ecotec x20xev li gsi cılar burayaaa.....!!!

raptor_98

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cuneyt abı yok 4 5 boy koydu dıye cıkartan ortalıgı karıstırıran sendın ama allahtan bu konusmayı techturkeyde falan yapmıoruz opelcıler bırbırıne gırdı zannedıcekler ama ben herzaman senı korumaya calısıorum bı opelcı olarak senın hırsın varsa o yasta ben bu yasta genc olarak daha fazla gıderım var ama hıc kımseye senı gectım ettım demedım ıstersen gel sımdı yururum ben ama belgelerımde cekerım vıdeoyu oyuzden gerek yok boyle muhabbetlere bız yıne toplantılarda opelcı abı kardes olarak bılınelım ole ısım yapalım ısterdımkı ogun sen bmw ye fark koyasın ama olmadı ben 136 lık makınayla gotunden ayrılmadım sonra bı ara yuz yuze konussak daha ıyı olur

VECTRAGTA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yine aynı seylerden bahsediyorsun arac 3.vitese gecmeyince nasıl yuruyecek 4-5 boy diyen erkan dı..nerden uyduruyorsun bunları adamlar soyluyor...ben zaten goremedim tam olarak...arac 3.vitese gecmeyince nasıl olmuyor diyorsun ben anlamıyorum seni siz farklı seyler yasadınız herhalde bende kendi kendime vites gecmiyor diye icat ettim yanlıs konusuyorsun sonra da 136 lık makinayla gotunun dibinden ayrılmadım diyorsun benim aracı gorebildin mi de boyle konusuyorsun yurumedigini soyluyorsun arkadas senle ben ayrı seylerden bahsediyoruz..benim teli biliyorsun ben butun gun bosum al gel aracını madem merak ediyorsun gorelim ecoteci....neyse bu sayfaya yazmıyorum artık siz ecotec ciler yazın

Son düzenleme:

raptor_98

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya tamam abii.forum kirlendi yeterince,ben yazmıorum bu konu hakkında...umarım bıdaha elektrık kesmez makınan 2 de takılmaz 3 e geçer fln fıstık.erkanın dediğine göre siz yürümüşünüz onla araya uçak inermiş uzamış gitmiş vs.ben milletten duyduğumu yazmıom heryerde.saygılar..

naer8481

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
böyle polimiklere ne gerek var anlamıyorum
bükemediğin eli öpebilmek te bir centilmenliktir
herkesin arabası kendine güzeldir
ama dünyadaki her arabayı geçecek diye bir kaide yoktur

VECTRAGTA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sende bunlara inanıyorsun oylemi gokhan demek ki sen vts-ecotec ile c20xe yi bilmiyorsun neyse ogrenirsin..erhan olayı abartmaya gerek yok...aradaki fark ı herkes bilir...bırakın boyle isleri...arayı tır girer ucakta girer bilen ceken goren varsa soylesin ben goremedim dedigim gibi sehir efsaneleri bunlar bırakın bu isleri..gecmek gecilmek ayrı gecmek te var gecilmekte ama olmadık seyleri icat edip soylemek olmaz ayıptır arkadaslar....varsa videoları gorelim ama yok...araya tır girer ama vts ve ecotec ile c20xe nin arasına girer maalesef

Son düzenleme:

raptor_98

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen erhan abim.benim aracım stock ve lpg li.ben ölee iddialı değilim..vts yedim dedik,araya 4 5 boy lafı girişti ve sadece kulaktan duyma,ben her kulaktan duyduğumu yazsam kırılırlar yani.bazen susmak en büyük erdemmiş.daha da konuşmuom zaten..saygılar tekrardan :)

naer8481

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
sende bunlara inanıyorsun oylemi gokhan demek ki sen vts-ecotec ile c20xe yi bilmiyorsun neyse ogrenirsin..erhan olayı abartmaya gerek yok...aradaki fark ı herkes bilir...bırakın boyle isleri...arayı tır girer ucakta girer bilen ceken goren varsa soylesin ben goremedim dedigim gibi sehir efsaneleri bunlar bırakın bu isleri..gecmek gecilmek ayrı gecmek te var gecilmekte ama olmadık seyleri icat edip soylemek olmaz ayıptır arkadaslar....varsa videoları gorelim ama yok...araya tır girer ama vts ve ecotec ile c20xe nin arasına girer maalesef
abiciğim şükür motor bilgimizde var mekanik bilgimizde
modifiyeden de anlıyoruz turboyuda atmosferiğide biliyoruz...
ben bişeyi abartmam asla ama bence c20xeyi sen abartıyorsun gibi geliyor bana
neyse daha fazla konuşmayalım bence
bizim gibi opelcilere yakışmıyor bunlar...

naer8481

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
aynen erhan abim.benim aracım stock ve lpg li.ben ölee iddialı değilim..vts yedim dedik,araya 4 5 boy lafı girişti ve sadece kulaktan duyma,ben her kulaktan duyduğumu yazsam kırılırlar yani.bazen susmak en büyük erdemmiş.daha da konuşmuom zaten..saygılar tekrardan :)
eyvallah gökhanım
söz gümüşse sukut altındır...;)

*AddO*

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi neden ecotec çıktı sorusuna gelelim
Aslında Opel tüm motorlarını ecotec yaparak yeniden düzenlenen avrupa emisyon şartlarını da ilk defa yine tüm modelleri ile karşılayan firma olmayı hedeflediği için SFI ı bitirdi yerine Ecotec i çıkardı aslında SFI ı 1998 sonuna kadar üretebilirdi ama üretmedi tüm modellerini 1997 yılında Ecotec yapmıştı bile
Ecotec çoğunun bildiği gibi ekonomi veya ekoloji anlamına gelmez ecotec demek emmison control technology nin baş harflerinden oluşur yani sadece emisyonu karşılamak içinüretilmiştir. Eco motorlar SFI kadar iyi malzemeden de üretilmemiştir çünkü nasıl olsa SFI kadar güç üretmek amacıyla düşünülmemişlerdir o normlara uymak demek en fazla 136 HP demektir işte Ecotec budur kompresyon oranı bile emisyon kontrolünü sağlamak amacıyla yükseltilmiştir güç için değildir
Geçmişten güzel bir açıklama ;)