Egsoz Muayenesi neden yapılıyor.

start19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün sanayi bölgesinden geçerken egsoz muayenesi yapan bir dükkana rastladım,benim aracında muayenesi geçmişti hemen alete bağlayıp kontrolü yaptılar.Sonuç nedir ,aracın ayarları uygun mu,karbon salınımı ne kadar hiç bir bilgi yok,sonra muayene kağıdına etiket yapıştırdılar 21 tl para verdim işim bitti.Bana bu olay çok basit geldi,araçta ayarlar düzensiz olsaydı kontrolü geçebilir miydim bilemiyorum,ben eski aracıma kontrolü geçebilmek için daha önce 2-3 kez ayar yaptırmıştım,özel sektörün muayenesi daha kolay geldi,parayı ver muayene tamam.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
opellerin emisyonları düşük oluyor

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 yaşını gecmis araclar icin senede birmiş benimkide 27 subatta doldu yaptırmadım hala milleti ütecek yer arıyor devlet.

tatum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim ruhsatta baktımda böyle bir kağıt yok,egsoz muayenesi forumda araştırayım dedim,bugün bir ark.şım söyledi,yaptırmam gerekiyor mu aracım 2007 model.

Osmanlı1299

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ilmedavet.com
benim ruhsatta baktımda böyle bir kağıt yok,egsoz muayenesi forumda araştırayım dedim,bugün bir ark.şım söyledi,yaptırmam gerekiyor mu aracım 2007 model.

sıfır araçlar için 3 yıl sonra yapılıyor.
benimki 2006 aralık çıkışlı dolayısıyla aralıkta yaptırmam gerekiyor.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bnm de egzost muaynesi doluyor burdayken girince yaptırrım taşucunda 2dk da ztn :)

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlışım yoksa yaptırmadığınız 21tl lik muayene için 250tl ve üzeri ceza ödemeniz mümkün

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trafik polisleri egzost muayenesini kontrol etmiyorlar artık sanırım. bende c3 ün kağıtlara baktım içinden çıkmadı. corsanın 2 senedir yok zaten. unutmuşuz. bi ara yaptırayım. bide onla uğraşmayalım...