Düsük devirde gelen ses

bhadR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 1 seneden beri ayni sorun var bikactane ustaya gosterdim fakat kimse bulamayinca daha dogrusu ilgilenmeyince bende vazgecmistim.

astra h 1.6 aracimda araba isininca düsük devirde tikir tikir araliksiz ses geliyor. Sanki alttan geliyor gibi ama emin degilim. Mesela yokus cikarken 1800 devirde gazi sabit tutarsam zincir sesi gibi tikir tikir baya sesli birsey. gazi kokledigimde ses kesiliyor. sadece araba zorlandiginda geliyor yani düsük devirde. 2000 devir uzerinde ses yok. Araba sogukken ses yok.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Piston kollarını krank miline bağlı olduğu kısımlarda burçlar var. Onların aşınmasından ses yapar genelde dikiş makinesi gibi bir ses çıkarır. Bu parçanın aşınma nedeni de? Zamanında yağ değişimlerinin yapılmamasından kaynaklanıyor.

bhadR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piston kollarını krank miline bağlı olduğu kısımlarda burçlar var. Onların aşınmasından ses yapar genelde dikiş makinesi gibi bir ses çıkarır. Bu parçanın aşınma nedeni de? Zamanında yağ değişimlerinin yapılmamasından kaynaklanıyor.

aynen dikis makinasi gibi gercekten ses. Valla senin gibi bir mantikli aciklama yapan olmadi daha bana. Almanyadayim burda ilgilenmedikleri icinde yaptiramadim. simdi nasil bir islem uygulanmasi gerekiyor sizce. motor mu acilicak

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Motor açılacak. Pistonların kollara bağlandığı yerde burçlar var ismini tam olarak bilemiyorum. Birde alt kısımda krank ile bağlı olduğu kısımlar da burçlar var. Onların kontrol edilmesi gerek. Ama ucuz çıkması biraz zor :( resmen motor komple elden geçiriliyor. Bu opelde sanırım hastalık olsa gerek daha 150 000 geçip motor açtırmayan arkadaş sayısı çok azdır sanırım bende 145 000 de motor açtırmak zorunda kaldım bu sorun yüzünden.

bhadR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladim cok sagolun. Biraz masrafli is sanirim. Peki bu sekil surulse kotu sonuclara yol acar mi acaba. 1 sene icinde satmayi dusunuyorum. Sorunu soyleyip o sekilde satabilirim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eğer söylediğim şekilde bir sorun varsa zaten zaman içinde ses bariz bir şekilde yükselmeye başlayacak ve araç dizel bir araçtan ses farkı kalmayacak. Eğer söylediğim kısımlarda sorun varsa aşınan parça yüzünden krank bozulur. Buda masrafların artmasına neden olur. Bu şekilde seslerin çok nedeni de olur oda ayrı bir konu. Ama benim direk alıma gelen bu oldu. Burada bir çok konu var buna benzer ve sonları başından belli motor açtırmak :(

bhadR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haklisiniz. bir sorum daha olucak. Sizinde arac isindiktan sonrami geliyordu ses. yoksa sogukkende geliyormuydu. bana sanki egsozun oralardan geliyormus gibi geldi ama demekki yaniliyorum onden geliyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şöyle bir şey yap aracı çalıştır karteri dinle bakalım. O sesi duyacak mısın? Anlık oldu bende ki durum. İstanbul'a gittim Ankara'ya geldim. Sabah çalıştırdım. Dikiş makinesi gibi ses geliyor. Gaza yüklenince ses kesiliyor idi. Ama devir düşünce başlıyordu ses. Fazla riske girmedim ben direk motoru açtırdım.