egsozdan LPG kokusu neden gelir?

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese slm.başlıktanda anlayacağınız gibi egsozdan lpg kokusu geliyor.hem hareket halindeyken sabırın ters rüzgarla hemde durduğum zaman camlar açıkken lpg kokusu alıyorum.kaçak kontrolü yaptırdım bagajda yada motor kısmında sızdırma yokmuş.egsozdan neden gelebilirki acaba yakmadanmı atılıyor sizce ne olabilir sebebi.üstelik bu aralar yakıtı bir miktar arttı.takribi 50 km daha az gitmeye başladım bilgisi olan paylaşırsa cevbını çok sevinirim saygılar.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok normal zaten kokuyor.taksiye falan bindiğimde içeriden bile koku alınıyor.içiniz rahat olsun bir problem yok

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok normal zaten kokuyor.taksiye falan bindiğimde içeriden bile koku alınıyor.içiniz rahat olsun bir problem yok
bizim araclarda olmuyodu böyle.sıralı sistemli araclarda pek o dediğiniz koku ypok.eski sistemlerde kaloriferden bile geliyodu koku.ancak benim aracda egsozdan gelmesi endişelendiriyor beni.özellikle gaza fazla yüklendiğim zamanlardan sonra çok bariz oluyo bu nedenle tam yakmadığı içindir diye söyleyenler oldu.ayrıca öyleyse bile neden tam yakmazki?

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabahları motor soğukken benzini bile tam yakmıyor zaten.sabah ilk çalıştırmadan sonra bakın çiğ benzin atacak damla damla bence büyük bir problem değil.zaten kaçak kontrolüde yaptırmışsınız

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor soğukken değil sıcakken yolda geliyor koku.manifoldun ordan kaçırma ihtimali varmı acaba neden fazla yakmaya başlarki?

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
eksoz patlak olmasın ....

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hava filtren kirlenmiş olabilir veya aracında varsa hava debimetresine baktır yanma olmuyorsa gazı çiğ atar tam olarak yakmadan benimde bir ara yoğun mazot kokusu vardı.debimetre değişti geçti

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava filtren kirlenmiş olabilir veya aracında varsa hava debimetresine baktır yanma olmuyorsa gazı çiğ atar tam olarak yakmadan benimde bir ara yoğun mazot kokusu vardı.debimetre değişti geçti
Araç astra F kasa.debimetre varmı bilmiyorum.hava filtrem yeni kirli değildir ama bakarım yine.biliyorsanız bunlarda debimetre olup olmadığını bilgilendiriseniz sevinirim.egsozda patlak yoktur olsa sesden ve çeişden belli olur kanaatindeyim.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
astrayı pek bilmiyorum ama hava hortumunu takip et arada üzerinde soket olan plastik muhtemelen bosch yazan bi parça varsa odur

punisher

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrayı pek bilmiyorum ama hava hortumunu takip et arada üzerinde soket olan plastik muhtemelen bosch yazan bi parça varsa odur
dediğiniz yere bakacağım teşekkürler.çünkü bazen tekleme aptırınca daha çok geliyor koku.belki bazen hava az geliyodur o yüzden çekişde düşüyodur yakma kalitesi diye bir mantık yürüttüm bilemem doğrumu?