Engelli Park Alanlarını İşgal

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
10455589_317230025107382_6340072566920268907_n.jpg

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Konu güncel arkadaşlar. Tüm arkadaşları duyarlı olmaya davet ediyorum.

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dünya'yı yeniden keşfetmenin lüzumu yok. Amerikalı bu işi nasıl çözmüş? Her otoparkta, her bloğun kapıya yakın karşılıklı 2'şer sırası engellilere ait. Üstelik orada engelliler bizdeki gibi evlerine mahkum edilmedikleri için sürekli dolu ve işlek bu park yerleri. Engelli tabelası koyulmuş, altına açık açık "aksi halde 300 Dolar ceza" yazılmış. Otopark görevlisi sürekli tur atıyor ve eğer aynanın altında asılı ya da camda engelli etiketini görmezse basıyor cezayı. Şimdi bizde de engelli yerlerine 300TL ceza kesilse kimsenin maçası sıkar mı?

Engelli vatandaşın yerini alıyorsan engelini de alsana a benim öküzüm.

Not: halam engelli, sık sık park problemi yaşıyor, o yüzdendü çok doluyum bu konuda.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Tüm arkadaşlarımızdan gerekli duyarlı davranışı bekliyorum konu güncel.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Bu konuda en acımasız olan ben olabilirim. Otopark girişlerinde engelleri park yerlerine park eden araçları görünce önce şoförlerine iyi niyerlerimi iletiyorum. Sonrada 155i arayıp ihbar ediyorum. Çok uyuz olduysam. Fotoğrafini çekip gönderiyorum. Trafikte hiç tahammül edemediğim şeylerden birisidir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Fatih çok güzel bir video işte durumumuz bizim böyle engelsizlerin dünyasında engelli olmak....

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bunlar Türkiye'nin gerçekleri bazı şeyler vardır istesen de değişmez istemesende buda onun gibi bir şey ülkede bu kadar öküz var ama hiçbiri yarınını düşünmüyor ki zaten o kafada yok o ayrı bir mevzu istersen döv istersen şikayet et yinede tekrar park eder , tekrar sol şeridi işgal eder , tekrar pencereden çöpünü pisliğini atar , ışıklarda geçer , trafikte bayan görünce rahatsız eder ama yinede dikkat etmeye çalışırım.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim yapabileceğimiz en güzel işlerden birisi;
bu sayfada en üstte nadir abinin paylaştığı fotoğraftaki öküz arabalarını gördüğümüz zaman direk trafik polisine bildirmek ve hatta belki polis ceza yazmaz diye de bir fotoğrafını alarak teşhir etmek.