Elm sokaği opel'i

ugurserhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabada dur kalklarda balata bitince çıkan, Freddie KRUGGER'ın demirliklere bıçaktan parmaklarını sürttüğü gibi ses geliyor ve can sıkıyor.Servise götürdüğümde fren balatalar tertemiz,disklere balata tozu yapışmıştır,diskler soğuduktan sonra su sıktır tavsiye ediliyor.Fren balatalarını bu sesten dolayı zaten değiştirmiştim.Bir ara birşey daha dikkatimi çekti frene basarken yapan bu ses,avm otoparklarında alt katlara inerken de farkettim ki frene basmadan da çıkarıyor.Herkes bir şey söylüyor,disklere baktırdan,asbestle yapmadıkları için bu ses çıkıyora artık cevabına kadar bunlar beni tatmin etmiyor.Emsal teşkil edecek bir çok arabada bu ses olmuyor sadece sarı ticari taksilerle aynı eforu harcamış gibi viklemesi beni delirtiyor.Sizce çözümü yada önlemi nedir.Yada eskiden bir usta olurd bir kontrolde sorunu çözerdi pratik ustalardı.Opel BALKAN'dan gittiğim diğer özel servislere kadar bilmeyen ustalardan bıktım.Acil bir çözüm rica ediyorum.
saygılar.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren balatalarin orginal degil uyum saglamiyorsa öter hele disklerinkenari capakli ise..
yapilacak islem fren balatasinin kenarini törpülersin..veya diskleri taslarsin...
ama hersey iyi diyorsan o zaman renozans sesi yapiyordur disk be balatan,yapilacak islem balatalar sök balata kizaklarini temizle ve bakir pastasi sür...
birde en kötü olasilik var...ki sanmiyorum aracin yeni...frenbaski silindiri geri cekilmiyor, sökülüp rektefe edilmesi lazim...
bunlara bak gecmis olsun..

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar size bir bilgi:

Yeni üretilen balatalarda sağlık açısından zararlı olan ASPEST kullanılmadığı için ses yapıyorlar...

Zamanla düzeleceğini düşünüyorum. İyi günler

Son düzenleme:

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar size bir bilgi:

Yeni üretilen balatalarda sağlık açısından zararlı olan ASPEST kullanılmadığı için ses yapıyorlar...

Zamanla düzeleceğini düşünüyorum. İyi günler

evet asbest fren yapımında kullanılan ısıya dayanaklı lifli bir mineraldi fakat bu işi yapan işçilerin bir çoğu kansere yakalandığı için:( artık pek kullanılmıyor bu madde pek bilinmez hatta haber kanallarimiz bile buyrun biraz gülelim:
http://sites.google.com/site/mutemetsourtimes/abdestligemi.jpg

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
gm balatalar ötüyor insan kendini şahine biner gibi hissediyor bence ate al valeo da olabilir.

ugurserhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren balatalarin orginal degil uyum saglamiyorsa öter hele disklerinkenari capakli ise..
yapilacak islem fren balatasinin kenarini törpülersin..veya diskleri taslarsin...
ama hersey iyi diyorsan o zaman renozans sesi yapiyordur disk be balatan,yapilacak islem balatalar sök balata kizaklarini temizle ve bakir pastasi sür...
birde en kötü olasilik var...ki sanmiyorum aracin yeni...frenbaski silindiri geri cekilmiyor, sökülüp rektefe edilmesi lazim...
bunlara bak gecmis olsun..

Selim bey,balataların orijinal olduğunu sanıyorum.Sanıyorum çünkü balkan'da değişti.Vermiş olduğunuz bilgiler dahilinde yavaş yavaş uygulamaya başlayayım.Umarım en kötü olasılık dediğiniz problem yaşanmaz.
Aracın yeni olması ile ilgili değil,bir volan olayı yaşadım ki inanılmaz.1.5 yaşında ki arabanın 3 kere debriyaj baskı balatası değişirmi? arada 2.600 tl.lık volanda cabası.Birde utanmadan kullanıcı hatası türküsünü tutturmuşlardı.ihtarname ile başlayacağım hak aramamda çark ettilerde değiştirildi.Zaman ayırıp verdiğiniz bilgiler için ayrıca teşekkür ederim.
saygılar

ugurserhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gm balatalar ötüyor insan kendini şahine biner gibi hissediyor bence ate al valeo da olabilir.

Bunuda deneyeceğim teşekkürler.Servisin test sürüşünde normal bu deyip anormal anormal bakıyor olması beni çıldırtıyor.İlk 2-3 bin de yapmıyor.

ahmet54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
free teckh diye bi marka var kırmızı kutusuda hem uygun hem kaliteli balatası on numara, diskleride baktır gitmiş derlerse wod marka al derim sorun yaşamassın

ahmet54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada 1.3 cdtı motorlarda volant problemide ayrı bir olay farklı kitler takanlar var forum da ama bilemiyorum nasıl çözülecek

ugurserhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
free teckh diye bi marka var kırmızı kutusuda hem uygun hem kaliteli balatası on numara, diskleride baktır gitmiş derlerse wod marka al derim sorun yaşamassın

Öneri için teşekkür ederim,araştırıp uygulamak istiyorum.İyi bir argümanla gerçekten ilgilenen bir servis bulmak lazım.Yetkili bir kişi benim serviste terör estirdiğimi görüp opelin bekleme ,benim sakinleşme odası dediğim yerde 2. raund için beklerken yanıma geldi."Ben bunu söylemedim ama bu problem o kadar çok var ki müzminleşmiş bir hastalık" dedi uzaklaştı.Tartışma kişiyi deşifre etmediğim için çok uzadı.Babadan oğula geçen bir alışkanlık opel yinede seviyorum fakat ilerde çocuğum opel alıp gelirse osmanlı tokadı ile kendine getiririm."Neden bunu yaptın baba çok acıdı" dersede cevabım hazır "Buna alış"
Ne varsa eskide var...

saygılar