Dosdoğru savaşa gidiyoruz

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AKP'li Yunusemre Belediyesi Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin astığı Türk bayraklarını yırtıp çöpe attı.

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/akpli-belediye-turk-bayraklarini-cope-atti-898165/

bayrak-1.jpg

cosmo_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendi adıma bir detaya girmem lazım , savaşa karşıyım ama bu ülkemin Bölünmez bütünlüğüne bir saldırı olduğunda değişir, fakat bu koşullarda bir kaç noktayı sorguluyor olmamız gerekiyor . Bir kaç rakam :

35 yıllık PKK ile mücadele döneminin tam 13 yılında Ak Parti vardı . Bu 13 yılın tamamında tek başına iktidardı . Neden PKK yı geçtiğimiz bu uzun sürede vurmadıda , ciddi oy kaybettiği bu son seçimin üzerinden 1.5 ay geçmişken ve siyasi olarak gücü yokken vurdu ? Burada bir gariplik yok mu ? PKK nın üzerine ilk iktidara geldiğinde ciddi şekilde yönelseydi farklı olurdu değil mi ???

PKK bir terör örgütüdür , Türkiye Cumhuriyeti ise bir ülke . PKK kim ki neyki bizimle Ateşkes yapıyor . B.k çuvalı Apo denen pu.t kim ki hükümet benim devletim adına onunla görüşüyor . Bunları yapanlara ne oldu da bugün artık çıkıp PKK yı vuruyor . Hadi son sözümde size, havuzda poz verdiği Esad dostunu bir gecede Esed yapan birinin bu ülkeyi yönettiğini hatırlatmak isterim. O yüzden bugün PKK yı vuruyor olması yarın onu kucaklamayacak olduğu anlamına gelmiyor yada dün kucakladığını bugün düdüklemeyecek olduğu anlamına gelmiyor.

Neyse vatan için ne hayırlı ise o olsun inşallah ...

Geç oldu ama azcık bir bilgimle cevap vermeye çalışayım...

Akp istediği kadar bombalasın yıllardır pkk bombalanıyor ben bu seçimde akp ye vermicem. Mhp ye atacam oyumu... Çünkü artık kan istiyorum yitip giden şehitlerin intikamını istiyorum kalleşçe değil öleceksem mertçe ölmeyi istiyorum öncelikle bunu başta belirtiyim savaşa herkes karşı ama bu savaşı başlatan biz değiliz ve ne yazık ki ortada bir savaş yok kendi topraklarımızda yaşayan hain ve kalleş bir güruh var keşke savaş olsa...

Konuyu açan adama deseler ki bu ülkeyi pkk yönetsin ama akp gitsin deseler seve seve kabul eder... Hani bir kaç sonraki yazıda demişsiniz ya akp bu yüzden oy alıyor sanırım diye... Kesinlikle evet... Sırf bu hazımsız ve saldırgan ağzından salyalar akan 2 dk oturup konuşsanız bile vatan milletin umrunda olmadığını hemen anlayabileceğiniz kendi vekilleri dahi HDP denen pkk partisine oy vermiş olan, DHKPC li terör örgütleri ile kol kola giren insanlara inat kim güçlü ise ve bu zihniyetler kimi istemiyorsa insanlar o yüzden ona oy atıyor.

Size cevabıma döneyim tekrar diğer 45 lik dayıyı muhatap almıyorum zaten belirtmiş benim tuzum kuru şehit babası olursunuz filan olursunuz demiş saçmalamışta saçmalamış kendisi dünyaya kazık çakacak heralde :) neyse... Eee inanç olmayınca ölümsüz sanıyor kendini neyyyseee....

akp döneminde 13 yıl boyunca peki CHP olsun diğerleri olsun pkk ve başka konularda ne yaptılar bir dikili ağaçları var mı??

