dizel otomatik (öneri)

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EDC'de nasıl bir sıkıntı varmış? Geçen yıl almaktan başka nedenler ile son anda vazgeçmiştim. Arkadaşım aldı 2012 mayıs'ta gayet memnun, ki kendisi daha önce de corolla dizel mmt kulanmış idi. mmt şanzuman'dan sonra edc'nin çok iyi olduğunu söylemişti çift kavrama olduğundan.

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
edc sorun yazın google.. reno nun fan sitesıne bıle yazmıslar

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
edc sorunlu, dgs sorunlu, easytronic sorunlu, kısaca otomatikleştirilmiş bütün motorize şanzımanlar sorunlu...

acaba kullanan mı sorunlu yoksa gerçekten motorize şanzıman mı sorunlu? önce bunu sorgulamak lazım. zaman değişti artık insanlar daha kolay ve ucuza otomatik araçlara ulaşabiliyorlar. bunun neticesinde adam alıyor aracı basıyor. ee bu gitmiyor vites değişimi çok sert. ama yakıt tüketimi gayet makul değil mi?

peugeot2un otomatikleştirilmiş vites kutusu içinde birsürü yazılıp çizilen şey var. birisi çıktı dedi ki bir gün, arkadaş aracın vites değiştireceğini anladığında gaza abanmak yerine gazı hafifçe bırak bak ne güzel olacak diye. o gün bu gündür o "sorunlu" şahıs vites kutusundan şikayet etmeyi bıraktı.

düşünün turbo beslemeli küçük havimli motorlar ilk çıktı millet turbodan şikayet ediyordu. neden? çünkü biz millet olarak bir şeyi kullanmayı deneyip yanılarak öğrenirizde ondan.

dgs'den örnek vereyim? dgs ne zaman vw grubu araçlarda binek otomobillerde sunulmaya başlandı? porshe vw birleşmesinden sonra olabilir mi? peki bu çift kavramalı sistemi porshe kaç yıldır kullanıyor? hadi onu geçtim bu adamlar salak mı ki böyle isim yapmış bir markada yıllardır bu sorunlu vites kutusunda ısrar ediyor? ben bu işi anlamadım gerçekten.

bir arada toyota'nın multimode vites kutusunda sorun var diyorlardı. tabiri duyunca gerçekten çok gülmüştüm. neymiş şanzıman şişiyormuş, bu nedenle sıkışıyormuş? töbe töbe... balon mu bu arkadaş, şişsin.

Son düzenleme:

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
edc sorunlu, dgs sorunlu, easytronic sorunlu, kısaca otomatikleştirilmiş bütün motorize şanzımanlar sorunlu...

acaba kullanan mı sorunlu yoksa gerçekten motorize şanzıman mı sorunlu? önce bunu sorgulamak lazım. zaman değişti artık insanlar daha kolay ve ucuza otomatik araçlara ulaşabiliyorlar. bunun neticesinde adam alıyor aracı basıyor. ee bu gitmiyor vites değişimi çok sert. ama yakıt tüketimi gayet makul değil mi?

peugeot2un otomatikleştirilmiş vites kutusu içinde birsürü yazılıp çizilen şey var. birisi çıktı dedi ki bir gün, arkadaş aracın vites değiştireceğini anladığında gaza abanmak yerine gazı hafifçe bırak bak ne güzel olacak diye. o gün bu gündür o "sorunlu" şahıs vites kutusundan şikayet etmeyi bıraktı.

düşünün turbo beslemeli küçük havimli motorlar ilk çıktı millet turbodan şikayet ediyordu. neden? çünkü biz millet olarak bir şeyi kullanmayı deneyip yanılarak öğrenirizde ondan.

dgs'den örnek vereyim? dgs ne zaman vw grubu araçlarda binek otomobillerde sunulmaya başlandı? porshe vw birleşmesinden sonra olabilir mi? peki bu çift kavramalı sistemi porshe kaç yıldır kullanıyor? hadi onu geçtim bu adamlar salak mı ki böyle isim yapmış bir markada yıllardır bu sorunlu vites kutusunda ısrar ediyor? ben bu işi anlamadım gerçekten.

bir arada toyota'nın multimode vites kutusunda sorun var diyorlardı. tabiri duyunca gerçekten çok gülmüştüm. neymiş şanzıman şişiyormuş, bu nedenle sıkışıyormuş? töbe töbe... balon mu bu arkadaş, şişsin.

kardeşim sorunlu olan vites kutuları sanzımanlar değil...bizim insanımız alışmış manuel kullanmaya otomatiğe geçtimi nasıl ediyorsa bozuyor...yoksa ben hiçbir markanın aracında otomatik sorun çıkardığına inanmıyorum...
ha şans ya bu bozulacagı tutup bozuluyor arabanın neresi bozulmuyor ki...bozulmayacak araba istiyorsak elektroniği az olan arabaya binmek gerek..bende kullanıyorum yarın bakarsın hop bozulmuş...olabilir ama bu şanzımanın sorunlu olduğunu göstermez ki...sonuçta kaç yıllık araba...şans fakötrü de var...

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla siz dedikten sonra yazdım arattım "edc sorun" şeklinde ne kadar çok arıza var öyle...
vitesi değişmeyenler, aracı hareket ettiremeyenler vs. vs... hakkaten baya sıkıntı varmış daha önce hiç duymamıştım... :confused:

Şöyle bi baktım sahibinden.com a
corolla, fluence, accent blue var o aralıkta, otomatik sedan...
Accent blue da güzel araba aslında ama tutmadı pek...
km si düşük bulabilirseniz jetta falan da var...

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corolla dizellerde ve auris dizellerdede yağ eksiltme sorunu var bazı serilerde ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bugün üşenmedim tatil olmama rağmen uykumdan fedakarlık ettim suzukiye gittim adamlar harbiden araba yapmışlar 1.2 motorları bile 94 beygir adam gaza basıyor resmen araç altından zıplıyor... bagaj büyük olsun derseniz eksi değeri var. Ama atiklik olsun hız olsun vites geçişleri olsun 10 numara bir rampa denemesi yaptık resmen kedi gibi tırmalıyor :D

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Geçen ben ford bayiide idim. Orada görevli olan arkadaş yılda 10 000 km yapan bir sürücü dizel olması durumunda aradaki fark 12 yıllık zaman içinde anca kapanıyormuş...

O hesap yanlış. Aradaki fark 12 sene olabilir. Ama 2. el satarken aynı paraya mı satacaksınız? Bakım masraf farkı, tahmini arıza bedelleri, motor hacimleri farklı ise vergi farklarını da eklemelisiniz. 1.3cdti vs. 1.6 opel de bakım,vergi,yakıt olarak 1.3 çok avantajlı örneğin her 15.000km de hesaplamıştım ama hatırlamıyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaş bu şekilde bir söylem de bulundu özellikle kendim için benim vergi ödemiyorum ama eğer ki arkadaşın söylediği şekilde 12 yıllık zaman isen çok fazla ya.