elegance'ın donanımı kaça mal olur?

Y.y

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımı yeni aldım özelliklerin nasıl çalıştığını bilmediğimden ve karşımdakine maalesef güvendiğimden aşağıda yazdığım problemler var.
1) aracın far sensörü yok
2) far yıkama yok
3) park sensörü çalışıyor fakat sensörler sökülmüş
4) yağmur sensörü çalışmıyor galiba
5) arka sağ cam açma kapama tuşu çalışmıyor
6) bagaj elektronik açma kapama çalışmıyor
7) ayna kapama çalışmıyor.
bu özelliklerin hangileri aracın değeri açısından çok önemli?
aracın motoru %88 çıktı. darbe değişen yok fakat tavan hariç boya var. 22.200'e aldım nasıl sizce?
bu özellikleri toplatmaya kalksam kabaca ne kadara mal olur?:(:(:(

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boyasız sayılabilecek, sunrooflu herşeyi faal bir araç 25-26bin liraya alınabiliyor, hesabını siz yapın.
to san sit. 2. cad 2559.sk no:35 şaşmaz/Ankara - 312 2782196 - 555 2696672
bu numaraları bir arayıp tanışın, forum sponsorlarımızdır.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımı yeni aldım özelliklerin nasıl çalıştığını bilmediğimden ve karşımdakine maalesef güvendiğimden aşağıda yazdığım problemler var.
2) far yıkama yok
aracın motoru %88 çıktı. darbe değişen yok fakat tavan hariç boya var. 22.200'e aldım nasıl sizce?

Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun..Vectra C lerin, peugeot 406 ların, roverların, ford mondeoların vb araçların ekmeğini yiyen çoktur..Kimisi vardır, bu arabaların suyunu çıkarana kadar kullanır, bakımsız bırakır, sonra da eli mahkum biri böyle bir arabayı alır, markanın yedi ceddine saymadığı küfür kalmaz..Sonra da opel araba yapamıyor ford da araba mı deyip çıkarlar işin içinden..Kahır insanı toprağa götürür diye bir tabir vardır ya, işte bu arabalar için de geçerli..Belli ki sizin aldığınız vectra da böyle bir zihniyette insanın elinde harcanan bir araç..Fiyatını etkileyen pek çok sebep var..Yani kaç kmde olduğu,kazalı olup olmadığı,galeriden olup olmadığı vs çok önemli...Ben de aracı aldığımda elegance olmasına rağmen ön farlar çakma xenonla toplanmış, radyosunun anfi ayar tuşları yoktu..Ben de aynı paraya aldım ama klima gazı yoktu, balatalar değişmemişti, debriyaj balatası değişmemişti, triger seti ve filtreler değişmemişti,lastikler vasattı..Bu bana galerinin kazığıydı, öyle ayar çektiler ki almak zorundaymışım gibi hissettim kendimi..Nyse ki şimdi toparladım aracımı, maşallahı var..

1)Aracınız eğer 04 model elegance ise, far sensörü yoktur..Signum ya da 05 ve sonrası olmadıkça da hiç rastlamadım..Yalnız eğer isterseniz, AUTO konumlu far anahtarı ve far sensörlü yağmur sensörü alırsanız ekstra 1-2 kablo ve araca tanıtımla çalıştırılabilir..

2)Elgance donanımda far yıkama mevcuttur..Aracınız 03 elegance olsa dahi olmalı ancak eğer aracınızı galeriden aldıysanız ya da elden çıkarmak isteyen bir satıcıdan, ön tampona fazla paha vermekten kaçınıp comfort tamponu takmış olabilir..Yani altta tesisatı da olabilir..

3)Buna 1şey diyemeyeceğim, çünkü galeri olma ihtimali yüksek gibi...

4)Yağmur sensörü 02-08 tüm vectralarda vardır(essentia hariç) Silecek fasılasını bir kez yukarı kaldırdığınızda aktif olur..Hatta silecek kolunun üzerinde tekerlekli yağmur şiddeti ayarı vardır..

5)Sürücü kapısı üzerinde arka camları da kontrol edebilme imkanı var..Oradan da çalışmıyorsa fişi çıkmış olabilir ya da kablosu kopmuş olabilir vs..

6-7)Bagajın;sürücü kapısından ve uzaktan kumandadan kilidi açılabiliyor..Bunun her iki durumda da işlevi yoksa elektrik problemi olabilir..Aynaların da fişi çıkmış olabilir ya da motoru bozulmuş olabilir..

Sonuç itibariyle umuyorum ki aldığınız araç pert değildir..Pert araştırması yapın..

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabayı Dyno testine soktuğumda 90bg çıkmıştı ama o test sonrası yağ eksiltmeyi bırakmıştı. Çünkü motorun içine koyduğum yağı yakıt gibi düşünüyor ve 500kmde 1lt yağ ekliyordum. :D:D Neyse motorun ben sağlıklı olduğunu düşünmüyorum ;) aracınızı kullanın ve yağını sürekli kontrol edin ;)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hasar yanına plakayı yazıp 5664 mesaj atın cevabı geliyor...

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, sizin yerinizde olsam arabayı hiç masraf etmeden aldığım paraya satar, temizini alırdım. Çünkü buna yapacağınız masraf ile rahatlıkla problemsiz vectra c elegance alabilirsiniz. Moraliniz de bozulmamış olur.

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2) far yıkama yok

Ben sizin yerinizde olsam kesinlikle almazdım.Eğer imkanınız varsa elinizden çıkarmaya bakın.Bu araba size bir sene içinde 25-26.000 tl ye çıkartır masraflarıyla.