dizel yakıt türünün(markasının) motor sesine etkisi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: dizel yakıt türünün(markasının) motor sesine etkisi

DERSİMLİ link' Alıntı:
hepsi aynı dostlarım içine karabiber, tuz, kekik, pul biber, en çok nane  005hihih neler karıştırıyorlar neler 2 kuruş fazladan kar bile önmeli bir kazanç.

İşin kötüsü naneyi de pek sevmem  general_mmmmmmm

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astram benzinli ama eski aracım dizeldi. tüm yakıtları denedim çok kmler yaptım. GTL başka bir şey arkadaş...
1. shell gtl 2.(malesef) bp 3. shell v power 4.total exc. 5. po 6.opet

yigit35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dizel yakıt tüketimi başlığında da paylaştığım GTL ile bir depo denemesi yaptıktan sonra, gelen zamlardan dolayı Fuel Save' e dönüş yaptım. Motor sesi bariz bir şekilde arttı.

Gtl nin fuel save den daha çok yakıp yakmadığını bilmiyorum henüz o testi yapamadım ancak bir yakıtın bu kadar sese etki edebilmesi çok enteresan..

aeozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga o akçay daki Shell in yakıtını hiç beğenmemiştim. Aldığımda ortalamayı sıfırlamıştım çanakkale ye vardığımda 7.8 gösteriyordu.

Ben hep shell den fuel save diesel alıyorum ama bazen shell in gtl siyle karıştırtıyorum :) Yarım depo fuel save, yarım depo gtl doldurtuyorum zamanım varsa. Emin olun çekişi çok farkettiriyor ve yakış normal zamanlardan daha fazla olmuyor. Tavsiyemdir.

yigit35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

son zamlardan sonra GTL uçmuştur diye düşünüyorum almadım ama : ))

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aeozbay link' Alıntı:
Tolga o akçay daki Shell in yakıtını hiç beğenmemiştim. Aldığımda ortalamayı sıfırlamıştım çanakkale ye vardığımda 7.8 gösteriyordu.

Ben hep shell den fuel save diesel alıyorum ama bazen shell in gtl siyle karıştırtıyorum :) Yarım depo fuel save, yarım depo gtl doldurtuyorum zamanım varsa. Emin olun çekişi çok farkettiriyor ve yakış normal zamanlardan daha fazla olmuyor. Tavsiyemdir.

Moralimi bozdun yahu - buraların yakıtında bir sorun olduğuna emindim çünkü  8)

Ben Shell 97 kullanıyorum, aynını İzmir den ya da Ankara dan aldığımda aracın motor sesi çok azalıyor, tüketim çok net biçimde düşüyor.

Sen de farkettin demek.

legendsforever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

serdar41 link' Alıntı:
arkadaşlar ben aracımı aldığımdan itibaren shell v power dizel kullanıyorum,araç motorunun soğuk ve sıcakken çıkardığı ses seviyesi belli oranlarda,özellikle ilk çalıştırma ve araç ısınıncaya kadar içeriye çok fazla ses vermesede çıkan gürültü hatırı sayılır derecede.bugün iş arkadaşımın dizel astra j'sine binme fırsatım oldu ve duyduğum ses karşısında kulaklarıma inanamadım,araç inanılmaz sessizdi ,arkadaşım çekişin son derece iyi olduğunu ve total excellium dizel yakıt kullandığını belirtti.bildiğim kadarıyla bahse konu yakıt fransadan doğrudan ithal ediliyor ancak dizel partikül filtreli araçlar için büyük önem taşıyan yakıttaki kükürt oranı konusunda aklımda soru işaretleri var.kullanan arkadaşların motor çalışma ses seviyesi,performans,gidilebilen mesafe,dizel partikül filtresi temizlenme periyodu v.b. konularda yorumlarını almak istiyorum.teşekkürler.

Total excellium kullandığımda motor sesi yok denecek kadar azken, Shell fuel save dizel kullandığımda neredeyse traktör gibi araç kükremeye başladı. Aradaki fiyat farkı ve daha fazla km vaadinden dolayı maalesef o sese katlanıyorum.

Bizzat bu iki yakıtı Astra J Cosmo 1.3 Dizel 'de test ettim ve kesinlikle sessiz motor istiyorsanız Total Excellium tavsiye ederim.

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

legendsforever link' Alıntı:
Total excellium kullandığımda motor sesi yok denecek kadar azken, Shell fuel save dizel kullandığımda neredeyse traktör gibi araç kükremeye başladı. Aradaki fiyat farkı ve daha fazla km vaadinden dolayı maalesef o sese katlanıyorum.

Bizzat bu iki yakıtı Astra J Cosmo 1.3 Dizel 'de test ettim ve kesinlikle sessiz motor istiyorsanız Total Excellium tavsiye ederim.

+1

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

son 5 6 depoyu bp den alıyorum  ultımate dizel.. hem sessiz hemde fazla yol yapıyor.. ondan oncede farklı markalar kullandım.. GTL cok guzel sessızlıkde fakat az yol yapıyor ve performansının cok farkı yok bpden ..

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracı alalı yaklaşık 1 yıl olacak. Bu süre zarfında ilk zamanlarda araç için en iyi yakıtı seçebilmek adına değişik markaların değişik istasyonlarından epey yakıt aldım ve birbirleri ile karşılaştırma fırsatım oldu. En son karar kıldığım yakıt ise kesinlikle shell gtl +. Bol değişkenli hesaplamalar sonucunda en iyisi olduğuna karar verdim. Bir kere kesinlikle az yol katetmiyor. Gtl almaya başlamadan önce ben de bu düşünceyi savunuyordum fakat şu ana kadar bana en uzun menzili her dail gtl verdi.

Test amacıyla yaptığım deneylerde her 100 Tl yakıt için aracın bana verdiği "Kalan yakıt tüketim değerleri" şöyle: ( Şehir içi sabit ve aynı devir aralıklarında aynı hızlarda ve aynı güzergahlarda ölçülmüştür. )

shell fuelsave: 4.09 Tl - 24.44 lt - 435 Km - Motor sesi az gürültülü
shell v-power: 4.15 Tl - 24.09 lt - 430 Km - Nispeten daha az gürültülü
Shell Gtl: 4.25 Tl - 23,52 lt - 470 Km - Mükemmel Çekiş ve çok az gürültü. 5. Viteste 1400 devirden bile hızlanarak devir artırmak mümkün.
Opet ultra force euro dizel : 4.25 - 23.52 lt - 451 Km - Çekiş kötü. 1800 devirde bile hızlanamıyorum neredeyse. Fakat Ses Gtl'den bile daha az geliyor.
Petrol Ofisi v/max euro dizel : 4.22 - 23.69 lt - 460 Km - Çekiş konusunda Gtl'ye nispeten yakın.
Star pet euro dizel : 3.69 Tl - 27.10 lt - 430 Km. Şaka gibi 4 lt fazla almama ve litresi 3.69 olmasına rağmen hepsinden daha az menzil verdi. Ucuz etin yahnisi diyor ve geçiyorum.

Neyse öğle arası geldi yemek yemek lazım diğerlerine de sonra devam ederim. :) Kısacası GTL + her konuda tek favorim.