eksantrik devir sensörü fişi

yelken2858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese iyi geceler. aracım 2001 model vectra cdx. aracımın eksantrik devir sensörünün fiş kısmı kırıldı. bu parçayı nereden temin edebiliriz.

Ekli dosyalar

• indir.jpg
    indir.jpg
    5.3 KB · Görüntüleme: 32

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O fiş sensörle bitişik pinleri sağlamsa plastik kaynağıyla tamir olur.sonrasında iyi bir şekilde bez bantla sağlamlaştırılır.Ama içten kötü kopuksa uğraşmayıp yenisini almak daha mantıklı.İşini ciddi yapan el becerisi olan tamirciler hallederler.Ama ilgilenecek usta bulmak zor

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıfırı 45 tl sıfırını alın yolculuk esnasında sensörünüz bozulursa bu araba niye gazyemiyo, noluyoruz ülen gibisinden tepkiler verebilirsiniz.

yelken2858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nereden bulabilirim kime sorsam yok diyor. bilen birisi yok mu?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Eger eski kare tip fis ise sensör ile birlikte yuvarlak sokete geçin. Zaten birlikte set olarak satiliyor.

Kardes siteye yönlendireyim sizi:
http://www.opelgarage.com/index.php?topic=3400.msg48.msg#48

Sent from my MB860 using Tapatalk 2

yelken2858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eger eski kare tip fis ise sensör ile birlikte yuvarlak sokete geçin. Zaten birlikte set olarak satiliyor.

Kardes siteye yönlendireyim sizi:
http://www.opelgarage.com/index.php?topic=3400.msg48.msg#48

Sent from my MB860 using Tapatalk 2

o dediğin sensörden getirdim geçen sene usta bu olmaz dedi seninki bu tip değil dedi takmadı. eksantrik ve krank devir sensörlerini 2 gün önce bir daha değiştirdim eski tip . araç yine arıza ışığı yaktı. sensörün fişi geçen sene kırıldı.içindeki pinler sensöre oturuyor. ama yinede içim rahat değil. aıza ışığını arada bir yakıyor. akünün zayıf olması buna neden olur mu? birde araçta kaçak olduğunu nasıl anlarız. aküyü 10 ay önce yeni aldım(72 amper). ama arada araç çalışmıyor. araçtan inerkende kapıya kolum değdinde çarpılıyorum :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o dediğin sensörden getirdim geçen sene usta bu olmaz dedi seninki bu tip değil dedi takmadı. eksantrik ve krank devir sensörlerini 2 gün önce bir daha değiştirdim eski tip . araç yine arıza ışığı yaktı. sensörün fişi geçen sene kırıldı.içindeki pinler sensöre oturuyor. ama yinede içim rahat değil. aıza ışığını arada bir yakıyor. akünün zayıf olması buna neden olur mu? birde araçta kaçak olduğunu nasıl anlarız. aküyü 10 ay önce yeni aldım(72 amper). ama arada araç çalışmıyor. araçtan inerkende kapıya kolum değdinde çarpılıyorum :)

Kaçak sende var usta, ben hangi arabaya binersem bineyim kapıya dokununca çat ediyo :D

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dostum, linkteki konuda da dediğim gibi Opel oturmuş yıllar sonra bu sensör arızaları yüzünden soketi yeniden tasarlamış. Eskisi ile 2-3 yıla, veya motoru sık yıkıyorsan daha bile çabuk, tekrar arıza verecek. Linkteki parça numarası ile anlattığım gibi değiştirirsen uzun süre sorun çıkarmaz.

Ben eski soketi kesip direk çöpe attım, eski sensör de şu anda önümde duruyor. Pinlerini temizlesem muhtemelen sorunsuz çalışır...