egzost sesi

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sizlere bir sorum olacak;
Vectra b aracımda katalizör yok onun yerine susturucu var.Ben aldığımdada bu şekildeydi.Arabaya gaza bastığımda içeri horuldama şeklinde egzost sesi alıyor.Bu normalmidir veya katalizör olmadığındanmı yapıyor veya bu sesi nasıl kesebilirim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzos manifoltu çatlak olmasın

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kat iptali bide üstüne son susturucu varsa doğaldır homurdaması :D biiz isteyerek öle yaptık bnmde çok hoşuma gidio ses ama önlemek istiosan standart bi susturucu takman sorunu çözer bence ama en iisi bu işten anlayan bi ustaya sorman:good:

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende vectra vardı kat yoktu iptal edilmişti ve aynı sesi cıkarıyordu bence normal

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sizlere bir sorum olacak;
Vectra b aracımda katalizör yok onun yerine susturucu var.Ben aldığımdada bu şekildeydi.Arabaya gaza bastığımda içeri horuldama şeklinde egzost sesi alıyor.Bu normalmidir veya katalizör olmadığındanmı yapıyor veya bu sesi nasıl kesebilirim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Yanmaz hortumu kontrol ettir yerinden çıkmış veya parçalanmış olabilir.
:good:

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanmaz hortum dediğin nedir Eyüp.Arabanın sesinden bıktım.Gerçi aşırı bir horlama değil ama ben sessizliği tercih ediyorum çözümünü buluruz inşallah.Serviste egzostcuya göster dendi egzostçu bişi yok diyo ama başka bi egzostçuya daha baktırcam.Gerçi çözüm bulsaydık direk yapılacak işin üzerine giderdim ama bakalım buluruzdur çözümü.

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde yazmayı unuttum.Ayağımı gazdan çekince egzosttan patlama sesi geliyor pata pata diye biryerde bişi var ama bucaz inşallah hep beraber.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanmaz hortum ne onu anlamadım?
eğer gazdan ayağını çekince patpat ediyorsa sistemde kaçak var demektir yani egzozlarından biri patlak olabilir veya borularda bir çürüme vardır. sen bir ustya götürürsen onlar bakıp anlarlar nerde kaçak olduğunu.