e-devlet sistemi!

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu ne lanet bir sistemdir.Uzun aralıklarla giriyorum.Ne zaman girsem yeni şifre istedi güvelik diye.İki de bir şifre değiştire değiştire şifremanik oldum şimdi de şifreyi unuttum.Bu da herhalde milleti soymanın diğer bir yöntemi olsa gerek.Girmiyorum bir daha bu sisteme anasınısatayım!

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
ben coktan vazgectim o sistemden.... yeni sifre en son 20 tl idi he dedim ciktim ptt den..

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben coktan vazgectim o sistemden.... yeni sifre en son 20 tl idi he dedim ciktim ptt den..

Arkadaşım tamamen rezil bir sistem.İnsanların işi gücü yok habire şifre değiştirip şifre hatırlayacaklar.Boyna şifre değiştirince unutacaklarını-unutacağımızı zaten düşünmüş olmalılar ki, birinci şifre 1 lira diğerleri 20 lira.Zaten bir tek müşterilerimin istediği plakaları kullanılıyormu kullanılmıyormu öğrenmek için kullanıyordum en çok.Bir keresinde tapu kayıtlarına baktım üstüme kayıtlı olan evim bile tapu kayıtlarında çıkmadı e-devlet te.Çok gülmüştüm o zaman, devletiyle eşleşemeyen e-devlet diye.

suat003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşler bende kullanıyorum e devlet ama yani ön yargılı olmayın bence şifre değiştirme tamamen güvenlik için.. Unutulan şifre için de alınan ücret 1 tl oldu yenilerde..Sorumlu vatandaşlar olarak da hepimiz üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz herdaim diye düşünüyorum :)

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARkadaşım bir esnafolarak devletin bana yüklediği sorumlulukları sayarsam emin ol ben nerede yaşıyorum dersin.önceki yorumumda da söylediğim gibi, e-devlet sitesinde plaka sorgulamak dışında istediğim hiç bir bilgiye erişemedim şimdiye kadar ve devlet dairelerinde koşturmak zorundayım halen daha.Ön yargı değil yaşanmışlık var ortada.E-devlet sisteminin ilk başta tanıı belliydi.İnsanların devlet dairelerine gitmeden işlerini çözmesi için yapılmıştı.Hani nerede?Diyorum ya, adıma tapulu evin tapusuna bile ulaşamadım e-devlet ten.Bu önyargı değilki.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Her önüne gelen iktidar yeni ve faydalı birşeyler yaptığını iddia ediyor ama yaptıklarının ne kadar faal olduğundan bir haberler. Bu sistem ne amaçla kurulmuş, kime hizmet ediyor anlamış değilim. Arkadaşımızın dediği gibi üzerime kayıtlı, her sene aslanlar gibi vergisini ödediğim yasal mallarımı göremiyorsam, yeni ikametgah adresimi ilgili devlet dairelerine bizzat elimle götürüp işlettiğim halde sudan bir sebeple bana para cezası kesilebiliyorsa ben ne yapayım çağdaş olduğunu iddia eden devlet yapısını, e-devlet sistemini.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
şifre istiyor tamam da, o kadar şifrelik ne var sitede ben de anlayabilmiş değilim...

Bankalarda da durum çok farklı değil. Garanti ve İş'in sitesine girene kadar, önce parola, sonra şifre, sonra da tek kullanımlık şifre giriyor, resim ve metin onayından falan geçiyorum... ne gerek var?

Daha önce de 5 sene kadar güvenlik sektöründe çalıştım. Öyle bir seviyeye getirirsin ki güvenliği artık güvenlik olmaktan çıkar, sistemi kullanmayı eziyete dönüştürür. Bunu fark eden daha yok herhalde milyarlarca dolar kâr eden iştiraklerde...

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu gün emeklilik işlemlerimi kontrol edeyim diye girmek istedim, geçen sefer değiştirmemi istediği için değiştirip telefona kayıt ettiğim şifreyi şimdi kabul etmiyor.

AfterRain

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizi e-imza ve mobil imza gibi diğer yöntemlere yönlendirmeye çalışıyorlar sanırım.