emektara çıkma motor!!

drhalilkekec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım.babamın emektar bir asconası var 1983 model 1300 cc benzin/lpgli.ruhsatta 1600 ama motoru 1300 bizden önceki sahibi değiştirmiş sanırım sebebini de anlayamadım.aracın motoru bitik durumda daha önce rektefeden gecti ama bir türlü randıman vermiyo.ona 1600 cc motor takmak istiyoruz.mümkünse dizel motor da olabilir.ascona dışında bir modelin motoru uyar mı.uyarsa kaç tlye mal olur yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.ilginiz için şimdiden teşekkürler.aracı yavaş yavaş ayağa kaldırmak istiyoruz yardımlarınızla.gerekli modifiyeleri de düşünüyoruz araç epey bi masraflı ama emeğimize değer inşallah.ama ilk önce motor tabi yardımlarınız ve yorumlarınız benim için çok önemli.tekrar teşekkür ederim..

Son düzenleme:

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Sanırım İskenderun'dasınız. Ben de bir yıldır burdayım. Fakat burası özellikle çıkma parça anlamında çok kıt bir yer. Adana'da daha rahat olabilir diye düşünüyorum.

Başka bir araç motoru konusunda ise bilgim yok. Bilenler yardımcı olacaktır.

drhalilkekec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet iskenderundayım.şansımızı deneyeceğiz hayırlısı inşallah buluruz düzgün birşeyler.ilginiz için teşekkür ederim..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracın motoru şu an kaç cc?
Motor tadilatı sonrası yeni motoru ruhsata işletme durumunu araştırdınız mı?

Bu soruları sormamın amacı artık her istenen motor araca yasal olarak takılamıyor diye biliyorum. O nedenle masrafa girmeden evvel trafik şubesinden bilgi almanızda fayda var.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
+ olarak. Blok sağlam ise, her türlü tamir olur. Bence çok gereksiz uğraşlı, masraflı bir düşünce. İyi usta, iyi rektifiyeci, iyi parça yeterli.

drhalilkekec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş abi senin fikirlerin benim için çok önemli.buraya takılmamı senin enkazı topldım başlığın olmuştu hayranlıkla tüm yazıları okudum diyebilirim.araç şuan 1300 cc.trafik şubeye sormadım daha ama savaş abi durum şu ruhsatta 1600 yazıyo ama araçta 1300 cc motor var.biz aldıgımızda 1600 sanıyoduk motoru rektefe ettirdiğimizde öğrendik sürpriz oldu.aracın çekişi berbattı en son bindiğimde.lpg de var ondanda kaynaklı ama motor bitik dedi usta.ilgin için teşekkür ederim şimdiden savaş abi

drhalilkekec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emre bey iyi usta bulamadık ben bunu tamir ederim diyecek usta çıkmadı daha ama aramaya devam tabi.1300 cc olması çok ağırlaştırıyo arabayı.çünkü orjinali 1600 zaten1300+lpg=GİTMİYOR:)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
emre bey iyi usta bulamadık ben bunu tamir ederim diyecek usta çıkmadı daha ama aramaya devam tabi.1300 cc olması çok ağırlaştırıyo arabayı.çünkü orjinali 1600 zaten1300+lpg=GİTMİYOR:)

1.0 araçlar gidiyor. Doğru usta gider. Şimdi şuna göre hareket edin, Motor Blok numarası ile ruhsattaki, tutuyor mu? Tutuyorsa, ruhsata yanlış yazılmıştır, düzelttirin. Dosyada hata varsa vergi avantajınız ve iadeler de olur. Tutmuyorsa, 1.6 swaplayın. Tutuyorsa ve araç aslen dosyada 1.3 ise 1.3 motor üstü takamazsınız biliyorum. Araştırın.

İlk olarak motor blok numarası ve ruhsattakini eşleştirin. Sonra internet vergi dairesine girin oradaki vergi dilimi ne ona bakın 1.6 mı 1.3 mü. Ona göre hareket planı çizin.

drhalilkekec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vergisi zaten çok düşük aracımın ama konudan uzaklaşmayalım.eğer ben çıkma diesel bulursam yani benzinliyi dizele çevirebilir miyim bi bilginiz var mı emre bey.ben diğer önerilerinize göre araştırmalar yapacağım teşekkür ederim şimdiden.araç 30 yaşında olduğu için biraz umutlarım kırıldı bu motor olmaz falan dendi yani sıkıntı orda.yoksa bende masrafa girmek istemem.şöyle söyleyeyim şahin bile ayağını gaza atınca zıplıyo bizimki ise bağırıyor ama kalkmamak için kendini zorluyo zorla kalkıyo yerinden.ve şahinin 4 le çıktığı yokuşu biz 2yle zor çıkıyoruz araba kendini parçalıyo resmen.ve ısınıyo haliyle.en oluru neyse onu yaptırmak istiyorum fazla masrafı bende istemem inanın ama yokuş çıkarken arabada terliyoruz resmen yoksa çıkmayacak mı diye inanın.teşekkürler ilginiz için

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Baskı Balata sorununa benziyor.