Dizel Motora katki temizleyici koruyucu...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel sahibi Arkadaslar,
hepinize bir sorum olacak,
dizel motora katki olarak dolu tanka 250ml 2 zamanli motoryagi koyma hakkinda ne biliyorsunuz? duyumlarim motorun sessiz calismasi hele soguk iken,arti bilinen kurumsuz yandigi icin basinc pompasi vs.koruma yaglama özelligi olmasi vs...
bilgisi tecrübesi olanlara duyurlur..bilgi toplama niteliginde..
cünkü yurdisi forumlarimda taksicler dahil herkez kullaniyor ve egr dahil hic bir yerde kurum birikimi olmadigi vs..
bu cdi motorlar icin..:confused:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgisi tecrübesi olan yokmu? :D

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onu bılmıyorum hocamda gecen gun ben depomu fulledım ve katkı maddesı attım depoya enjektorlerı pompaları fln temızlıyormus onumuzdekı ayda motora bor atıcagım

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk kez duyuyorum. dti gibi eski nesil motorlara konuyor sanırım değilmi. cdti a konmaz sanırım. onların enjektörler daha hassas sonuçta...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motorunuzda common rail teknolojisi var hiç o tür şeyler tavsiye edilmiyor common rail li motorlar için.. zaten aldığınız yakıt euro dizel kükürt oranı düşük..

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onu bılmıyorum hocamda gecen gun ben depomu fulledım ve katkı maddesı attım depoya enjektorlerı pompaları fln temızlıyormus onumuzdekı ayda motora bor atıcagım

boru bende attım hiçbir fark hissetmedim. kışın marş sürem biraz uzuyordu (soğuk havanın aküye etkisinden kaynaklı sanırım) aynı şekilde marş sürem iyileşmedi çekiş aynıydı yakıt aynıydı. kullanımda fark hissetmedim ama teknik testler uygulansaydı belki fark görülürdü... aracım 1,7 dti 2003 corsa diesel

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
simdi ama mercede cdi ve bmw yeni motorlarda motor calismasi rahatliyor daha sessiz calsiyor deniyor..yani yeni nesil dizelllerde kullanan cok...hatta rolanti bozuklugu olan araclar daha rahat calsitiginin felan okuyorum..sonucta 2 zamanli yag cok incedir..????
yalniz sunu belirteyim partükel filitresi icin tavsiye edilmiyor ve bizim araclarda zaten yok

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
gazihana sormak lazım

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
denemek istiyorum :D
sonucta 2 zamanli yag kurum birakmayan ince yagdir,1:16 hoby FG arabam vardi bilen bilir :D ordan biliyorum cabuk yaniyor ve kurumsuz yaniyor..
ama iste hani burda bilen varmi ;) deneyen..sonucta kötü olmaz yani pompanin vs. yaglanmasi :D