Elektrikli Dış aynanın sökülmesi yardım...

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektrikli sağ dış aynam sağa-sola hareket ediyor fakat, aşağı-yukarı harekette, motor sesi geliyor ama boşa dönüyor...

Aynayı elimle sağa-sola çok rahat hareket ettirebiliyorum, boşta duruyor gibi... Dış kapağını çıkardım, onun altındaki plastik kasayıda (fotoğrafı çıkarmadan önce çekmiştim) ama, bir türlü aynayı çıkartamadım, aynayı veya motor kısmını görmek için gerekli kasayı.

Sol aynam da ise boşta sallanma gibi bir durum yok fakat, yine sağa sole gidiyor ancak aşağı-yukarı hareket etmiyor... Joistikten diyeceğim motor sesi geliyor aşağı-yukarı yaptığımda....

Muhtemelen yanaile motor arasındaki bağlantı parçası v.s. kotptu, düştü, çıktı diye düşünüyorum ama....

95655802.jpg

46670241.jpg

Erkan DOĞU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam onun aralarına dikkatlice bakarsaniz vida olması gerekiyor benim aynada geçen parçalandı bakmadım ama ayna zaten çıkmıştı 3 tane vida tutuyordu muhtamelen dışardan olması gerekiyor

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam onun aralarına dikkatlice bakarsaniz vida olması gerekiyor benim aynada geçen parçalandı bakmadım ama ayna zaten çıkmıştı 3 tane vida tutuyordu muhtamelen dışardan olması gerekiyor

Benim kanaatimce 2 yol var birisi ayna tafafından motora ulaşmak, diğeri ise sizinde bahsettiğiniz 3 vida, ancak o 3 delikten gördüğüm kadarıyla 1-1,5cm derinde vida başı değilde ucu görünüyor... Yani yıldız, düz tornavida v.b. aletlerle çıkacağa benzemiyor... Daha doğrusu motoru kasaya tutturmak için kullanılmış gibi duruyor, vidalar ayna tarafından takılmış gibi...

Zaten bu iki yol dışında pek de alternatif yok gibi görünüyor...

33123249.jpg

Son düzenleme:

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir defa serviste aynayı değiştirmiştim sadece aynasını değiştirdiler sanırım aynayı bir kaç tırnak iç taraftan turuyor ama dikkatli inceleme şansım olmadı L biçiminde küçük bir metal parçayla çıkarmışlardı

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir defa serviste aynayı değiştirmiştim sadece aynasını değiştirdiler sanırım aynayı bir kaç tırnak iç taraftan turuyor ama dikkatli inceleme şansım olmadı L biçiminde küçük bir metal parçayla çıkarmışlardı

Mantıklı, yav çünkü ne bir vida var, nede başka bir şey, zaten motor kızmı kasa ile bütünleşikde olabilir, tek ulaşma yolu ayna tarafından diye düşünmeye başladım, aynanın arkasından dediğiniz "L" şeklindeki aparat ile tırnaklar boşa alınıyor olabilir...

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keşke daha fazla yardımcı olabilsem ama en azından fikir vermiştir sana

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keşke daha fazla yardımcı olabilsem ama en azından fikir vermiştir sana

Teşekkür ederim vakit ayırdığınız için, "L" demeniz bile kafamda birşeylerin canlanmasını sağladı:D

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda Şema var ancak anlayamadım... Önce aynayı çıkartmak gerek sanırım...
aynap.jpg

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi ayna motoru tek parça ve galiba motorun içinde bir sorun var yoksa neden sağa sola gitsin de yukatı aşağı gitmesin; ayna motorun üzerine yapışıyor; motorun üzerinde tırnaklar var ayna o tırnaklara oturuyor; aynayı elinizle hafif kastırarak çekerseniz çıkar zaten ve altında direk motoru görürsünüz,motorun içine müdahale edilebileceğini pek zannetmiyorum....

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
aradığınız vidalar aynanın arkasında, eğer aynayı elinizle aşağı ve yukarı doğru sonuna kadar getirebilirseniz vidaya ulaşabilirsiniz. bildiğim kadarıyla da o vida, torks denen alet ile açılıyor.