Diyorsunuz ki Akp seçim yaklaşınca bombaladı yahu El insan Allah rızası için yapmayın bu sözler pkk yı haklı çıkaran ve onları savunan sözler HDP ağzı bu sözler yapmayın etmeyin.. Suruçta arama yaptırtmayan HDP, Patlama oldu insanlar öldü eee sonra ne oldu kalleşçe haince 2 polis şehit edildi evinde uyurken... Sonra diyorsunuz ki neden bombalandı... 2 polisten sonra 2 şehit verdik... Siz de diyorsunuz ki neden bombalandı...Bu azmışlara elimiz kolumuz bağlımı duracaktık... Hala düşündüğüm ise şudur devamı neden gelmedi????Eğer bu olaylar olmasaydı AKP iktidar olurdu ama bu olaylar ile çoook zor olur bu akpnin lehine değil aleyhinedir risk aldı çözüm dedi ellerinde patladı......Yani bunlar seçim yatırımı olamaz. Onlarca şehit verdik kimse kampları bombaladık diye akpye oy vermez. Bilakis yıllarca azdırdı diye manevra yaparlar...

cosmo_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AKP'li Yunusemre Belediyesi Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin astığı Türk bayraklarını yırtıp çöpe attı.

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/akpli-belediye-turk-bayraklarini-cope-atti-898165/

bayrak-1.jpg

Niye rahatsız oldun ki senin tuzun kuru değilmiydi?? Bayrağı fakirin çocuğu şehitler canıyla koruyor senin öyle bir derdin de... Haa bu bizim için dert değil şereftir. Sen yatağında öl...Biz gerekirse cephede gerekirse yolda yürürken ölürüz. Kadere imanımız var Elhamdülillah...Sen çöplük resimlerine bakacağına az gitte Çanakkale ruhu ve şuuru ile ilgili kitap oku... Lafa gelince Kemalist geçinirsiniz de iş ciddiye binince vatanı fakirin çocuğu şehidin babası korusun dersiniz... Ah sizi gidi siziii... Ah sizi gidi Gezi parkçılar siziiii... Ah sizi gidiii ağacı bahane edip yakıp yıkan şehitlere kılı kıpırdamayan sözcü kafalılar sizziiiiii Bi bitmediniz gitti vallahi... Ölmeyecek gibi yaşayın bakalım ettiğiniz yanınıza kalacak mı

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben askerligimi Hakkari Dağ ve Komando Tugayında yaptımb bunu defalarca forumda dedim baskaları gibi bedelli veleti degilim ben lafını bedellicilere de tamamı
koc

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senin geçinmen gerekenden daha az maaş verip seni belediyelerin verecegi yardımlara
muhtaç bırakan bir hükümete (devlete demiyorum) hala oy veriyorsan bu ancak senin
geri..... oldugunun göstergesidir. Bu hukumet bir AB ulkesinde olsa (musluman olarak degil
yönetim olarak), 1 dönem bile kalmaları zordu hele hele hırsızlık yapacaklar 12 senede 50 milyar $ zimmetleri ve yakınlarına ve kankilere peşkeş cekecekelr, şu an ömür boyu kodeste olurlardı. Cunku onlarda gercek demokrasi olması degil HALKIN Bilincli ve KÖR CAHİL olmaması , dine degil KALİTELİ YÖNETİM ve HİZMETE deger vermeleri,

DİN insanın kendisi ve ALLAH arasında olan bir bağdır, bu yuzden ATATÜRK , LAİKLİK de DİN ADAMI YÖNETİCİ OLAMAZ; o din adamı görevini devam ettirsin demiştir, DİN , 7 milyarlık dunyada insanları sömüren bir alet olmuştur, müslüman , budist, yada hristiyan farketmez, ama hristiyan toplumlarında egitimli kesim daha fazla oldugundan orada böyle bir kandırılma olmıuyor.
Kandırılan kesim %3 luk felan cahil yada %10 fanatik kesim onun dışı %90 egitimli ve mantıklı oldugundan hic ama hic DİNİ vaatlere kanmıyorlar. Bir BUDIZM ve MUSLUMANLAR bu konuda cok cahil hemde KÖR CAHİL bu yuzden de durum bu,

