emme manifoltu garantiden degişenler listesi

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: emme manifoltu garantiden degişenler listesi

Valla ben de bekliyorum o yazilimi..servis hazirana kdr gelicek dedi ama bakalim..

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bbeerrkk67 link' Alıntı:
Valla ben de bekliyorum o yazilimi..servis hazirana kdr gelicek dedi ama bakalim..
Çok yazdık ama bir kez daha yazalım, yazılım güncellemesine gerek yok, kelebek ve manifolddaki sensörün temizlenmesiyle sorun halloluyor zaten. Önemli olan kötü yakıt kullanmamak ve depoyu çeyreğin altına düşürmemek.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar GM firması ( 31agryyy) Opel servislerinde soruna kalıcı çözüm olmayacak manifolt ve amortisör değişimlerine "gereksiz harcama" diyerek servislere ceza kesiyormuş!

Bursa servisinde değişim yapılan araçlarda sorun yeniden nüksederken temizlik yapılanlarda sorun kalmıyormuş, sorun yaşayan arkadaşların servislerde temizlik konusunda bilinçli ve kararlı davranmalarını öneririm..

kemalersan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracımda yakıt 1/8 deponun altına düşünce bu lamba yanıyor, doldurunca bir kaç saat sonra sönüyor. servise görtürme gereği duymuyorum çünkü bulunduğum şehirde yetkili servis yok.arabam garanti kapsamında.yakıt olarak opet 97 oktan kullanıyorum. neden sadece yakıt az olduğunda bu hatayı verdiğini anlayamadım.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kemalersan link' Alıntı:
Aracımda yakıt 1/8 deponun altına düşünce bu lamba yanıyor, doldurunca bir kaç saat sonra sönüyor. servise görtürme gereği duymuyorum çünkü bulunduğum şehirde yetkili servis yok.arabam garanti kapsamında.yakıt olarak opet 97 oktan kullanıyorum. neden sadece yakıt az olduğunda bu hatayı verdiğini anlayamadım.

PO istasyonundaki tanıdığım bunun için şöyle diyor;

"Her ne kadar temiz de olsa her istasyonun yakıt tanklarında bakım/temizlik sonrası bir miktar su kalıyor ve bu su illa ki yakıta karışıyor. Araçlar yakıt aldıkça zamanla deponun tabanında bu su miktarı yükselmeye başlıyor ve araç deponun sonuna kadar kullanılırsa egzosttan su atmaya başlıyor bu yüzden her aracın belli aralıklarla depo temizliği yapması gerekiyor"

Bizim araçların emisyon öncelikli motorları da deponun sonuna kadar sıklıkla kullanıldığında sensörleri kirletiyor.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aklınızda bulunsun arabanızın deposunu dibine kadar kullanmayın.Özellikle ışık yandıktan sonra hemen alın dipte çok pislik kalıyor maalesef.Ayrıca po' ya pek güvenmeyin derim ben.Kocaelide po'nun labında çalışan tanıdığım vardı.Tankerlerden gelen yakıtı test ediyorlardı.Kükürt oranı su oranı gibi.Ancak kükürt oranı fazla olsa dahi geri gitmiyordu o yakıtlar dağıtılıyordu bayilere.Ayrıca bazen çok sulu oluyor diyordu yakıtları ponun.Hatta 1 kere 1 ay yakıt almayın demiştim bize podan :)

askindefansi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar aynı sorun bendede var bursada bu temizleme işlemini yaptırıp sonuç almış arkadaşlar var mı? şuanki fiyatları nelerdir? ayrıca yeni yazılım gelecek denmiş sürekli o yazılım geldi mi? tecrübeli arkadaşların çözüm için ne yapabiliriz bekliyorum teşekkürler.

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kemalersan link' Alıntı:
son 2 keredir benzin alınca sönüyor ama ertesi gün tekrar yanıyor.benim araçta depo yarıdan fazlayken de yandığı oluyor, yakıt miktarına bağlı değil. shell 97 oktan kullanıyorum.

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracı satmadan önce servise eksper icin götürdüğümüzde arıza kodu çıkmıştı + GARANTİ  den emme manifoldu değişti bu sayede + garantiyi iyiki yaptırmışim dedim :) yoksa 2100 tl masraf çıkacaktı. Arac 20000 km idi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Aklınızda bulunsun arabanızın deposunu dibine kadar kullanmayın.Özellikle ışık yandıktan sonra hemen alın dipte çok pislik kalıyor maalesef.Ayrıca po' ya pek güvenmeyin derim ben.Kocaelide po'nun labında çalışan tanıdığım vardı.Tankerlerden gelen yakıtı test ediyorlardı.Kükürt oranı su oranı gibi.Ancak kükürt oranı fazla olsa dahi geri gitmiyordu o yakıtlar dağıtılıyordu bayilere.Ayrıca bazen çok sulu oluyor diyordu yakıtları ponun.Hatta 1 kere 1 ay yakıt almayın demiştim bize podan :)

Ben de artık PO dan almıyorum, son Ankara yolculuğumda egzosttan hep su gelmişti !