Emniyet Kemeri, Sökemiyorum, yardım.(FOTOĞRAFLI)

mesutavci6161

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar benim opel astra 97 model gsi aracım var dün gece kaza yaptım kaldırıma aracımı carptım yanlız sürücü hava yastığı patlamadı emniyet kemerlerinin kenarından ikaz sarı kartlar cıktı bunun tamiri varmıdır lütfen yardım ne yapmalıyım

orhanopelim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
admin resimler açılmıyor

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Aynen. Mis gibi konu foto olmadığı için maalesef gitmiş.

O resimleri düzelltim bi kısmını ama o resimler kemerin kendisi ile ilğili.
Sana Toka kısmının sökümü gerek.
O da koltugu sökersen kızagından gergi tüpü ile somunlarını görürsün muhtemelen..
Gergi tüpün patlamış ise airbağ in açılmış olması gerek. beraber çalışıyor.
Airbag beyni açma sinyali göndermiş mi ECU dan kontrol edin isterseniz..

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün hallettim bi tarafı. Sorun mekanizmada değilmiş :) kemerin üst tarafta geçtiği bi parça var ya, nasıl oldu ise ora daralmış. Plastik çatlamış sanki. Çatlayan yeri kırıp çıkarttım sorun kalmadı. Yolcu tarafında da sorun var. Aynı yeri kontrol edeceğim ilk fırsatta.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende corsa b için birşeyler yazayım burdan bakarak yaptım orta direkte en üstte ve ortada tors vida var plastiği tutuyor sonra 21 yıldız ile direkteki gergiyi sökün sonra plastiği dikkatli şekilde karşı tarafa doğru çekerseniz çıkıyor altta gergi sistemi var onuda 21 yıldız ile sökerseniz mekanizma elinizde olur benim mekanizma artık dönmüyordu buda zamanla gergi yayındaki gres yağının azalmasıyla yay kabında sıkışıp kemeri çekmiyordu dikkatlice kapağı açın yayı dağıtmayın sakın elinizle tutun azıcık yağ ekledim demir testeresi lamasıyla açılmaması için üzerine koyup kapağı kapattım sorun kalmadı