egzoz muayenesi hk.

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde en son 2008 gözüküyor bir sıkıontı çıkarmı ceza felan

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde en son 2008 gözüküyor bir sıkıontı çıkarmı ceza felan
aynen benimkide 2009da bitmiş gözüküyor. kaç kere trafik çevirmesine girdim yurtdışına çıktım arabayla ama bi sorun yaşamadım işin ilginç tarafı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
10 yaşına kadarki araçlarda 2 yılda bir(sıfır araçlar ilk üç yıl muaf),sonraki yaşlarda her yıl bildiğim kadarıyla.Arabanız van ise belki ondandır,hani ticariye girme meselesi falan.
doğrusu da bu şekilde

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Artık TÜV de egzos muayenelerine de bakılacakmış.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal şartlarda benim arabamın 2 yıllık olması gerekiyor egzoz muayenesinin. neden 1 yıllık yapılmış hep.

Tolga K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 1.7 dti opel corsa c 2003 model hususi otomobil. aracımı 2. el aldım egzoz muaynesi 2yılda bir yapılması gerekirken her yıl yapılmış gözüküyor ve 1 yıllık olarak yapılmış ve ben 2 yıllık olarak bildiğimden dolayı şuanda geçmiş 1 yıl kadar 15.12.2008 tarihinde yapılmış bitiş tarihi 15.12.2009 gözüküyor. hususi otomobillerde her 2 yılda bir yapılması gerekmiyormu ?:confused::confused::confused:
aracın tüv muaynesi 2 yıllık olarak yazılmış. 19.06.2009 - 20.06.2011 diye.
ruhsatta kamyonet olarak geçen araçlar her yıl, otomobil olarak geçenler 2 yılda bir yapılıyor yani muayeneyle aynı zamanda. belki aracınız siz almadan hemen önce hususi olarak işlenmiştir ruhsata. eğer ruhsatta cinsi hala kamyonet olarak geçiyorsa en yakın zamanda yaptırın derim cezası 850 TL civarı birşey çünkü....(egzos emisyon testi yaptığım için ordan biliyorum)

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ruhsatta kamyonet olarak geçen araçlar her yıl, otomobil olarak geçenler 2 yılda bir yapılıyor yani muayeneyle aynı zamanda. belki aracınız siz almadan hemen önce hususi olarak işlenmiştir ruhsata. eğer ruhsatta cinsi hala kamyonet olarak geçiyorsa en yakın zamanda yaptırın derim cezası 850 TL civarı birşey çünkü....(egzos emisyon testi yaptığım için ordan biliyorum)
hususi otomobil olarak geçiyor. kamyonet ibaresi yok.

Tolga K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hususi otomobil olarak geçiyor. kamyonet ibaresi yok.
o zaman 2 yılda bir yapılması gerekir 10 yaşına kadar... önceki sahibi ya yanlış biliyomuş yada siz almadan önce ruhsata hususi olarak işlenmiş...