emniyet kemeri sesli ikaz çalışmıyor

batigol1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımı alalı 10 gün oldu düne kadar emniyet kemerimi takmadığım içim sesli ikaz çalışıyordu fakat dün ne olduğunu bilmediğim bir nedenden ötürü sesli ikaz yok sadece emniyet kemeri ışığı yanıp sönüyor ne yapılacağını bilen var mı sesi geri getirmek için...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: emniyet kemeri sesli ikaz çalışmıyor

batigol1907 link' Alıntı:
arkadaşlar aracımı alalı 10 gün oldu düne kadar emniyet kemerimi takmadığım içim sesli ikaz çalışıyordu fakat dün ne olduğunu bilmediğim bir nedenden ötürü sesli ikaz yok sadece emniyet kemeri ışığı yanıp sönüyor ne yapılacağını bilen var mı sesi geri getirmek için...
soketlerden biri çıkmış olabilir ya da sigortası atmıştır muhtemelen
servise gösterirseniz 5-10 dk da hallederler sanırım.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eyupuzger link' Alıntı:
Benimkide çalışmasa keşke :)

Benimkide benimkide   :D

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bence yanlış düşünüyorsunuz. Emniyet kemeri elinizden geldiğince takmaya çalışın. Bu bir alışkanlık olsun. Zaten bu ses sizi rahatsız ettiği için kemer takmaya zorlamak için  tasarlanmış. Trafikte 1.5 tonluk bir kütle ile hareket ederken nerde ne zaman lazım olcağı belli olmaz ve emniyet kemeri takılı değilken  allah göstermesin çok düşük hızlarda bile olası bir kaza durumunda açılan air bag ciddi yaralanmalara sebebiyet verebilir. Bu hususu unutmayın. Ben 100-200 metre gidip durup inecek olduğum zamanlarda bile kemer takıyorum. Hiç rahatsızlık duymuyorum alışkanlık meselesi. Bunu polis ceza yazacak mış diye değil sizin ve sevdiklerinizin güvenliği için takın. Unutmayın ki  hiçbir şey sizin ve sevdiklerinizin hayatınızdan daha önemli ve değerli değil.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:
Arkadaşlar bence yanlış düşünüyorsunuz. Emniyet kemeri elinizden geldiğince takmaya çalışın. Bu bir alışkanlık olsun. Zaten bu ses sizi rahatsız ettiği için kemer takmaya zorlamak için  tasarlanmış. Trafikte 1.5 tonluk bir kütle ile hareket ederken nerde ne zaman lazım olcağı belli olmaz ve emniyet kemeri takılı değilken  allah göstermesin çok düşük hızlarda bile olası bir kaza durumunda açılan air bag ciddi yaralanmalara sebebiyet verebilir. Bu hususu unutmayın. Ben 100-200 metre gidip durup inecek olduğum zamanlarda bile kemer takıyorum. Hiç rahatsızlık duymuyorum alışkanlık meselesi. Bunu polis ceza yazacak mış diye değil sizin ve sevdiklerinizin güvenliği için takın. Unutmayın ki  hiçbir şey sizin ve sevdiklerinizin hayatınızdan daha önemli ve değerli değil.

Kesinlikle katılıyorum, hayati öneme sahip emniyet kemeri
Ben de alışkanlık oldu, garaj da aracın yerini değiştirirken bile emniyet kemerini takarım
Bence bu işin şakası olmaz..Emniyet kemeri hayat kurtarır
Daha bir ay olmadı bir öğretmen arkadaşımın kardeşi emniyet kemeri takmadığı için camdan uçarak
hayatını kaybetti ve eşimin okulunda bir öğretmen arkadaşın eşi de kaza yaptığında
emniyet kemerini takmadığı için kafası öne çarpıp kulağı koptu
1 ayda bu kadar olayla karşılaşınca dehşete düşüp önemini anlıyorsunuz

Emniyet kemeri için bir güncelleme vardı galiba, servise danışırsanız hata varsa zaten hata kaydında çıkar..

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benimki hep takılı valla şu an bile takılı:)

batigol1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kendi kendine çalıştı tekrar sessizlik iyiydi gerçi ama dediğiniz gibi büyük önemi var.daha önce emniyet kemeri sesli olan bi aracım olmadığı için insan istiyor sesli ikazı ona da alışalım de mi bi de şu fotolarını imageshack e bi yükleyebilseydim paylaşacaktım ama beceremiom

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

batigol1907 link' Alıntı:
kendi kendine çalıştı tekrar sessizlik iyiydi gerçi ama dediğiniz gibi büyük önemi var.daha önce emniyet kemeri sesli olan bi aracım olmadığı için insan istiyor sesli ikazı ona da alışalım de mi bi de şu fotolarını imageshack e bi yükleyebilseydim paylaşacaktım ama beceremiom
imageshack adresin üye olmanız gerekiyor eğer üye olmak istemiyorsanız
www.hizliresim.com adresine resmi yükleyip doğrudan linki mesajınıza kopyalamanız yeterli