doğalgaz zammı %23, bir senelik toplam zamlar %70

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başlık sanırım herşeyi açıklıyor. Tamda kışa girerken devletimizin halkına yaptığı güzel bir jest işte. Kombinizi yakmayın, soğuktan telef olup gidin der gibi bir zam. Ücretliye yapılan zam %8 doğalgaza %70!. Oh valla içim ısındı bu rakamları görünce. Olsun ama bize müstahak bunlar. Hamdolsun iyiymişiz!:mad:

mustafa1339

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten herkes faturalara çalışıyor,çalış kazan fatura öde vergi öde.

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yerel seçimlerde Ankara da İ. Melih tokadı yiyince anasının yanına tatile gider ısınmak ve sudan tasarruf etmek için.Anasının evinde leğenin içine oturur tüpte güğümle ısıttığı suyla yıkanır.leğende biriken suylada diğer temizlik ihitiyaçlarını görür.(bilmeyenler için İ.Melihin verdiği akıllar bunlar Ankaralılara).
Açıklamalar devletin acziyetini ve nelerin arkasına sığındığını gösteriyor."alacaklarını tahsil edemeyen botaş fiyat artışına giti".En büyük borçlu İ.Melih.ama yooook ödemez oo.ankaraspor varken oğlunu çankaya bld başkanı yapmaya hazırlamak varken ankaranın etrafında arsa kapatmak varken neden ödesinki.nası olsa bu milet kaz gibi herşeye alışıyor.üstelik balık hafızalı hemencecik unutuveriyor.
bu kez yemmez İ.Melih efendi sana zırnık oy yok.umarım Ankaralı hemşerilerim artık uyanırlar ve gerçeği görürlerde bu illeti defederler başımızdan.

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yerel seçimlerde Ankara da İ. Melih tokadı yiyince anasının yanına tatile gider ısınmak ve sudan tasarruf etmek için.Anasının evinde leğenin içine oturur tüpte güğümle ısıttığı suyla yıkanır.leğende biriken suylada diğer temizlik ihitiyaçlarını görür.(bilmeyenler için İ.Melihin verdiği akıllar bunlar Ankaralılara).
Açıklamalar devletin acziyetini ve nelerin arkasına sığındığını gösteriyor."alacaklarını tahsil edemeyen botaş fiyat artışına giti".En büyük borçlu İ.Melih.ama yooook ödemez oo.ankaraspor varken oğlunu çankaya bld başkanı yapmaya hazırlamak varken ankaranın etrafında arsa kapatmak varken neden ödesinki.nası olsa bu milet kaz gibi herşeye alışıyor.üstelik balık hafızalı hemencecik unutuveriyor.
bu kez yemmez İ.Melih efendi sana zırnık oy yok.umarım Ankaralı hemşerilerim artık uyanırlar ve gerçeği görürlerde bu illeti defederler başımızdan.

Recep abi dediklerine %1500 katılıyorum ama açık söyleyim umudum yok Ankara halkının bunları sandıkta cezlandırabileceğine. Seçim zamanı 1lt ayçiçek yağı, 2 paket makarna ve yakın bir zamanda 3 torba kömürle işi bitirir melih yine herzamanki gibi. Bizede, okuyucuların affına sığınıyorum, kol gibi gaz faturaları kalır ve anca bağırdığımızla kalırız. Allah bu millete akıl fikir versin ne diyimki...

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

boşuna ümitlenme abi gitmez bunlar başımızdan!

emin olun bu son zammın yüzdesi 23% lerden 10% lu rakamlara çekilecek. çünkü bu akpnin klasik "iki ileri bi geri" taktiği. önce aşırı çıkış yapıyolar, halk gaza geliyo, sonra az bi geri adım atıyolar, millet kabulleniyo, "buna da şükür, allah başbakandan razı olsun" diyo. yine aynı şey olacak. başbakanın müdahalesiyle zam oranı düşecek. sonuç olarak da millete "botaş kötü başbakan iyi" dedirtecekler. şu anda hesap i.melihe kesilecek gibi görünüyo ama o ztn çıkar pişkin pişkin bi basın açıklaması yapar sıyrılır işin içinden. öyle ki siz zamlardan kendinizi sorumlu sanarsınız! allah benim cezamı versin bu zamlar benim yüzümden diye... :D

kriz bizi etkilemedi. hamdolsun iyiyiz!?!

