easytronic vites geçişleri sesi

mertcann

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
merhaba aracımı daha 20 gün önce aldım 2012 Astra yarı otomatik çok bilgili olmadığım için bir şey danisicam araçta el freni çekik sabitken frene basıp vitesi ileri geri ve boşa alirken tık diye diye ses geliyor bunun nedeni ne olabilir yardımcı olur musunuz

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Yalitimla alakali olabilir. Vites sesini duymaniz normal baski balata bitimi yaklastiginda giyirti duymaya baslarsiniz

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bahsettiğiniz yarı otomatik vites sisteminin gayet normal olan sesidir bu. hatta giderken sessiz bir anda biraz daha yüksek şekilde ''tak'' diye robotun vites değiştirme sesini de duyarsınız.

• Beğen
Tepkiler: İlkerhg

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam o ses gayet normal. Hatta easytronic vites kullandıkça daha da sert tak tuk sesleri duyabilirsiniz :) akü altında yer alan hidrolik sıvıyı 20.000 km de bir değiştirtip, kalibrasyon yaptırırsanız daha konforlu oluyor.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bir de araca alıştıkça vites değiştireceği zamanı anlayıp gazdan ayağınızı hafif çekip baskıyı azaltırsanız eğer tamamen sessiz bir vites değişimi sağlarsınız. çoğu kişi sevmez ancak easytronic çok ideal bir sistemdir.

ilhanaksu

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bahsettiğiniz yarı otomatik vites sisteminin gayet normal olan sesidir bu. hatta giderken sessiz bir anda biraz daha yüksek şekilde ''tak'' diye robotun vites değiştirme sesini de duyarsınız.
Link paylaşımına izin var mı bilemedim. Eğer yasaksa silebilirim. Acaba söylediğiniz ses, paylaştığım linkteki ses mi? Kendi aracımdan çektim. Yalnızca geri viteste bu sesi duyuyorum. Daha önce fark etmemiştim.

Astra H geri Vites Sesi Link