En kaliteli yakıt hangi benzin istasyonunda ?

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabamı alalı yaklaşık 2 ay geçti ( 2. el ) ve ilk aldığım günden beri 5 ayrı benzin istasyonunda benzin aldım deneme amaçlı ve bişey dikkatimi çekti hepsinden aynı miktarda benzin almama rağmen gidilen KM ler çok farklı atıyorum shelden aldığım benzinle ile 150 KM giderken Opetten de aldığım benzinle 170 Km yol gidiyorum , hatta en az ile en fazla yol giden arasında 35 KM fark vardı , bu süre zarfında sadece okula gidip geldim ekstra başka biyere gitmedim,ha birde şimdi kötülemek amaçlı ismini vermiyim bir benzin istasyonundan benzin almak zorunda kaldım bırakın normal yol gitmeyi motor ızdırap çekti resmen deponun bitmesi için dua ettim , ilk başlarda farketmez herhangi birinden alırım hepsi benzin satıyor diyordum ama bunları görünce sizlere danışma gereği hissettim .

Kısacası siz hangi benzin istasyonundan alıyorsunuz , internetten araştırdım shell daha ağırlıklı ama shelden aldığım benzinde çok çabuk bitiyor gibime geldi gerçi yine sehelden alıcam en azıdan yakıtı kaliteli motoru yormuyor, birde sürekli aynı istasyondan almakla her seferinde farklı istasyonlardan almak fark yaratırmı .

osetay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ozcan kardesim oncelikle hayirli olsun, allah kaza bela vermesin....shell herzaman kaliteli olmustur ama klasik bir soz olacak ama burasi turkiye.....denetim denen mefhum yok maalesef ulkemizde.....hep kayirma, arkadas olmadi rusvet ile donuyor isler....en saglami cevrende arastirma yap kisisel olarak hangi benzin istasyonu daha durust olarak taniniyorsa ve hangisinin depolari daha saglikli ise ondan al...shell yada opet olarak ayirim yapma....istasyon bazli arastir....birde aldigin benzinin kotu oldugunu hissedersen hemen bosalttir ve deponu temizlet....motorunu ancak boyle korursun....

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu benzin fiyatları ile hepsi gözüme, çil çil altınmış gibi gözüküyor.

Genç arkadaşlar bilmez, bu memlekete gelen en berbat benzin, Romanya benziniydi.

Keşke o benzin, şimdi o fiyatlara olsa, valla şifa niyetine içeceğim geliyor.

Benzini Shellden alırım, marka yerine bir arkadaşımızın yazdığı gibi, istasyon sahibi daha çok mühimdir.

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araç dizel, dizel de hassas bir şey olduğu için hep Shell'den alırım. Shell iyidir iyi :) Opet'ten emin olsam ondan alacam. Benzinli arabam olsam hep Opet'ten alırdım ama benzin o kadar mühim değil 2 silkeler o kadar :D

Emre_H7070

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BP olmasında hangısı olursa olsun.Eskı aracımla yol ustunde dıye hep Bp den alıyordum.Ne zaman pıs mazot bırıke bırıke arıza yapınca o zaman anladım kı bp den benzın alınmaz tabı ıstasyonun sahıbıne gore de degısır fakat ben bp den artık zor kalmadıkca almıyorum.Bir daha Alpet ten alırım Bp den almam

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
110bin kmde dizel aracım... sürekli opetten alıyorum... katkı bile atmadım araca diyebilirim.. ben çok memnunum.. geçenlerde shellden aldım sanki araç gitmiyormuş gibi geldi..:confused:
psikolojik olabilir tabi...:D

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ben bugun 2. defa shell den aldım bizim burdakilerde shellden alıyoruz dediler ama dediğim gibi sanki daha çabuk bitiyor shell yada bana öyle geliyor ama yakıtı gayet iyi burdaki istasyonu da sağlam yine shel devam o zaman artık 20 KM daha az gideriz bişey olmaz :D Aslında BP ye de iyi dediler yakıt kalitesini bilmem ama yol olarak en çok onunla gittim katkı maddesimi katıyorlar ne :D

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Petrol Ofisi tek geçerim ;)