaş ne olacak bu OPEL servislerinin rezilliği. 046thumbsdown
Allah'tan 1-2 tane iş yapan doğru düzgün servis varda, yoksa külliyen rezil olacaz ortalıkta... walll

046thumbsdown kızgınkırbac battle_Teroriste

kürsad1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

budoka link' Alıntı:
Zaten buraya yazmandaki amac sizleri bilgilendirmek... Neden gizledim?  bazi arkadaslar cikip karalama yapiyosun diyebilirler. Zaten ankarada kac tane servis var. Son harflerinden anlasiliyor.... :)

Ankara'da olduğuyla ilgili bir bilgi göremedim :) Belki de gözümden kaçtı. İstanbul'dakileri düşününce bulamadım. :)