el freni donması

bentabiki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabam ankarada el freni yarım çekmeme rağmen 3 saatte dondu ve olduğu yerde bırakmak zorunda kaldım.bu kadar kısa sürede donması normalmi ve yarına açılırmı acaba?arabanın altı ıslakta değildi aslında.geri viteste gidiyor.ileri giderken tutuyordu bi süre bekledikten sonra 20 metre ileri gidebildim ama bi anda tekrar tuttu.umarım bi problem yaratmaz

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normaldir bu tür olaylar sıcaklık sıfırın altına düştüğü zaman el freni çekilirse balatalar diske yapışır o yüzden viteste bırakmak en iyisi

bentabiki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normaldir bu tür olaylar sıcaklık sıfırın altına düştüğü zaman el freni çekilirse balatalar diske yapışır o yüzden viteste bırakmak en iyisi
dostum bunları biliyorum.bu kadar kısa sürede donması normalmi.tam açılmamış şekilde gitsek problem yaratırmı?bana bunlar lazım:confused:

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oooo tabiki normal hele izmitte :) sıcak su dök bi nebze problemini çözer ama balataların disk e yapışma problemi war buna dikkat :) geri geri gidilebiliomuş forum u arat zaten bununla ilgili konular war yardımcı olacaktır :)

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bugun oyle yapışık 3 km yol gıttım. anca çozuldu. butun çukurlara gırdım takır tukur gıttım kı tel belkı buzlarını kırarda gerı atar dıye.

mstf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim başımada geldi biraz önce bu olay, arabayı garaja koyayım dedim bi baktım elfreni donmuş -2 derece gösteriyordu sıcaklık

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum bunları biliyorum.bu kadar kısa sürede donması normalmi.tam açılmamış şekilde gitsek problem yaratırmı?bana bunlar lazım:confused:
ankarada normal bu kadar kısa sürede donması.. çünkü ankara sabah saat 8 sularında -7 ile -8 arasında gösteriyor.. geceyi siz tahmin edin.
yapman gereken o şekilde ufak ufak yol devam etmen.. bi süre sonra balata ısınır ve açılır.. boşuna bekleme. kendi kendine çözülmez..

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düz vites kullananlar aracı vitestede bırakabiliyor böylece donma sorunu ortadan kaldırılıyor.. ya easytronic kullananlar ne yapsın?

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım otomatik wites "p" ye alıyorum direksiyonu kaldırıma kırıp arka lastiğe taş koyuyorum :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Buz sökücü sprey alın arkadaşlar, dursun badajda, el freni neyse de ben geçen gece kapımı bile açamadım, iki fıss içerdeyim, baktım el freni donuk, ona da iki fıss ve yola devam :) Ön cam için çok işe yarıyor