easytronic şanzımandan gelen ses

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
frene basıp marş basarken vitesi boşa alıyor o andaki ses olma ihtimali bana yakın geldi benim astrada da öyle... İlla bu olacak değil tabiki...

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar. o bahsettiğiniz ses tirger zincirinden geliyor. bu araçlarda tirger kayışı yok, tirger zinciri var. o bahsettiğiniz " tıkırt " sesi zinirden geliyor.hareket etmeden veya çalıştırmadan, her vitese takıp, çıkardığınızda o ses gelir. gelmez ise sorun var demektir. yani 75000 km.bir kayış değiştirme. veya kopma derdinden de kurtulmuş oluyorsunuz.

Ses konusu ile ilgisi yok ama Corsa C için yazıyorum.
Triger kayışı yerine zincir sadece 1.2 lerde var. 1.0 ve 1.4 ler yine triger kayışı kullanıyor diye biliyorum.

MTT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses konusu ile ilgisi yok ama Corsa C için yazıyorum.
Triger kayışı yerine zincir sadece 1.2 lerde var. 1.0 ve 1.4 ler yine triger kayışı kullanıyor diye biliyorum.
Selamlar.
Haklı olabilirsin ben sadece 1,2 ( kullandığım araba ) için biliyorum.Ustabaşından öğrenmiştim zincirli olduğunu.
Saygılar.

MTT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Easytronik şanzıman çalıştırırken zaten otomatik olarak boşa alıyor.
Corsa C 1,2 Easytronik te çalıştırman için vitesi " N " konumuna getirmen lazım. ileri veya geri viteste olsa araba çalışmıyor, Astralarda öyle değilmi. merak ettim. Ayrıca birşey söylemek isterim. Aracın garantisi bitmeden bildiğin güvendiğin ÖZEL servis var ise götür bir de oraya baktır. yetkili servisler ayarladık, hallettik diyip baştan savıyorlar garanti bitince de bu parçanın değişmesi gerekir diyorlar.
benim araçta yaklaşık bir yıldır. rölantide iken titreme yapıyor ( vuruntu yapıyor ) servise o kadar götürdüm. dediğin gibi ayarlama yaptılar , birşeyler yaptılar 2-3 ay düzeliyor sonra yeniden başlıyor. garantisi bitti şimdi " bilmem ne kelebeği değişmesi lazım diyorlar." fiyatı 1,400,- YTL.bilmem anlatabildim mi.

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses çıkarması normal değil. Tekrar bir servise göster istersen. Görmeden duymadan yorum yapmak olmaz. Ama servisten çıktığında ses gelmiyordu diyorsun. Normal olmadığı zaten burdan belli oluyor. Bi sorun varmış düzeltilmiş ama tekrar başlamış. Garantisi bitmeden tekrar göster bence.

alim34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam otomatik harici olanlar sorunlu yanlız opelin degil bütün markaların ...easytronik....ler

aegeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yorumlarınız için teşlekkür ederim. Servise tekrar götürdüm çünkü ikinci bir problemde çıkmıştı klima çalışırken ses gelmesi ile ilgili olarak. Onu hallettiler gaz yoğuşma yapmı boşaltıp tekrar gaz basarak hallettik dediler gerçektende ses kesildi, şanzımandan gelen sesi sorduğumda ise ilk önce zorlanmış olduğundan dolayı yapyor dediler sonrada yukarıda bazı arkadaşlarında bahsettiği gibi çalıştırma esnasında aracın vitesi boşa aldığı için ses çıkıyor gibi bir yorum yaptılar bu arada garanti de dün bitti :)