Emme Manifoldu da Nedir??

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Cumartesi öğlen E-5 Teyim ve Beylikdüzüne gidiyorum.Trafik çok sıkışık ve duruyoruz.Hareket başladı ve ben de 1.vitese taktım hareket etmek istedim ancak araç gitmek istemedi, sanki el freni aracı tutuyormuş gibiydi, sonra boşa aldım ve tekrar bire taktım vitesi araç yine gitmedi..ևok şaşırmıştım ve bu duruma hiç hazırlıklı olmadığımdan acaba dedim araç stop mu etmişti de farkına varamadım.Aracı stop ettirdim , tekrar çalıştırdım ve bu sefer hareket etmeyi başardım.Anlık birşey diye düşündüm ve canımı sıkmış olsa da bir süre sonra unuttum.Ancak daha sonra aracın arıza ışığının yandığını farkettim ve en yakın olan Opel Erdemirlere doğru yola çıktım.Aracımı sağolsunlar mesai saati sonu olmasına rağmen sisteme soktular ve arıza kaydını araştırdılar.SONUև: Emme manifoldunun değişmesi gerekiyormuş. Opelden gelen maile göre herhangi bir opel Astra J, 1.4 turbo bu sebeple gelirse emme manifoldunun değiştirilmesi istenmiş.Sipariş verecekler ve sonucu göreceğiz..

Bu arada hani bir senedir bahsettiğim çır çır sesini çıkaran şu havalandırma valfi bilmemnesi de emme manifoldunuın üzerinde olan bir parça olduğundan bu da kendiliğinden değişmiş olacak.Tek sevindiğim tarafı da bu oldu??

Herkes bilsin istedim, eğer bir gün başına gelirse hazırlıklı olması açısından.. Gelmemesi, elbette öncelikli dileğim..

Hoşcakalın..  

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: EMME MANİFOLDU DA NEDİR??

Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. İnşallah bu vesileyle size sıkıntı veren bir başka sorunda ortadan kalkmış olur.

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hava yakıt karışımı silindirlere emme manifoldundan geçerek ulaşır, her silindire ayrı kanalı olan bir parçadır. muhtemelen parça değişince sorun ortadan kalkacaktır..

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun abi, kaputu açınca manifold üzerinden gelen o çırçır sesi beni de rahatsız ediyor.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkese teşekkür ederim..Canımı sıkan birşey de bugüne kadar hiç gitmediğim Opel Erdemir e gitmek zorunda kalışım..O civarda olduğum için mecburen oraya gittim ve mecburen sipariş de oradan verildi.Oysa ben hep Opel Gerçeği kullanmıştım bu güne kadar..Umarım onlar da işinin ehlidirler..

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gecmis olsun
Bende gercek servisi kullaniyorum.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun. Bunun garanti süreci içinde meydana gelmesi çok büyük bir şans. Ne tür arıza çıkaracaksa bir an önce çıkarması için aracı birgün bile yatırmıyorum ben de.   çekiççç

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın Eketen,

Haklısınız gerçekten, 1700 TL.ymış parçanın günahı bir de işcilik tabii ki..Bayağı tuzlu yani..

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun ne olucaksa garanti zamanında olsun daha sonra servisler tuzlu oluyor bu konularda

Parça beklerken aracınızı kullanabilecekseniz sorun yok tok general_hehe

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun.