Dizelci Tüm Üyelerimize !!!!

CorsaBursa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba,

21 ağustos 2010 cumartesi günü itibari ile 171000 km de olan corsa c 1,3 cdti aracımı arıza ışığı yaktı ve EGR den oldugunu bilgisayar yardımıyla tespit ettik. sonrasında sadece EGR valfini temizlemek üzere söktük, ve temizlerken manifold girişine gözümüz takıldı ki iyikide takılmış. Girişi berbat derecede kurum bağlamış. Komple emme manifoldunu söktük, balata spreyiyle yumuşattıktan sonra tanzikli su ile yıkadık. geriye takıp topladığımızda aracımda gram duman kalmadı+ performansıda şaşılır derecede arttı. yakıtıda tabiki düştü. fakat daha tam değerler elde edemedim. fulledim test değerlerinide burda paylaşıcam.
Dizelci tüm arkadaşlarıma tavsiyem emme manifoldlarını söktürüp temizletsinler.
Fazladan yakıt yakmaya gerek yok.
Son olarak otobanda denememizde 200 km kadranı eğimsiz yolda bitirdim. bu da dip not olsun :)

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bmw ye lpg uygulanırken bende temizetmiştim manifoldu. benzin olması rağmen çok kirliydi. dizeli tahmin edebiliyorum :D

SNNKK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.flickr.com
tavsiyen için teşekkürler ilk sanayiye ugradigimda bunu yaptiricam.

CorsaBursa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eminim temziledikten sonra memenun kalıcaksın. arabama aşıktım bi kere daha aşık oldum :)

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 10 dakika aralıksız bastım düz yolda 179 u geçmedi araba. şimdi 93 binde.
100 bin bakımında bende derin temizliğe gireyim. defransiyel yağı ile hidrolik yağınıda değişmeyi düşünüyorum.1,3 corsa mın demek 170 bine kadar yolu var. inş problemsiz görürüz o km yi.

CorsaBursa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 10 dakika aralıksız bastım düz yolda 179 u geçmedi araba. şimdi 93 binde.
100 bin bakımında bende derin temizliğe gireyim. defransiyel yağı ile hidrolik yağınıda değişmeyi düşünüyorum.1,3 corsa mın demek 170 bine kadar yolu var. inş problemsiz görürüz o km yi.

corsamla bu km ye kadar bakım harici ağır bi masraf yapmadım. 170 bin km de fakat gören herkes km yi söylemezsem 70-80 bindedir senin araba diyor. bakmak lazım :)
birazda benim kıllığımdan heralde. arabamdan "tık" ses gelse binemiyorum arabaya.
dediğim gibi arabama zaten aşıktım bi daha aşık oldum :)

MuRaT34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sey arkdsımdada vardı araba ınanılmaz serılestı 2 haftaya bende gıdıcem temızlıge benımkıde boguk kendı aracımdakı degısımıde yazıcam ;)