BUDIZM= ISLAM

Budizm de adamlar BUDA ya tapıyor bizde ALLAH, budizm de reenkarnasyon var bizde CEnnet, budizm de bu hayatta fakir olana SONRAKİNDE ZENGINSIN diye kandırıp karın tokluguna adam calıstırıyorlar bizde de FAKİRSEN ALLAHIN sevdigi kulusun cennette yerin hazır ha birde gavur öldürürsen ŞEHİTSİN diyorlar. Daha yuzlerce ortak yön var aslında. Bu yuzden ALLAH'a olan inancınız sizle onun arasında kalsın bu dunyada yonettiginiz halkın gözünüzde nesiniz siz ona

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayatım boyunca okuduğum en saçma ve cahilce yazı oldu bu :) uzun uzun cevap yazmaya yazık olur vallahi. İşte memleket hep sizin gibi kendini akıllı ve mantıklı zanneden kara cahiller yüzünden bu halde.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cahilce mi . Görelim süper aklını döktür içindekini çok merak ettim zeka seviyeni
Genelde bu lafı diyenler benden daha cahil çıktı

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallahi sana anlatmakla zaman katbedemem :)
"Budizm de adamlar BUDA ya tapıyor bizde ALLAH, budizm de reenkarnasyon var bizde CEnnet,,,, öyleyse budizm= islam" yazabilen birine söylenecek söz yok :)
"Ha bir de gevur öldürürsen şehit diyorlar" yazmışsın :D
Hay Allahım valla güldüm [emoji23]

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce sağcı solcu diyerek kardeşi kardeşe kırdırdılar,
sonra başı kapalı,başı açık,irtica dediler yine kardeşi kardeşe düşman ettiler,
şimdide etnik kökenleri kaşıyarak insanları birbirine düşman etmeye ve çıkar sağlamaya çalışıyorlar,bazı kesimlerde bilerek veya bilmeyerek bu oyuna alet oluyor.Endülüs tarihini okuyanlar müslümanların nasıl katledildiğini bilir,yakın geçmişte Bosnadaki müslümanlarında nasıl katledildiğini biliyoruz,orta doğunun nasıl cehenneme çevirildiğinide biliyoruz buna rağmen hala ders almış değiliz.90 öncesi BG'den sınır dışı edilen Türklerdenim,çocukluğumda hatırlarım sünnet olmak yasaktı babam gece yarısı kaçak sünnet ettirmişti,asimile etmek için isimlerimizi değiştirdiler,kurban kesmek,kendi dilini konuşmak,bayramda çocukların şeker toplaması,bayram namazı ve diğer dini inanç ve vecibeler hepsi yasaktı,şuanda ülkemizde hiçbir etnik veya inanç grupları için bu yasaklar yok yani "malum sorun" denilen sorunda yok tamamen terör sorunudur 30 yıldır yaşananlar fakat vatanımızın kıymetini bilmiyoruz malesef.Türkiye bölünürse hiçbirimizin gidecek yeri olmaz çünkü batı ve batının batısındaki bazı güçlerin beyinlerinde müslüman türk korkusu var hala ve bizi sevmiyorlar,her fırsatta vurmaya ve bölmeye çalışıyorlar,vatansız insanların yaşadıklarını bugün ortadoğuda görüyoruz,tüm bunlara rağmen gerekli dersi almıyoruz ve birbirimize karşı höşgörülü davranmıyoruz,herhangi bir toplumsal olay olduğu zaman hemen birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğini vurguluyoruz sabah kalkıp trafiğe çıktığımızda yada fatura sırasında beklerken birbirimize karşı tüm saygısızlıkları yapıyoruz kimse kimsenin hakkına saygı göstermiyor,birlik ve beraberlik içinde olmamız için önce birbirimizin haklarına saygı göstermemiz lazım,günümüzde ş....sizliğin adı uyanıklık yada yüksek özgüven olmuş,çocuğumuzu okula gönderirken o sana vurursa sende ona vur diye tembihliyoruz sonrada höşgörüden ve kardeşlikten bahsediyoruz,ramazan ayı geldiğinde fiyat etiketlerini durduk yere değştirip dini kullanarak birbirimizi kazıklamaya çalışıyoruz,sonrada şikayet ediyoruz,ülke degerleri ve kurumları elden çıkmış yabancı sermaye elinde geçmiş bunlara sahip çıkamamışız ve bizi öpmeye devam ediyor sonrada bu ülkenin çivisi çıkmış burada yaşanmaz diye isyan ediyoruz.Dr Kurtoğlu hocanın dediği gibi milli şuurda M.Kemal'in gösterdiği yolda,ahlaki değerlerde Hz.Peygamberimiz (SAV)'in gösterdiği yolda haraket etmenin tam zamanıdır.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lyolcul, oglum senin anlayışına ŞAŞAYIM, senin zekan bu kadar anlıyorsa ben birsey demem
bu arada zeka savaşına girmeyelim orada tokatlarım seni, din konusunda iyiyim demem
ama o konuda bazı arkadaşlar vardı sitede onları dinleye dinleye bu hale geldik, son 12 senede ülkedeki ateist sayısında %3 artış olmuş 50 ilde 122.000 kişiye sormuşlar, son 3-12 sene icinde ateist olmuş insanlar. Sormak lazım niye ??

