Dizelciler Dikkat

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Dizel araba boş iş ya eskiden litre fiyatı uygun diye alınıyordu ama şuanda nerdeyse benzin ile kafa kafaya gidiyor ayırca parçaları daha kısa ömürlü ve daha çabuk aşınıyor dizel arabaların o yüzden motor ömürleride kısa oluyor ne varsa benzinlide var :)

kardeşim bizim şirketimizde kaç tane diesel araç var hiç rektife görmemiş rutin bakımlar hariç hiç sorun çıkarmamış bir de bu araçları bizim kuryeler kullanıyor adamların hepsi ilk okul mezunu hatta bir tanesinin 100 bin km hiç mazot filtresi değişmemiş faturalara bakınca gördüm araçlar hala tıkır tıkır çalışıyor önemli olan yakıtına dikkat etmek bakımları geçiktirmemek ve kaliteli yağ orjinal parça kullanmak:)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
kardeşim bizim şirketimizde kaç tane diesel araç var hiç rektife görmemiş rutin bakımlar hariç hiç sorun çıkarmamış bir de bu araçları bizim kuryeler kullanıyor adamların hepsi ilk okul mezunu hatta bir tanesinin 100 bin km hiç mazot filtresi değişmemiş faturalara bakınca gördüm araçlar hala tıkır tıkır çalışıyor önemli olan yakıtına dikkat etmek bakımları geçiktirmemek ve kaliteli yağ orjinal parça kullanmak:)

Benim dizel araba tecrübem olmadı ben duyduklarımı okuduklarımı gördüklerimi dile getirdim zaten :) ama ben sıcak bakmıyorum dizele o dizelin gır gır çalışması bile hoşuma gitmiyor motor dediğin sessiz çalışıcak arkasından kara duman atmayacak bana göre böyle ama tork konusunda çok iddialı oluyolar bir kere Ford Fiesta 1.5 TDCi kullanmıştım gerçekten çok atik gidiyor dizeller

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla abi doğru diyosunda benlik bir sıkıntı yok yıllardır tigraya biniyorum tüp takmayı düşünmedim bile zaten tüplü ve dizel araba almam ben çok yaksın çok kaçsın :D
benim arabam benzinli olsaydı hergün istanbulda işe git gel 65 km eeeee bide trafik hadi benzinliyle yapsana bi 40 kağıt girmesi başka bi 20 kağıt veya aşağısı :)
yoksa bende gider en basitinden bi 328i alırım günlük kullanıma ...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizeli korkutan ağır masraf denen zaten kolay kolay olmaz,ancak 100bini aşınca olacak işler ki zaten o zaman içinde kendini amorti ediyor,dizel aslında uzun mesafe aracıdır.

musti1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba konusunda çok fazla bilgim yok sabah 5.30 da işe gidiyorum.,beklemek mi lazım çalıştırırken arkadaşın biri kontağı yarım çevir biraz bekle ısınsın sonra çalıştır dedi.,yardım lütfen..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kızdırma buji ışığı sönünce çalışıtırın

musti1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şuanda da öyle çalıştırıyorum yani değişen birşey olmayacak.,aynı şekilde çalıştıracağım değil mi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet aynen doğru yapıyorsunuz,
yanlız aracınız corsa bu corsa c ise kışın zor çalışma sorunu olursa ışık sönünce tekrar kontağı kapatıp tekrar çevirin ikinci kızdırma ışığı sönünce aracınız daha rahat çalışıtığını göreceksiniz,dediğim gibi sıfırn altına düştüğü aylarda bunu yaparsınız zor çalışırsa yoksa aynen şimdi yaptığınız gibi devam edersiniz

musti1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşkler.,arac corsa enjoy.,ilk aracım doğrusu pek de merakım yok araçlara ilk arabam o yüzden fazla bilgi sahibi değilim..,kış lastiği alacağım mesela herkes farklı birşey söylüyor.,yakıtta da aynı.,shell nıtro kullanıyorum.,var mı tavsiyeniz.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birşey değil rica ederim,
kışlık lastik tavisiyesinden çok bence araştırın en uygunu hem kesenize hem testlere bakın derim, yakıt olarak eurodizel yeter önemli olan isim yapmış yerlerden almanız