Dizelde hangi Akaryakıt istasyonunu tercih ediyorsunuz?

Dizelde hangi Akaryakıt istasyonunu tercih ediyorsunuz?

• Shell

Oy: 120 45.3%
  • Total

Oy: 23 8.7%
  • Petrol Ofisi

Oy: 25 9.4%
  • Opet

Oy: 74 27.9%
  • BP

Oy: 18 6.8%
  • Full

Oy: 5 1.9%

• Kullanılan toplam oy
    265

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizelde hangi Akaryakıt istasyonunu tercih ediyorsunuz?

Bilgi  için sağol. bundan haberim yoktu ama bi eksi tarafı biraz az km yapıyor. araç çabuk yakıyor mazotu buda katkı miktarırnın az olması ile alakalı heralde.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlk shellden almıştım. Vpower ile daha sessizdi sanki. 2. depo Totalden aldım. Ses sanki artmıştı ama performans ile ilgili bir sıkıntı olmadı. 2 defadır servisin de önerdiği gibi Opetten alıyorum. Sers ve performansla ilgili bir değişim yok ama menzil 30-40 km kadar arttı.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
İlk shellden almıştım. Vpower ile daha sessizdi sanki. 2. depo Totalden aldım. Ses sanki artmıştı ama performans ile ilgili bir sıkıntı olmadı. 2 defadır servisin de önerdiği gibi Opetten alıyorum. Sers ve performansla ilgili bir değişim yok ama menzil 30-40 km kadar arttı.
Ben Shell den alıyordum  bir kez Opet'den aldım menzil çok fazla düştü performans  yerlerde süründü.

coachoftheyear

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Total arkadaşlar nedense daha iyi performans sağlıyor.

furkansayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opet alıyorum bende daha henüz farklı bir yerden almadım ama test için Shell i de deneyeceğim..

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yaklasik son 8 yildir dizel yakiti shell aliyorum, sirket tasitmatikle anlasmali diger firmalarin yakitlari nasildir pek fikrim yok acikcasi ama shell de hicbir sorun yasamadim, 8 yil oncesinde kullandigim sirket araci benzinliydi onu da 3 sene shell den aldim. Kendi aracim icinde benzini  shellden aliyorum uzun lafin kisasi evet pahali ama bence kesinlikle arac icin cok yararli

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Dizel kullandigim yillar v-power'dan hic sasmadim. Shell gayet basarili. Ve her akaryakit firmasini deneyerek karar verdim. Yalniz bir defa tatil icin Antalya'ya gitmistim, donuste Burdur uzerinden gelirken daha cok tirlarin mazot doldurdugu bir PO istasyonu gordum ve mazot alma zaruretim dogdu. Yahu PO istasyonundan daha oncede almistim ama orda artik nasil bir etki olduysa, Antalya/Mersin yolunu bilen bilir, araba sanki şaha kalkti. Gaz tepkisi artti, performans aldi basini gitti. Araba megane'dan mclaren'e dondu. Tabi bir daha da kullanamadim. Benzine gectim hala shell'den alirim.

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Shell GTL çok iyiydi ama kaldırdılar...

Yine çoğunlukla Shell' den alıyorum ama 4X100lira alana 40 lira hediye gibi indirimleri de takip edip BP, Opet ve Total' den de aldığım oluyor.

Bir de markadan ziyade istasyonlarda hile çok oluyor o sebeple herkes farklı markalardan memnun... Ben genelde taksicilerin, minibüs ve otobüslerin alım yaptığı istasyonları tercih ediyorum onlar hile hurda yapan yerleri biliyorlar, yaş tahtaya basmazlar :)

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Bence tam tersi ticariler ucuza kacarlar. Ucuz olsun hile hurda olsada (katki anlaminda) farketmez.

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Aydn link' Alıntı:
Bence tam tersi ticariler ucuza kacarlar. Ucuz olsun hile hurda olsada (katki anlaminda) farketmez.

Bu da bir mantık tabii ama ben bizzat birkaç otobüs şoförü ve taksiciden duydum, pek sizin gibi düşünmüyorlar; daha fazla km yaparken ve yarın bir gün sorun çıkarmasın diye düşünüyorlar...

Edit: Bahse konu istasyonlar önceki mesajımda belirttiğim gibi tercih edilen markaların arasında seçim yaparken geçerli. Doğal olarak dediğiniz gibi energy, luk-oil, full gibi ucuz firmaları kastetmedim.