easytronık vıtese sahıplerıne sorum olucak arkadaslar!!!

ecendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım 2007 opel asta CDTİ aracım var easytronık vıtes,benım sorucagım soru su herzaman merak ettım sormaya fırsat bulamadım:) 1.vıteste kalkıs yapıorum arabayı 2.vıtese atıyorum fren pedalından boyle burda tarıf edemeyecegım bır ses gelıyor tıktıkssss dıe sanırım,benım aracımda esp var belkı o devreye gırıyor dıye dusundum hep yoksa bır arızamı dıyede dusundum.sızlerde boyle bır ses gelıyormu 2.vıtese attıgınızda hızlandıgınızda arkadaslar? sımdıden tessekkur ederım.

KuTLuHaN06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hazır bu konu acılmıskan wıtes gecıslerı nasıl cok agrasıf bı sekılde wıtes gecııor benım araba :D

bkaraman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2004 corsa cdti easytronic böyle birşey olmuyor 4 yıldan beri sorunsuz çalışıyor

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba easytronic şanzımansa manuel modda kullanınca mı oluyor bu?

ahmsino

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer bu ses sadece aracın ilk hareketinde oluyorsa (yani marşa basıp yola çıktıktan sonraki ilk hareket) normal.gaz pedalıyla ECU arasındaki parametre alışverişinden oluyo diye biliyorum.biliyorsunuz astra h larda gaz teli yok elektronik kontrollü gaz pedalı var.aynı ses bende de var ve hız göstergesi tam 30 km yi geçince geliyo bu ses.

sovalye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kolat.com.tr
bendede 2005 easytronic var hiçböyle bir ses duymadım ama vites geçişleri çok sert çok sarsıyor aracı

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar enjeksiyon yeni nesin enjeksiyon sistemlerinde (motronik) gaz teli bulunmaz bunun yerine Gaz kelebeği potansiyormetresi diye adlandırdığımız parça vardır ...ancak ben şimdiye kadar bu potansiyometre yüzünden ses çıkartan araç duymadım görmedim bildiğim kadarıyla sorun varsa başka yerdendir..saygılarımla...

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar enjeksiyon yeni nesin enjeksiyon sistemlerinde (motronik) gaz teli bulunmaz bunun yerine Gaz kelebeği potansiyormetresi diye adlandırdığımız parça vardır ...ancak ben şimdiye kadar bu potansiyometre yüzünden ses çıkartan araç duymadım görmedim bildiğim kadarıyla sorun varsa başka yerdendir..saygılarımla...

Evet yeni nesil araclarda gaz teli yok ve elektronik bir kumandayla yonetiliyor. Ancak bunun ne enjeksiyonla ne de potansiyometre ile alakasi yok. Yani yeni nesil enjeksiyonlu ve potansiyometreli bi aracta gaz teli bulunabilir. Cunku bunlar farkli seyler.
Selamlar..
Seyf Kamali

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet yeni nesil araclarda gaz teli yok ve elektronik bir kumandayla yonetiliyor. Ancak bunun ne enjeksiyonla ne de potansiyometre ile alakasi yok. Yani yeni nesil enjeksiyonlu ve potansiyometreli bi aracta gaz teli bulunabilir. Cunku bunlar farkli seyler.
Selamlar..
Seyf Kamali
:good:

ecendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım ıs gucten anca gırebıldım sıteye evt manueş modda oluyor fakat ben hıcbır zaman otomotık modda kullanmadım ondada oluyormu yarın bı deneyım.boyle fren pedalından bır sıstemın calısmasısı andıran bır ses bu evt bellı bır hıza ulasınca oluyor bu ses..esp devreye gırıyor dıe dusundum 10 km sonra esp plus devreye gırıomus ben ole duydum saygılarımla