Egzantrik Sensörü Sökme ???

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava fılıtresının ust kısmını ve borusunu kelebek bogazından ıtıbaren sök

hava fılıtresının alt kısmını sökersen cok rahat olursun ama zor sökersını 2 tarafta kulakları var uzun 10 yıldız anahtarla sokersın. sökmek ıcın klama hortumunu bıraz kastırıver
motor kulagını 16 anahtarla sök yerınden cıkar
15 anahtarla kayıs gergısını kafasından tut ve yukarı dogru kaldır kayısı cıkart gergıyı yavas yavas bırak dıkkat et elını kıstırmasın
koruma kapagından 3 tane cıvata var 10 yıldızla sök ama kapak kırık degılse yerınden zor cıkar cunkı krank kasnak tarafı sıkısık olar genelde ıstersen kapagı komple cıkartmadan aradan sökebılırsın sensöru 10 frezelı lokma olması lazım.

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava fılıtresının ust kısmını ve borusunu kelebek bogazından ıtıbaren sök

hava fılıtresının alt kısmını sökersen cok rahat olursun ama zor sökersını 2 tarafta kulakları var uzun 10 yıldız anahtarla sokersın. sökmek ıcın klama hortumunu bıraz kastırıver
motor kulagını 16 anahtarla sök yerınden cıkar
15 anahtarla kayıs gergısını kafasından tut ve yukarı dogru kaldır kayısı cıkart gergıyı yavas yavas bırak dıkkat et elını kıstırmasın
koruma kapagından 3 tane cıvata var 10 yıldızla sök ama kapak kırık degılse yerınden zor cıkar cunkı krank kasnak tarafı sıkısık olar genelde ıstersen kapagı komple cıkartmadan aradan sökebılırsın sensöru 10 frezelı lokma olması lazım.

Üstadım çok tşk ederim

kartalucar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende egzantrik devir sensörünü degiştirmiştim... 75 prca (gm) 15 işçilik..bence 15 lira için ugrastıgına degmez.

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende egzantrik devir sensörünü degiştirmiştim... 75 prca (gm) 15 işçilik..bence 15 lira için ugrastıgına degmez.

Hocam maksat işçilikten tasarruf değil bende biliyorum çok bişey tutmayacağını ben hobby olarak uğraşmak istiyorum daha önce çok uğraştım motosikletlerle motor bilgim var yani

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzantrik sensöründe sorun oldugunda araba ciğ benzin atarmı arıza ışığı yanmadığı zamanlardada sanki bi çiğ benzin kokusu oluyor genelde ilk çalıştırdığımda motor sıcakta olsa oluyor burnuma geliyor bazende nadiren geç alıyor marş yada ikinciye kontak yapınca alıyor bütün bunların sebep egzantrik sensörü olurmu

Son düzenleme:

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motosikletlerdede hemen hemen aynı sorunları bu parça yapıyodu sistem hemen hemen aynı

eses38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır kesinlikle olmaz
eses38qi8.jpg

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
...............

ressam_017

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar herkese merhaba benim de 97 model 2.0 vectra b cd aracım var iki yıl oldu alalı cok memnundum ama bir aydır aracımda şöyle bir arıza oluyor :
*ilk marşta araç çalışmıyor
*2.ci marşta araç çalışıp 4500 deviri gecmiyor
*üçüncü kez marşa bastığımda araç normal bi şekilde çeyrek marşta çalışıyor
araca yaptırdığım seyleri de yazayım
-eksantrik devir sensörünü tam 4 kez değiştirdim ama yine aynı arıza devam ediyor ve eksantrik devir sensör arızası veriyor. daha sonra aynı anda krank ve eksantrik sensörlerinin ikisin i de aynı anda tekrar değiştirdim yine düzelmedi lambda sensörünü değiştirdim yine olmadı arıza hala aynı en son ustam elektrik tesisatını komple yenilemek gerekiyor dedi onu da yaptırdım ama yine sonuç alamadım arkadaşlar gerçekten artık bunaldım ve severek aldığım bu araçtan okadar soğudum ki her gördüğümde tekmelemek istiyorum lütfen gerçekten çözümünü yada problemi bilen bi abimiz varsa bana mesaj atsın arayıp konusalım tel numaram :0539 445 91 73