emme manifoltu garantiden degişenler listesi

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: emme manifoltu garantiden degişenler listesi

ToBeCaReFuLL link' Alıntı:
Arife günü aracımda motor ışığı yandı ve doğal olarak durdum. Tam aracı stop edecektim ekranda ESP arızası diye uyarı çıktı. Aracmı bir kaç kere stop edip çalıştırdım fakat arıza ışıkları sönmedi. Bende bu sabah erken saatlerde soluğu Odak Tarık abinin yanında aldım. Sorunumu söyledim aracımı hemen otopark dan getirip bilgisayara bağladı ve emme manifoltundan kaynaklandığını söyledi. İlk etap da değişim olmuyormuş yazılımla sorunu halletmeye çalışıyorlarmış, yazılım atıldıktan sonra tekrar aynı arızayı verirse değişim yapılacakmış. Bu arada aracım 10 aylık bir araç ve daha 6.800 km de.

Geçmiş olsun.  :(
Muhtemelen aynı arıza ışığı 2-3 gün içinde tekrar yanar.
Sonrasında da garantiden değişim yapılıp, sorun halledilir.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

6-7 bin km de aractada ariza veriyorsa yuhh diyorum.

Manifoltun icindeki sensor ariza veriyor.
Garantisi biten arkadaslar disarda 250 tl ye yapiyorlar bilginiz olsun.

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracı teslim aldım 18 km test sürüşü tapmışlar. Aracın tüm yazılımları güncellenmiş şu anda sorun yok ama Tarık abinin dediğine göre tekrar arıza ışığı yanarsa bu sefer parça değişecek. Bu arada aracım garantili alalı 10 ay olmuştu gerçi 2 yıl da artı garantim var.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ToBeCaReFuLL link' Alıntı:
Aracı teslim aldım 18 km test sürüşü tapmışlar. Aracın tüm yazılımları güncellenmiş şu anda sorun yok ama Tarık abinin dediğine göre tekrar arıza ışığı yanarsa bu sefer parça değişecek. Bu arada aracım garantili alalı 10 ay olmuştu gerçi 2 yıl da artı garantim var.

İnşallah aynı sıkıntı tekrarlamaz mı desem, yoksa inşallah tekrarlarda garantiden parça değiştirilip sorun kökten çözülür mü desem karar veremedim.  :)
Benim emme manifoldu değişeli 15.000 km oldu, henüz bir sıkıntı yaşatmadı.  :)

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
İnşallah aynı sıkıntı tekrarlamaz mı desem, yoksa inşallah tekrarlarda garantiden parça değiştirilip sorun kökten çözülür mü desem karar veremedim.  :)
Benim emme manifoldu değişeli 15.000 km oldu, henüz bir sıkıntı yaşatmadı.  :)
Emme manifoldu arızasında, ikaz ışığının yanması dışında arabada nasıl problemler oluyor ya da oluyor mu?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gokhanbedir link' Alıntı:
Emme manifoldu arızasında, ikaz ışığının yanması dışında arabada nasıl problemler oluyor ya da oluyor mu?

Benim fark edebildiğim sadece ufak çaplı performans kaybına neden olduğu.
Aynı yol şartlarında, aynı gaz şiddetinde seyir ederken, devirli gitmenize rağmen araç anlık (saniyelik) olarak çekiş kaybı yaşıyor. şöyle bir silkinip, kaldığı yerden devam ediyordu.
Sürekli kullandığım ve denemeler yaptığım yolda aracımın eski performansında olmadığını çok rahat anlayabiliyordum.

Bunun dışında muhtemelen emisyon değerleri de değişiyordur ama bunu bizim anlayabilmemiz biraz zor olur.  :)  

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Benim fark edebildiğim sadece ufak çaplı performans kaybına neden olduğu.
Aynı yol şartlarında, aynı gaz şiddetinde seyir ederken, devirli gitmenize rağmen araç anlık (saniyelik) olarak çekiş kaybı yaşıyor. şöyle bir silkinip, kaldığı yerden devam ediyordu.
Sürekli kullandığım ve denemeler yaptığım yolda aracımın eski performansında olmadığını çok rahat anlayabiliyordum.

Bunun dışında muhtemelen emisyon değerleri de değişiyordur ama bunu bizim anlayabilmemiz biraz zor olur.  :)  
Bende de arıza ışığı bazen yanıyor uzun süre sonra sönüyordu ardından servise gittğimde hata okuyamamışlardı fakat özel serviste okunan hata kirli yakıt-hava akışmetresi olarak görünüyordu. Fakat araçta en ufak bir performans kaybı yok test sürüşü de yapıldı. Emme manifoldundan korkuyordum değilmiş. Sorunu araştırırken bu tarz sorunlarda parça değişimi yerine sensörün basit bir şekilde temizlenmesiyle sorun hallediliyordu. Herhalde ben de o yola başvuracağım. Cevap için teşekkürler.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gokhanbedir link' Alıntı:
Bende de arıza ışığı bazen yanıyor uzun süre sonra sönüyordu ardından servise gittğimde hata okuyamamışlardı fakat özel serviste okunan hata kirli yakıt-hava akışmetresi olarak görünüyordu. Fakat araçta en ufak bir performans kaybı yok test sürüşü de yapıldı. Emme manifoldundan korkuyordum değilmiş. Sorunu araştırırken bu tarz sorunlarda parça değişimi yerine sensörün basit bir şekilde temizlenmesiyle sorun hallediliyordu. Herhalde ben de o yola başvuracağım. Cevap için teşekkürler.

Rica ederim.  :)
İnşallah en basit şekilde sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Performans düşüklüğü kesinlikle yaşanıyor..

eren_a1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu sorun 2013 1.4t lerde de devam ediyor mu?