ebay dan alışveriş için yardım istiyorum sizlerden...

e-a-g-l-e-

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g aracıma krom kadran çerçevesi alıcam Türkiye sitelerini araştırdım ama 65 tl den uygun fiyatta bulamadım ve 4 tane halkaya okadar vermekte gelmedi içimden açıkcası. ebay da bunu buldum http://www.ebay.com/itm/Opel-Vauxha...pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr hemde ücretsiz kargo yazıyo ama yabancı dilim yok ve ebaydan daha önce hiçbişey alamdığımdan sizlere sorup yanlış bişey yapma riskinden kurtulmak istedim. bu ürünü alıcak olursam ödeyeceğim tutar sadece 19 dolar mı ?başka ücret çıkar mı ?

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Kişisel düşüncem 65 TL'ye bulduğunuzu alın. Ne çıkacağı belli değil! Üstelik kargo ücretsiz olsa bile o da 35-40 TL'ye geliyor. Gözle görüp almak, sorun olduğunda satıcının başına götürüp atmak daha mantıklı...

e-a-g-l-e-

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki dediğiniz doğru bi yerde onuda düşünüyorum ama ebaydan alınan ürünlerin nasıl çıktığına dair bi fkrim olmadığı için danıştım sizlere. eger aynı veya eşdeğer bi ürün gelicekse neden 25 30 tl daha fazla veriyimki nerdeyse yarı yarıya fiyat.

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ebay bizim gittigidiyor tipi bir site, kişilere reyon sağlıyor, alım yapacağınız kişinin profiline bakın olumlu ise iyi birşey çıkar, olumsuz yada az yorum var ise hiç bulaşmayın, ayrıca değeri 100euro yada 130 dolar üstü olan herşey için gümrük beyannamesi düzenlemeniz gerekiyor, bazı gümrük memurları kargo fiyatınıda buna eklmeye çalışıyor, sizden rüşvet kopartman için, 3-4 sene önce tr'de 300 tl olan bir ayakkabıyı amerikadan getirtmiştim, ayakkabı 99 dolar idi kargosu 32 dolar, mevzuat sadece ürün fiyatı demesine rağmen bana 131 dolar üzerinden işlem yaptırarak çok kötü mağdur etmişlerdi, şahsi tavsiyem anlattığım acı deneyimimin etkileri ile sakın ola bahsettiğiniz işe bulaşmayındır...

e-a-g-l-e-

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öğrendiğim kadarıyla 100 dolar üstü olunca vergi alıyolar sadece 19 dolar ve kargo ücretsiz demesi burdaki fiyatlarla kıyaslayınca cazip geldi acıkcası. forumdanda diğer benzer konuları araştırdım ben sürekli alıyorum hiç sıkıntım olmadı diyende çok ama sıkıntı yaşayanda. fiyat cüzii bişey olduğu için vergi alınmaz sanıyorum ama tabiki bilmediğim fikrim olmadığı için hepinizin fikirleri çok önemli bilgilenmek açısından.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ürünü alırsanız ödeyeceğiniz tutar toplamda 19 dolar.Başka bir ücret vs. çıkmaz.Gümrüktede sorun olmaz.Ama ödeme yapma noktasında Paypal ödeme sistemine üyeliğiniz yok ise diğer ödeme yöntemleri için masraf vb gerekebilir.(banka transferi - swift-Western Union gibi).
Kısaca paypal üyeliği yok ise ki sanırım yok.Öncelikle Paypal sitesinden kredi kartı ile hesap açınız , ardından ebay üyeliğini yaptıktan sonra alışverişe başlayınız.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Akşamdan bu yana konuya bakıyorum da... sakat iş yaw... şahsen sanal alemden çok alış veriş yaparım ama yurdum içinde olan iki site haricinde diğerlerine hiç güvenmem :)

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akşamdan bu yana konuya bakıyorum da... sakat iş yaw... şahsen sanal alemden çok alış veriş yaparım ama yurdum içinde olan iki site haricinde diğerlerine hiç güvenmem :)

:) yok yok.Sıkıntı olmaz ancak dil konusunda zayıf arkadaşlar bir yerde tıkandıkları zaman ya alışverişi yarıda bırakıyorlar ya da yanlış anlaşılmalar olabiliyor. Buda karşıdaki kim olursa olsun hoş olmuyor elbet.Böylelikle sıkıntılar olabiliyor.
Bir de giyim , ayakkabı , laptop , telefon gibi zaruri kalemlerden pek hoşlanmıyorlar.Bu tip ürünlerde riski göze almak lazım.Zaten çok çok beğenilen ve ülkede temini olmayan bu tip kalemlerde de çıkabilecek extra ları göze almak gerekir.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir sıkıntı olmaz.Ürün Çin malı kalitesini bilemem. Ama ben baya alışveriş yaptım.Sıkıntı yaşamadım.Hatta bir ürünü yanlış aldım geri bile yolladım.Adam paramı iade etti.Sadece paypal hesabı açınca 3.5 tl doğrulamak için kredi kartından çeker sonra geri yükler.Birde kargo çinden avrupadan 1 haftada geliyor, ptt alt sokaktan 5 günde getiriyor. :D PTT kargo biraz dandik

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 defa alışveriş yaptım, 30-40 TL lik ürünlerdi. ücretsiz kargolu ürünlerdi. PTT ile 10 kadar sürdü. ama beklediğim kalitede çıktı. satıcıya verilen alıcı yorumları-puanları yüksek olanlar tercih edilmeli.