Domuzdan kıl koparmak!

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ötv nin içeriği ne çabuk unutuldu :)

Benmi yanlış hatırlıyorum yoksa 99 depreminden sonra sadece iletişim kalemi altında bölgenin yeniden kalkındırılması için ek gelir olması adına yürürlüğe koyulan geçici bir vergi kalemi değilmiydi? :)

offf of

Tolga K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok henüz çıkmaz karşılarına güçlü rakip çıkarda rekabet ortamı oluşursa o zaman olur işte:D:D:D
o zaman da yandaşlarından almadıkları vergi için vergi açığını kapatmak için daha da özel vergiler alırlar bizden:D:D:D

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
vergi kutsaldır ama adaletli olsun.çok basit bir örnek vereyim.simit 50 kuruş bunun vergisi %8 ama birilerinin oğlu pırlanta işi yapıyor herkes biliyordur.pırlantanın vergisi ne kadar peki %0 evet yanlış okumadınız.hemde bu hükümet döneminde %0 a düşürüldü.ben 10 liraya tamir yapıyorum devlet %18 ini alıyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ötv nin içeriği ne çabuk unutuldu :)

Benmi yanlış hatırlıyorum yoksa 99 depreminden sonra sadece iletişim kalemi altında bölgenin yeniden kalkındırılması için ek gelir olması adına yürürlüğe koyulan geçici bir vergi kalemi değilmiydi? :)

offf of
Çağrı, ülkemizin deprem kuşağı üzerinde olduğunu unutma, her an deprem olabilir, o nedenle hükümetimiz hazırlıklı olalım diye devamlı tedbirler alıyor, yaptıkları bizlerin iyiliği için ama zavallılar kimseye de yaranamıyor. Adamlar ne yapsa göze batıyor, eğri otursalar suç, doğru otursalar suç. Bizlerin eleştirileri yüzünden artık hiç bir yere ağız tadı ile oturamıyorlar, o nedenle devamlı vatandaşa oturtuyorlar. Ben bu adamları ağır ağır sevmeye başladım. Bu kadar kaçınılmaz ilişkiden sonra duygularım değişmeye başladı. :mad::mad::mad:

Unuttuğumuz bir şey var. Bu zalimlerin içerisinde kaç tane memur, kaç tane gariban veya kaç tane garibanın çocuğu varki garibanın halinden anlasınlar. Diğer ülkelerdeki fakir fukaralara acıyacağına şapkanı önüne koyup kendi ülkendeki garibanlara acı beyim. Bu şahıslar acaba bu ülkeyi kendi ülkesi olarak görmüyorlar mı? Seçimlerden evvel şirinlik olsun diye dağa taşa yardımda bulunuyorlardı, dağ başlarına elektrik sudan evvel beyaz eşyalar gönderiyorlardı, devletin koskocaman valileri aldıkları talimat doğrultusunda devlet işlerini bir kenara bırakıp nakliyeciler gibi sağa sola beyaz eşya götürüyordu. Hani şimdi neden yapmıyorlar. Dağıtımlar neden durdu. Çünkü seçim bitti. Ülkesini kurtaran, bugünlerini borçlu olduğu ATA'sına küfürler yağdırıp kin besleyen bazı şahıslar bu adamlara adeta tapıyor. Partizanlık insanların gözlerini böyle mi kör edermiş, pes valla.

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çağrı, ülkemizin deprem kuşağı üzerinde olduğunu unutma, her an deprem olabilir, o nedenle hükümetimiz hazırlıklı olalım diye devamlı tedbirler alıyor, yaptıkları bizlerin iyiliği için ama zavallılar kimseye de yaranamıyor. Adamlar ne yapsa göze batıyor, eğri otursalar suç, doğru otursalar suç. Bizlerin eleştirileri yüzünden artık hiç bir yere ağız tadı ile oturamıyorlar, o nedenle devamlı vatandaşa oturtuyorlar. Ben bu adamları ağır ağır sevmeye başladım. Bu kadar kaçınılmaz ilişkiden sonra duygularım değişmeye başladı. :mad::mad::mad:

Unuttuğumuz bir şey var. Bu zalimlerin içerisinde kaç tane memur, kaç tane gariban veya kaç tane garibanın çocuğu varki garibanın halinden anlasınlar. Diğer ülkelerdeki fakir fukaralara acıyacağına şapkanı önüne koyup kendi ülkendeki garibanlara acı beyim. Bu şahıslar acaba bu ülkeyi kendi ülkesi olarak görmüyorlar mı? Seçimlerden evvel şirinlik olsun diye dağa taşa yardımda bulunuyorlardı, dağ başlarına elektrik sudan evvel beyaz eşyalar gönderiyorlardı, devletin koskocaman valileri aldıkları talimat doğrultusunda devlet işlerini bir kenara bırakıp nakliyeciler gibi sağa sola beyaz eşya götürüyordu. Hani şimdi neden yapmıyorlar. Dağıtımlar neden durdu. Çünkü seçim bitti. Ülkesini kurtaran, bugünlerini borçlu olduğu ATA'sına küfürler yağdırıp kin besleyen bazı şahıslar bu adamlara adeta tapıyor. Partizanlık insanların gözlerini böyle mi kör edermiş, pes valla.

Bu konularda pek konuşmayı tercih etmiyorum siyaset diye ama sadece şunu söyleyebilrim altına imzamı atarım bu yazının eline sağlık Savaş abi

HITMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

+10 abi, ve birşey de ben ekleyeyim. İnşallah topunun defolup amerikaya hocalarının yanına gittiğini ve pis varlıklarıyla bu güzel ülkeyi kirletemedikleri günleri de görürüz...

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artık söyleyecek bir şey bulamıyorum. Daha 19 yaşında olmama rağmen bu durumdan bıktım ve gelecek için çok kaygılanıyorum. Ürettiğimiz ve sattığımız mala ötv verip daha sonra ötv'yi de dahil edip kdv verip sattığımız malın %41,5 ini devlete verince. Birde devlet yüzsüzce sene sonunda çıkıp siz bundan kar ettiniz gelir vergisi verin deyince. Aldığımız her şeyin üzerindeki saçma sapan vergileri de görünce. Bu ülkeden gerek düşüncesi kafama iyiden iyiye yerleşiyor.

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bunlara oy vereni anlamakta hakikaten güçlük çekiyorum..Hadi menfaati olupta verenleri geçtim..Menfaati olmayıpta verenleri hiç anlayamıyorum...