Egzos muayenesi yardım?

redlion74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 1997 model astra f.geçen sene 13-09-2008'de aracıma egzos muayenesi yaptırdım ve 13-09-2010'da yapılmak üzere tarih atmışlar.duyduğuma göre 10 yaş üstü arabalar her sene egzos muayenesi yaptırması gerekiyormuş.13-09-2009'dan sonra muayene yaptırmayıp 2010'da yaptırsam trafik kontrolünde ceza yermiyim.benle alaksı olan birşey değil yapan yer yanlış yazmış galiba.aydınlatırsanız sevinirim.HARUN KAŞIKÇI

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
ekzoz muayenesinde ceza yenmiyor yaptırılması için bir hafta sire veriliyor diye biliyorum ama zaten sizinki yapılmış gözüküyor bence trafik polisi bu ayrıntıyı yakalamaz ve yapılmış kabul eder ama bir dahaki sefere muayeneyi yapan görevliye durumu anlatıp düzeltmesini söyleyin bence....

redlion74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler.yani 2010 kadar yaptırmama gerek yok o zaman.2010'dan sonra 1 yıl olarak düzeltilmesini söyleyeyim.HARUN KAŞIKÇI

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bazen görevliler dalgınlıkla hata yapabiliyor. Benim 1963 model arabamınkini de 2 yıllık yapmışlar.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzost muayenesinde geçmişe yönelik yapılmayan süreyi yaptırman gerekmiyor diye biliyorum. 1 yıl ara da versen sonraki yıl yaptırana kadar ceza yemediysen sorun olmaz diye biliyorum.

lostsailor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.gmdss.bravehost.com
ya bazı jandarmalarda araç muayenesinide atlaya biliyor ben şirket arabasının muayenesi yok kastamonuya giderken jandarma çevirdi bende şöföre dedim muayenesi yok diyince boşver çok çoksa ceza yeriz dedi ama jandarma komutan geldi evrakları istedi söför verdi sigortaya baktı birde arabaya tepesinde kocaman canak olunca dikkat cekiyoo tabi bu ne arabası diyince bende canlı yayın dedim ozaman ruhsatta canlı yayın aracı yazması gerekiyo dedi bende istanbula gidince bakarız dedim saldı bizi aracın 1 sene muayenesi geçmişti yani polisler bazen dallgınlıkla muayeneyi bile görmüyolar kaldiki senin aracın yaşınımı hesaplayacaklar

crew chief

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski arabamdan bu yana 5 senedir egsoz muayene yaptırmıyorum.bu arada 2 kez fenni muayene yaptırdım.yani kısacası polis yakalamadığı sürece sorun yok.eskiden yakaladıklarında (gezici egsoz muayene istasyonları) hemen yaptırıyorlardı.şirket aldıktan sonra pek bakan yok.şansınıza kalmış.

mdgencer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ceza yememen gerekir. Misal ben diyelim 1 yilligina yurtdisina goreve gidiyorum. Aracim burda yatiyor o sure zarfinda kullananda olmuyor. Ceza cok sacma bir uygulama olur. Ceza yiceksem de vay benim halime :(