Egzos Dumanı

astek34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Murat
Son zamanlarda aracı kullanırken aynadan dikkat etmeye başladım. Egzos dan bayağı duman çıkıyor acaba havaların soğuk olmasından mı yoksa başka birşeyden mi? Bayağı huylanmaya başladım ,hatta önümde giden arabaların egzoslarına bakmaya başladım duman çıkarmalarını karşılaştırıyorum. Bir nevi mobil egzos muayene istasyonu oldum.  :)

Araba 1.4 T ve  çekişinde bariz bir sorun göremiyorum.Sizce neden olabilir bir fikriniz var mı?
Turbo ile ilgili birşey olabilir mi?

Bir sorun olmasın artık, zaten emme manifoldunu değiştirdim başka sorun istemiyorum. :(

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Egzos Dumanı

yakıt aldıgınız yerle alakalı olabilir.nerden aliyorsunuz yakıtı?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu durumu bende aracı ilk aldığımda yaşamıştım.  :)
Eğer egzoz dumanının rengi maviye kaçan bir renk yada siyah değilse sıkıntı yoktur.
Bende ilk zamanlar sizin gibi diğer araçlarla karşılaştırıp benim egzozdan neden bu kadar çok duman çıkıyor diyordum.  ::)
Sonra bir forum buluşmamıza gittim, bir baktım herkes benim kadar duman ata ata gidiyor. O zaman sıkıntı olmadığını anlamıştım.  :)
Servise sorduğumda da duman rengi beyazsa bir sıkıntı yoktur, Turbolu araçların biraz fazla duman atması normaldir demişlerdi.  :)

astek34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Murat

Yakıtı Shell den alıyorum.

Duman gördüğüm kadarıyla beyaz , valla tüttüre tüttüre gidiyorum. Neyseki içim rahatladı,  dancee
Astraların duman kardeşliği byee

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de ilk kış ayında oğlumu almaya okula gittiğimde yan aynada farketmiştim, hatta araba yanıyor sandım  :D

İnip kontrol ettim hatta yanık yağ kokusu var mı diye de kokladım, bildiğiniz kokusuz su buharı atıyor araç!

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ben de ilk kış ayında oğlumu almaya okula gittiğimde yan aynada farketmiştim, hatta araba yanıyor sandım  :D

İnip kontrol ettim hatta yanık yağ kokusu var mı diye de kokladım, bildiğiniz kokusuz su buharı atıyor araç!

Ben de geçen kırmızı ışıkta sizin yaptığınızı neredeyse yapıyordum. Baktım 60 sn var iniyim bakıyım dedim. :) Sonra vazgeçtim. Bu doğa olayı değil mi arkadaşlar? Yani egzos dumanı değil sanki o, ne biliyim sanki egzosdan çıkan sıcak hava soğuk hava ile karşılaşıp... anladınız siz onu.. Yani bizim bu ağzımızdan çıkan buhar gibi soğuk havalarda. Ben mi yanılıyorum yoksa... Her araçta var gibi sanki bu durum. Ben de turbosuz 1.6 var bide.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimki de 1.4 aynen soguk havalarda beyaz egzoz dumanı mevcuttur. Sorun yok :)

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim aracımda 1.6 çift çıkışlı eksoz var ve araç soğukken ve havada soğuk olduğunda çıkıyor bu bir nevi kışın bizlerin nefesinden çıkan buhar gibi değerlendirin