Edremit Tınaz'ın elemanları eksi puan almaya başladılar!

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçenlerde servislere dair bir başlığa "ilgi alaka iyi teknik olarak tecrübe edemedim" demiştim..

1)Geçenlerde silecek fıskiyelerini çok zor değiştirmişlerdi belliki ilk kez uğraşıyorlardı 3-4 eleman değişti bu iş için.

2)Kapı içlerindeki hoparlörleri merak edip kapıyı söktürmek istediğimde kapıyı sökemediler, zarar vereceklerini anlayınca kendileri vazgeçti!

3)Dün uğradığımda tavan lambasından gelen zırıltıyı çözemediler, itinalı bir şekilde sökemedikleri gibi yerine de tam oturtamadılar "idare et böyle abi" (!) sorunu kendim çözdüm.

4)Ön tamponda çok hafif bir açıklığa göz atmalarını gene 3 kere hatırlatmama rağmen kimse ilgilenmemiş.

Kısacası yağıydı suyuydu tamam ama Allah korusun ciddi bir sorunda İzmir e gelebilirim arkadaşlar, başka gidebileceğim bir yer de yok.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Edremit Tınaz'ın elemanları eksi puan almaya başladılar!

Merdo link' Alıntı:
Isi bilmeyenlerin eline vermiyceksin.
Kural gercekten basit.
Sikayet etmek lazim bunlari

Düşünsene Astra gibi bir arabanın iç mekanında bir parçasını yamuk takıp "idare et" diyorlar, 80 li yıllarda Tofaşta Reno da olurdu bu dialoglar!!

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ayıp valla, nasıl bir laubali olma durumudur.  046thumbsdown

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Biraz daha sabredeyim olmadı dediğiniz gibi güzel bir dilekçe hazırlarım.

Bu yaşadıklarımdan sonra üzerine titrediğim aracımın başından ayrılmaz oldum serviste; bilmeden tornavidayla kanırtıp kırarlar orasını burasını diye!

Adam almış eline spreyi her sesi - sorunu onla çözecek, "spreyle yapılan iş bugün var yarın yok" dedim zar zor ses kesici bant buldu getirdi onu da yüzüne gözüne bulaştırdı zaten.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yahu bakımlardan ıvırdan zıvırdan bir dünya para talep eden servisler, iyi usta bulup haddinden fazla mı yük veriyor, boğaz tokluğuna mı çalıştırıyor yoksa kalifiye olmayanını mı buluyor çözemedim. servisten bir hafta önce aldığım aracım rölantide düzenli düzensiz,abuk subuk sesler çıkarmaya, yolda giderken silkeleme yapmaya, configde açık modda olmasına rağmen uzaktan kumandayla kapıyı açarken farlarım artık yanmamaya başladı..ayrıca torpidom artık iki kademede kapanıyor..1-)kapat 2-)ittir...

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ercub link' Alıntı:
servisten bir hafta önce aldığım aracım rölantide düzenli düzensiz,abuk subuk sesler çıkarmaya, yolda giderken silkeleme yapmaya, configde açık modda olmasına rağmen uzaktan kumandayla kapıyı açarken farlarım artık yanmamaya başladı..ayrıca torpidom artık iki kademede kapanıyor..1-)kapat 2-)ittir...

Artık aracı servise götürmeye korkacağız bu gidişle. Ben de bir süredir gösterge paneli civarından gelen çıtırtılardan şikayetçiyim. Sırf bu iş için de gitmek istemedim; ama bir ara yolum düştüğünde bu sorundan bahsetmeyi ve çözüm bulmalarını istemeyi düşünüyordum. Servislerle ilgili bunca şikayeti okudukça çekinmeye başladım açıkçası. Şimdi paneli falan sökerler de doğru düzgün takamazlarsa eskisinden de beter olma ihtimali var sonuçta.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

işini çok iyi yapan servisler ve ustalarda vardır elbet. ama kesin olan şu ki servisler arasında bir standart yok. kimi iyi iken kimi rezilleri oynuyor. denemeden bilemiyoruz. orda da forum faktörü devreye giriyor ve deneyip mutlu olan ya da tersi olan durumlara göre tercih yapmak zorunda kalıyoruz...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar tahmin ediyorum ki işini çok iyi yapan ustaları daha ciddi servis/firmalar kendi bünyesinde topluyorlar,

Astra dan önce Focus varken bir eleman vardı, sadece bir bakımda görebilmiştim hani dergi gazetelerde araca yapılan bakımların resimleri olur ya; böyle temiz önlüklü bir eleman ciddi ciddi elinde ileri teknoloji aletlerle işini yapıyorfelan..  Aynı öyle titiz çalışan bir çocuktu mesela ama bir dahaki bakımda servisten ayrılmıştı, büyük bir Ford servisine gitmişmiş..

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bir ilde 5 tane yetkili(!) servis varsa beşide aynı şartlarda aynı işlemleri yapıyordur diye düşünüp hareket etmek istiyorsunuz. 1 tane de bu 5 servisi denetleyen sağlam denetçi olsa sanırım servisler arası kalite farkı bu kadar bariz olmaz. neyse bu hafta içi bir daha sorunları çözmek için gittiğimiz servisin sorunlarını çözmeye çalışıcaz. olmadı başka servise gidip halledemediklerini hallettirmeye çalışırız.. 68lookk

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ercub link' Alıntı:
bir ilde 5 tane yetkili(!) servis varsa beşide aynı şartlarda aynı işlemleri yapıyordur diye düşünüp hareket etmek istiyorsunuz. 1 tane de bu 5 servisi denetleyen sağlam denetçi olsa sanırım servisler arası kalite farkı bu kadar bariz olmaz. neyse bu hafta içi bir daha sorunları çözmek için gittiğimiz servisin sorunlarını çözmeye çalışıcaz. olmadı başka servise gidip halledemediklerini hallettirmeye çalışırız.. 68lookk

+1

Denetim sık olacak bir de servis kısmındaki elemanlar arası dialog birşekilde çok ileri gitmeyecek, adamlar kankaya bağlayıp köşe bucak çay/sigara muhabbetine dalıyorlar çoğu serviste, hele müşteriye bakan hatunlar çok fena, ya sevgilisiyle chatleşir ya telefonda yemek tarifi alır vs vs..