Dizelciler kusuruma bakmasın artık 4.4lt/100km (drwaverunner)

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi

ToLGa1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizelciler kusuruma bakmasın artık 4.4lt/100km (drwaverunner)

turbo araclar dur kalkta cok yakıo bırde sıkıstırınca gaza basmazsan bu degerlere ıner ama  buyuk bı sabır lazım :)

dızel de bu degerler gayet hırcın kullanımla elde edılıyor :)  o yuzden dızel alcaklar vazgecmesın ,turbo aracın zevkınıde aldın mı öle ekonomı yapcam demek zor olur :D

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akcaylıastra link' Alıntı:
bilmiyorum hala ne yapacağımı bu konuyu tam kapatıyorum biri kafama bişey sokuyor gene kafam karısıyor aracı beyaz sipariş verdik 2 aydır bekliyoruz şimdi vazgeçip siyah istesek 2 ay daha bekleriz
akçaylıastra kardeşim, inan senin aklından geçenler benimde geçmiyor değil, ama bence değiştirme fikrini. Bunlar hep akıl kurcalayan şeyler. Türkiyede günümüzün şartlarında bence dizel çok daha doğru bir tercih olur. Üstelik turbocu arkadaşların bu değerleri genellikle ya rekor denemeleri, yada şehir dışı kullanımda tüketilen değerler( genelleme yapıyorum). Sen dizel araçla normal, şehir içi kullanımında bu değerlere ulaşacaksındır. Üstelik şehir dışında bir depo ile 1000 km üstü yol yaptığında, dizel seçtiğin için yüzünde oluşan mutluluk herkes tarafından farkedilecektir ( biraz edebiyat yapayım dedim :-[ ) tongue

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada teğmen olmuşum gözüm aydın  kingg

Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugun 1.3 dizel testinden sonra tamamen sildim kafamdan 1.3 dizel bir araba bu kadarmı cansız olur minnacık kutu kadar polo 1.6 95 beygir 230 nm tork bile bu aractan daha az yakıyor.. Onu gectım 55 kusur para vericem araba biraz hakkını verıcek hersey ekonomi deildir hic mi gitmez ne kadar hantal 1. vites.. Herneyse kesinlikle arkadaslar benzinci arkadaşlara katılıyorum heleki burda bu yakıt tüketimini gördükten sonra ayda 1000-1200 km arası yaparım yapamam en lüksüm izmitten istanbula gitmek oda 90 km git gel 200 olsun hadi.. bunuda her hafta yapamıyorum.. Tebrikler sn drwaverunner güzel paylasım en azından benzinden korkan arkadaşlara yol gösteriri gibime geliyor.

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu hızla denemiyoruz ki biz. :D... vay be bize benzemek uğruna yaptıklarına bakın benzincilerin...valla ben 150 ile geldim 5.2 :D

bu arada şaka bir yana iyi değer... :)... hüsnü bey...

sizin süratle gitsem 3 yakarım herhalde :D

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Rekor denemesi yapacam demiştim :)

514km'lik bir deneme yaptım. Depo full iken range miktarı 745km diyordu benzincide. Yola çıktıktan sonra 1100kmlere kadar yükseldi.

377km'lik kısımda 4.4lt/100km

465km'lik kısımda 4.9lt/100km

514km'lik kısımda 4.9lt/100km

Teknik broşürde bu değer 4.8lt/100km olarak verilmiş :)

imag0340e.jpg
sn.drwaverunner; 514 km. yol ortalama 80 km hızla 6 saatten fazla gibi duruyor. bu kadar saat 80 km. hızı sabırla gidebildiğiniz için adminliğin yanında dervişliğide hakettiğinizi düşünüyorum  noell kingg

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzinciler ya derviş olur 80 ile :D .. ya da cebi boşalır :D yarışacaz diye :D

valla basıyorum 5.2 :D... dizelci olmak güzel bea :D

sizi imzama davet ediyorum :D

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

An itibari ile 250 TL lik yakıtla 1400 km'ye yaklaştım sayın hüsnü bey... BASA BASA :D

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın Hüsnü bey "Astra Kullanıcı verilerinde" kendine dizelciler yanında yer bulabilmek için böyle bir girişimde bulundu sanırım :D...

Lorenzo Von Matterhorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tebrikler bravoo bravoo durmadan gideceğim bir yolda bunu bende denemek istiyorum. Çeşme otobanında bu verilere ulaşmak mümkün müdür acaba?
fotoğrafları görünce gözlerime inanamadım, resmen bitmeyen benzin :) benimde şu sıralar şehir içi 7.6lt. bu bile bence gayet makul... teknik veri 7.9lt gösteriyor.