Düşük Hızda Gazdan ayağı çekince silkelenme

cruel77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim.Bende çoğu form sitesine baktım sorunun kaynağı bundandır diyen olmamış.Ayrıca bugün gözlemledim mesela trafikte kırmızı ışığa yaklaştım gazdan ayağımı çekiyorum frene de basmıyorum araç 1000 devire iniyor ardından 1500 oluyor tekrar inmeye başlıyor işte tam bu anda silkelenme oluyor.Bu esnada ne gaza nede frene basmıyorum.Normal düşse sorun yok orada artık motor ne yapıyorsa 1000 den 1500 e kendi kendine çıkıyor ve araç ileri geri silkeleniyor.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Sorun bende mevcut. 2 yıldır bununla uğraşıyorum çözüm üretemedik ustalarımızla beraber :) bu problem için şüphelendiğimiz ve değiştirip test ettiğimiz parçalar;
egr, ateşleme bobini, bujiler, boğaz kelebeği. bunlar tek tek yenileriyle denendi çözüm bulunamadı. arabamda lpg var ama benzinde de bu sorun var. dolayısıyla lpg değilde aracın kendisine odaklandık. depo ve enjektör temizliği için depoya temizleyicide attık.
Gaza yüklenildiğinde hiçbir sorun yok. yüksek devirde gazdan çekince sorun yok. ancak gazdan çektikten sonra 2.500 devire kadar normal, 2500 de silkelemeye başlıyor 2000 devirde daha şiddetli sirkeliyor, taaki 1200 devirlere kadar. bazende bunu hiç yapmıyor ama ozamanda yine aynı devir aralığında araba kendikendine motor freni yapıyor 1200 devire kadar kendini sıkıyor 1200 devire düşünce bırakıyor kendini. Arkadarşlar bu sorunu yaşayan ama çözemeyen çok arkadaşımız var forumda eğer çözüm bulan olursa lütfen buraya yazsın ve konuyuda güncel tutsun. ustalara bunu gösterince adamlar devirsiz kullandığın için böyle yapıyor normal bu diyolar. halbuki ben zaten sorunu bildiğim için silkelicekmi diye bakmak için devir düşürüyorum. sonradan anlıyorlar durumu ama bu hata kolay kolay bulunmaz oyüzden bence hiç girme bu işe cvbını alıyorum ustalardan. enson ihtimalle ben aracın hava akışmetresinden şüpheleniyorum çünkü araç kompresörde bunu yapıyor ve motor kendini kasıyor. biraz uzun oldu kusura bakmayın arkadaşlar ama en açıklayıcı şeklide böyle olurdu herhalde :)
beni cepten ara 05425167401 tansu usta

cruel77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün sanayiye tekrar gittik usta akislerdendir dedi.Hatta bi araba gösterdi buda da aynı sorun vardı akislerini değiştim düzeldi dedi.Ama devrin artıp azalmasıyla akislerin alakası varmı rolanti motoru falan ağrızalı olmasın dedim.Hayır bu araçlarda rolanti ayarı otomatik oluyor zaten ondan olmaz sorun akistir dedi.Bilemiyorum..

cruel77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta arabayı kaldırınca akislerden değil dedi tech 2 ye bağladı sorun mta beyninden tamir olması lazım dedi çarşamba günü yaptırıcam sonuçları yazarım...

cruel77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mta beyni tamir oldu sorun gram değişmedi.Usta tanıdıktı Allah razı olsun parasını almadı.Tek bir şey kalıyor sorun kesin baskı balatandır eğer yine düzelmesse para almıcam ve ustalığı bırakıcam o derece iddialı konuştu.Gerçekten baskı balataya baktık bilyası gaz verirken 5 10 cm içeri kaçıyor bi değişik bozuk bellikibakalım bıraktım yarın alıcam sorunları yazarım.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Boğaz kelebeği sağlam başka bi tane takılıp denendi mi?

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorun bende de var. Sonuç nedir?
Mta beyni tamir oldu sorun gram değişmedi.Usta tanıdıktı Allah razı olsun parasını almadı.Tek bir şey kalıyor sorun kesin baskı balatandır eğer yine düzelmesse para almıcam ve ustalığı bırakıcam o derece iddialı konuştu.Gerçekten baskı balataya baktık bilyası gaz verirken 5 10 cm içeri kaçıyor bi değişik bozuk bellikibakalım bıraktım yarın alıcam sorunları yazarım.

cruel77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla baskı balata değişti çokta kötüydü adamlar keserek çıkardı o derece sanki biraz düzeldi ama hala yok olmuş değil hala var

sadik_efecelik

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Tansu gurleri bilirim bence destek alın tansu ustadan