el freni boşaldı araç gitti çarptı

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: el freni boşaldı araç gitti çarptı

Aydn link' Alıntı:
Deniz el freninin manuel yada elektronik olmasından değil de, frenleme sisteminden kaynaklanabileceğinden şüpheleniyorum. Çünkü elektrik park freninden kaynaklansa direk geri kaçması gerekirdi, bir zaman diliminden sonra bıraktıysa farklı bir sebep olmalı.
aslında haklısın hemşo ancak elektronik aksamdaki bir sıkıntıdan dolayı freni bırakabilir araç.zaten kullanıcıların yazdıgına göre iki kere çekmenin faydaları varmış.Her elektronik sistemde olduğu gibi bu sistemin de hata vermesi anlık buga düşmesi normal ama önemli olan bunun kronik bir sıkıntı olup olmadığının incelenmesidir.Yoksa her gün yokuş aşağı kayan bir astrayla karşılaşabiliriz..

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Tabela yapsın karayolları, "Dikkat Astra Çıkabilir".

Şaka bir yana bu problemleri yaşayanların sayısı eğer fazlaysa bu araçları servislere çağırıp kontrol etmeleri gerekir. Bu konuda Tolga abinin dediği gibi Japon'lar çok iyi. Fiat bile bir ara grande punto'ları direksiyon motoru yüzünden çağırmıştı.

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hosta link' Alıntı:
Çok geçmiş olsun aynı olay bana misafirliğe gelen arkadaşımın başına gelmişti ama araç astra H idi. Şanslıydık ki araç kimseye çarpmadan kaldırıma vurarak durmuştu. Hala aklıma geldikçe hayret ederim. Resimleri açamadım da el fireni elektronik mi normal miydi ?

elektronik fren sistemi vardı.

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Hadi geçmiş olsun bize de ders olsun, vites + el freni yapalım bundan sonra.

teşekkür ederim. temkinli olmakta fayda var. alışkanlık haline gelmesi gerek.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևok geçmiş olsun.  :(
Neyse ki kimseye en ufak bir zarar gelmemiş.  special_prayer
Servisten gelecek güzel haberleri bekliyoruz. İnşallah saçma sapan bahanelerle karşınıza çıkmazlar.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konuyu yeni gordum cok gecmis olsun, kimseye birsey olmamasi en buyuk teselli. Tum yorumlari okuyamadim ama umarim OPEL geregini yapar

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Oncelikle cok gecmis olsun , umarim guzel bir sonucla bize hayirli haberlerinizi verirsiniz. Benim aracimda hafif yokus assagi duruyor gozum hep camda , el fireni yuzunden araci kontrole gidip gidip duruyorum . Demekki kontrol etmekte fayda varmis.  :( :(

daos009

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok geçmiş olsun dostum. servis de elek. el freni ile güncelleme vardı diye biliyorum servise sordun mu ne dedi.

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Allah Beterinden Korusun Kardeşim Zaten Sen Aracı Aldığın Hafta Bu Hırsızlık Teşebbüsü Uyarısı Adı Altında  Bi Konu Açmıştın Bununla Bağlatılı mı Bu Olay ?
Eğer Bağlantılıysa Bu hatayı  alan arkadaşlar vardı hemen servise gidip baktırmları gerekir tekrar geçmiş olsun...

melihksn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın can kaybının olmaması yada en azından yaralanma dahi olmaması sevindirici. Opelle görüşmenizi bende merakla takip edicem ancak tam olarak anlamadığım bir nokta var aracrta hırsızlık tesebbusu uyarısı var polıs tutanaklarında aracda herhangı bir hırsızlık tesebbusunden bahsedılıyormu yanı kapılarda bı zorlama vs varmıydı yoksa tesebbus uyarısı sistemsel bı hatamıydı.

Eğer kapılarda bı zorlama vs. kısacası hırsız ıcerı gırmıs ancak aracı çalıstıramamıssa el fırenı ıle oynayıp aracın kaymasına neden olmus olabılır buda bayınızın soyledıgı raporda bellı olacaktı.İnşallah sıstemsel bı arızadır ve aracınızı değiştirirler.Sonuc ne olursa olsun bence cıkan raporun kopyasından ısteyın bayiden tekrar gecmıs olsun. İyi haberlerinizi beklıyoruz...