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bu hükemetin.... biipp.. burada yazamıyorum banlanmamak adına...

elektriğe de zam, doğalgaza da zam, kömüre de zam, tüpe de zam, neyle ısınacağız ? ? ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boşuna ümitlenme abi gitmez bunlar başımızdan!

emin olun bu son zammın yüzdesi 23% lerden 10% lu rakamlara çekilecek. çünkü bu akpnin klasik "iki ileri bi geri" taktiği. önce aşırı çıkış yapıyolar, halk gaza geliyo, sonra az bi geri adım atıyolar, millet kabulleniyo, "buna da şükür, allah başbakandan razı olsun" diyo. yine aynı şey olacak. başbakanın müdahalesiyle zam oranı düşecek. sonuç olarak da millete "botaş kötü başbakan iyi" dedirtecekler. şu anda hesap i.melihe kesilecek gibi görünüyo ama o ztn çıkar pişkin pişkin bi basın açıklaması yapar sıyrılır işin içinden. öyle ki siz zamlardan kendinizi sorumlu sanarsınız! allah benim cezamı versin bu zamlar benim yüzümden diye... :D

kriz bizi etkilemedi. hamdolsun iyiyiz!?!
sende haklısın bu dediğin taktikleri bunlar herzaman yapıyorlar.ancak ben i.melihin artık pek şansı olduğunu düşünmüyorum.muhtemelen dediğiniz gibi üzerinden atmak için çırpınışlar ve oy avcılığı için birtakım belge bilgi başkalarını karalama yoluna gidecektir.hatta zamların benle ilgisi yok bile demiş.bu herif bizlerin parasıyla ankarada 400bin aileye paket paket yemek ve kömür yardımı yapıyor.üstelik yardım yaptıklarının büyük bölümü fakir bile değil.bizim burda muhtarın tüm akrabaları ihya oldu.adamların kapısının önünde 2 şer tane arabaarı var.apartman daireleri var.ancak gecekonduyu bırakıp gitmiyolar.herhafta belediyenin yardım kamyonu bunların kapısının önünde.bizim binada dul 2 oğlunu üniversitede okutmaya çalışan kadınada zırnık yok.böyle din iman ahlak olmaz.o yüzden İ.melihe yeter.cebine doldurduğu paralar bütün sülalesine ömürleri boyunca yeter.inşallah kurtulacağız bundan.hem daha kötü nasıl olabilirki.bu ülkede i.melih kadar kafası çalışan insanmı yok başka?

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya işte boşa gaza geliyoruz. bikaç gün sonra bu zam oranı aşşagı çekilince susacağız hepimiz. makul bi orta yol bulunmuş olcak. şu bikaç günde sobacıların sattıgı da yanına kar kalacak :D onlara da ekmek lazım...

bu arada bizim ev hala doğalgaz sobalı. kombiye göre acaip tasarruflu bence. salon ve iki odada soba var ayrı ayrı bi de şofben. yine de kombili evlerden daha düşük geliyo fatura. ama şimdi yeni sistem kuracak olanlar mecbur kombi bağlatmaya...:( ona gücü yetmeyen de mecburen kömür yakıp pek de temiz olmayan ankara havasını daha da kirletecek.

ergin967

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepimizin canı yandı bu zamdan maalesef ne ilk zam bu nede son olacak ama lütfen yorumlarımız belli seviyenin altına düşmesin herkese iyi forumlar.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hamdolsun kriz bizi etkilemedi....birde etkileseydi herhalde % 120 filan olurdu bu zam.
Kış daha başlamadan yapılan bu zam tamamen terbiyesizliktir, bir de bakan (Kürşat Tüzmen) dalga geçer gibi açıklama yapıyor; petrol fiyatlarındaki artış \azalışlar bizim förmüllerimize 4 ay sonra yansıyor, 4 ay sonra dogalgaz da indirim yapılacaktir.Bu nasıl bir formül, bu nasıl bir anlayış...