Birilerinin zorla DİNDAR NESİL YETİŞTİRCEZ diyip sonrada ülkeyi talan etmesi, öte yandan ELKAİDE- TALİBAN birde IŞID gibi kavşakların insanları kurban gibi kesmeleri
insanlaın ALLAHA olan inançlarını zedeledi. Diyecen bunlar GAVURUN oyunu, bunlar
CIA ajanı, bende diyecem EY MUSLUMAN, allah akıl dagıtırken sadece GAVURLARA mı
verdi muslumanlara hicmi dagıtmadı. Neden paralı muslumanlar altın wc e zıçarken
fakirlerine DUA ET, NAMAZ KIL ALLAHH SENİDE SEVSİN masalını uyduruyorlar.
Bana biri bunu dese ülen madem ALLAH FAKİRİ SEVİYOR seni hic sevmiyor bana
öğüt verecegine ALLAH a kız neden beni böyle yarattın diye yada tum mal varlıgını
bana ver sen cennete git bende bari bu dunyada mutlu olayım derim ki DEDİM De
AKP li bir vekil ile yuzyuze geldigimde bu cevabımdan sonra bozum olup gitti.
Sonra polislerden fırca yedim ama babam sagolsun avukat arkadaşları sayesinde
yırttık soruşturmadan, efendim benim sectigim VEKİL bana dava acıyor, benim
oyumla oraya gelmiş (yani göreceli olarak) , ördegin cıktıgı kabugu sevmemesi gibi.

Gececen oglum bu hikayeleri, bak diyorum sana arapların %90 i cehenneme gidecek
1 sene arap ulkelerinde iş yaptım, HEPSİ: EN ADİ o.Ç ve HIRSIZ. O kadar hırsızı toplasan var ya bunlara degil ISLAM, daha 10 din gelse adam olmazlar. O yuzden
ALLAH ortadogıuy adam edecem diye MUSAYI yollamış MUHAMMEDİ yolllamış ama
ARAPOĞLU ARAPLAR, sözde dindar özde KİNDAR ve HIRSIZ. O yüzden de kıyamete
kadar böyle sürünsünler diyorum. lyolcul, sanada ALLAH akıl fikir versin diyorum