Emin olamadığım bir soru

aSreG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG li araçlarda Yakıt Pompası çalışmalı mı ?
LPG nin sistemine göre bu bi sorun yaratırmı?

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
LPG li araçlarda Yakıt Pompası çalışmalı mı ?
LPG nin sistemine göre bu bi sorun yaratırmı?

İlk çalışma benzinle olduğu için yakıt pompası gerekli...Sorun yaratsa yapmazlardı...:)

aSreG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bozukmu bilmiyorum. Araç LPG'ye girdikten sonra devreden çıkıyormu çıkmıyormu emin değilim. Hala çalışıyor gibi görünüyor ama çalışması bi sorunmu değil mi onu öğrenmek istiyorum

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal montajlarda lpg sistemi takıldıktan sonra da benzin pompası çalışmaya devam eder. benzini çeker ve geri dönüşten geri depoya gelir. yalnız montaj sonrası biz şunu söylerdik araçta çeyrek depo benzinin altında düşmesin nedeni benzin pompası çalıştığı için ısınıyor. bu ısıyı düşürmek içinden geçen benzin ile yapıyor. benzin az olunca soğutma işlemi olmuyor ve benzin pompasını bozuyor.

yok benim benzin pompam çalışmasın dersen küçük bir kesici mevcut takılıyor. yalnız takılan cihaz dandik olursa geçişlerde tekleme veya stop etme gibi sorunlar olabilir.

bana sorarsanız çalışsın pompa sıkıntı yok sadece çeyrek depo altına düşmesin benzin.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çalışması her zaman avantaj.Her zaman da deponuzda arkadaşımızın verdiği bilgilerdeki gibi çeyrek depodan fazla benzin olsun.Hem sürekli benzin otomatiği arıza yapmaz hemde lpg ffiyatları artığı için yolda kalma riskine falan karşı iyi olur :)

scorpion49hgc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burayı bir oku istersen

normal montajlarda lpg sistemi takıldıktan sonra da benzin pompası çalışmaya devam eder. benzini çeker ve geri dönüşten geri depoya gelir. yalnız montaj sonrası biz şunu söylerdik araçta çeyrek depo benzinin altında düşmesin nedeni benzin pompası çalıştığı için ısınıyor. bu ısıyı düşürmek içinden geçen benzin ile yapıyor. benzin az olunca soğutma işlemi olmuyor ve benzin pompasını bozuyor.

yok benim benzin pompam çalışmasın dersen küçük bir kesici mevcut takılıyor. yalnız takılan cihaz dandik olursa geçişlerde tekleme veya stop etme gibi sorunlar olabilir.

bana sorarsanız çalışsın pompa sıkıntı yok sadece çeyrek depo altına düşmesin benzin.
http://www.otosens.com/index.php?islem=urun&ID=30

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
bu susturucu röleleri taktığımızda yolda giderken gaz bitti ve benzine geçmek gerekti o zaman nasıl oluyor? Stop'mu ediyor araç? Bazen yolda giderken gazı kapatıp benzine geçirmem gerekiyor o zmanlardada benzin pompası yeniden çalışacakmı?