Düşük yağ basıncı uyarısı

Serbest_Deli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba; bugün astra j 1.3 cdti aracımı öğlen saatlerinde hava yaklaşık -8 derecede iken çalıştırdım ve ilk çalışma esnasında yaklaşık 2 saniye süreyle sadece yol bilgisayarı ekranında Düşük yağ basıncı uyarı yazısı çıktı lakin yağ lambası vs yanmadı uyarı 2 saniye sonra ekrandan gitti bir daha çıkmadı arabayı olduğu yerde stop ederek bıraktım, sorun ne olabilir çözümü konusunda neler yapılabilir bu konular hakkında bilginizi talep ediyorum, teşekkür ederim hoşcakalın.

opelsizasla

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cvp: Düşük yağ basıncı uyarısı

Serbest_Deli' Alıntı:
Merhaba; bugün astra j 1.3 cdti aracımı öğlen saatlerinde hava yaklaşık -8 derecede iken çalıştırdım ve ilk çalışma esnasında yaklaşık 2 saniye süreyle sadece yol bilgisayarı ekranında Düşük yağ basıncı uyarı yazısı çıktı lakin yağ lambası vs yanmadı uyarı 2 saniye sonra ekrandan gitti bir daha çıkmadı arabayı olduğu yerde stop ederek bıraktım, sorun ne olabilir çözümü konusunda neler yapılabilir bu konular hakkında bilginizi talep ediyorum, teşekkür ederim hoşcakalın.
hocam yağını kontrol ettiniz mi? yağ seviyesi düşmüşse, normal havalarda uyarı vermeyen araç soğuk havalarda yağın viskozitesi artacağından anlık bir basınç düşüşü olabilir diye düşünüyorum.yağ seviyesi normal olmasına rağmen öyle bir uyarı aldıysanız yağ seviye sensörü veya yağ pompasından şüphelenmelisiniz bence...

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

0/40 tam sentetik yağ kullanin yari senterik yaglar asiri soguklarda koyulaşıyor.

Serbest_Deli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracıma 5-40 edge yağ konuldu bakım yapılırken aslında donacağını düşünmüyordum lakin burda geceleri -25 lere kadar düşüyor hava ve aracı koyduğum yer bir inşaatın alt katı yani güneş görmüyor, aracı bugün yine çalıştırdım yaklaşık 10 saniye boyunca aynı uyarıyı verdi yağ lambası yandı, bende aracı stop ettim yağ seviyesini kontrol ettim yağ seviyesinde bir eksilme yoktu tekrar aracı çalıştırdım uyarıyı vermedi yaklaşık 5-6 defa stop edip tekrar çalıştırdım lakin uyarıyı tekrar vermedi, sanırım ilk çalışma esnasında karterden motor bloğuna yağın gidişinde bir sorun oluyor ama bloktan sıcak gelen yağ tekrar kartere ulaşınca artık basınç uyarısı vermiyor, tam olarak problemin kaynağını çözemedim bu sebeple aracı yerinden kaldırmamayı düşünüyorum.

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et

hocam yağını kontrol ettiniz mi? yağ seviyesi düşmüşse, normal havalarda uyarı vermeyen araç soğuk havalarda yağın viskozitesi artacağından anlık bir basınç düşüşü olabilir diye düşünüyorum.yağ seviyesi normal olmasına rağmen öyle bir uyarı aldıysanız yağ seviye sensörü veya yağ pompasından şüphelenmelisiniz bence...
Benim araç 1-1.5 ay önce sırf bu sorun yüzünden turbo değiştirdi. Daha doğrusu turbo bitmiş o yüzden de uyarı veriyormuş. Değiştirdim ancak bugün yine yapmış sorun ne olabilir. Yaklaşık 2 hafta önce de ek 1lt yağ koydum.