Eskişehir Alpata Servisinin Acemiliği ve Müşteri ile Alay Eden Tavrı

Posseidon26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Debriyaj Yayımdan gelen ses sebebi ile önceki aylarda Eskişehir Opel Alpata Servisine gittim. ֖ncelikli olarak klasik yay ı yağlamışlar ..
Bir süre sonra ses tekrar başladı.. tekrar gittim. Parça siparişi verdiler gelince haber vereceklerini belirttiler.. Daha sonra arayıp parçanız geldi aracınızı su gun getirin dediler.. 1 gun oncesinde aracımı bıraktım. 1 gun sonra aracımı teslim almadan aksama dogru aradım. Kendileri o gun aracı istemlerine rağmen aracın işlemine başlamamışlar bile. 1 gün daha kalabilir mi dediler. Hayır diyerek aracımı aldım.

GM Turiyeyi aradım. Yapılan saygısızlığı anlattım. şikayetimi ilettim. 2 saat sonra Alpata Servisi yana yakıla aradı : Bize bir şans daha verin hatamızı giderelim. Aracınızla özel olarak ilgileneceğiz diye. Tekrar götürmemekte kararlı idim. Ancak tatilde uzun yola çıkacagım için tamam dedim. Aracımı ben getirmeyecegim gelip alın tekrar eve teslim edin.

İşlemleri yapıp aracımı getirdiler.  Araca daha dısından baktıgıda ustun körü temizlendiği belli idi. İçi deseniz nasıl vermişsem aynı.. Hatta çalıştıkları bölgedeki plastik parçalar paspasın altında duruyordu.

Neyse dedim aracımla yola çıktım. Debriyaj pedalında bosluk oldugunu hissettim. İlk basışta pedal kurs boyunun bir kısmı ında hiçbir etki yok sonra pedalı hissediyorsunuz. Arac 2. ve 3. viteslere  silkelenerek sarsılarak geciyor. Boyle bir vites geçisi esnasında debriyaj kokusu dahi duydum.

Bunun dışında geri vitese geçerken müthiş bir cayırtı sesi ile araç geri vitese geçiyor.

Anlayacağınz Deneyimsiz, Bilgisiz ve Tecrübesiz Servis çalışanları sayesinde aracımı rezil ettiler. Ayrıca aracınızla özel olarak ilgileneceğiz diyen servis yetkililerinin de yalanları cabası..Araca yaklaşım ve yapılan işlemler ortada..
11000 Km deki keyifle kullandıgım dizel aracımdan su an keyif alamıyorum.

Bu konuyu da GM Turkiyeye ilettim. Simdi de bu durumu Almanya GM ekibine yazıyorum..

Bir daha Eskişehir Opel Alpata Servisimi evlerden ırak olsun..En küçük işlemde dahi aracımı  başka şehire goturmeye razıyım.. Alpataya götürecek arkadaşlarada tavsiyem bir kez daha düşünün...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Eskişehir Alpata Servisinin Acemiliği ve Müşteri ile Alay Eden Tavrı

Öncelikle geçmiş olsun
Gerçekten sizin adınıza üzüldüm, maalesef öyle servisler varki aracımızı teslim etmeye korkar olduk
bu servis hakkında bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

mertkaya39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun.türkiye genelindeki bi sorun bu.servislere acil düzenleme getirilmesi gerekiyor...

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

bu geri vites geçişinde gıııııjt sesi ben de de surekli çıkıyor? bilgisi olan var mı?

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
bu geri vites geçişinde gıııııjt sesi ben de de surekli çıkıyor? bilgisi olan var mı?

geri vitese atmadan önce 3. vitese tak sonra geri vitese, şak diye geçiyor :)

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Hiç şaşırmadım. Klasik Opel servisi... Bu servislerin berbatlığı yüzünden bi daha opel almamaya yemin etmiştim ama yeni Astra yine kandırdı beni :) Debriyaj yayı tınlaması yağlamalarına rağmen bende de devam ediyor. Değişmesi lazım ama yaşananlar ve paylaşılanlardan sonra servise gitmeye korkar olduk.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun
Gerçekten sizin adınıza üzüldüm, maalesef öyle servisler varki aracımızı teslim etmeye korkar olduk

Sayın Hakan,
Teknik bölüme servisler diye bir alt bölüm açsanız da şehir şehir memnun olunan ve insanı rezil eden servisleri paylaşsak. Hem çok daha kolay ulaşırız hem de servisler biraz daha kendilerine çeki düzen verirler. Ne dersiniz?... :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=2019.msg42038#msg42038 date=1312402529]
Öncelikle geçmiş olsun

Sayın Hakan,
Teknik bölüme servisler diye bir alt bölüm açsanız da şehir şehir memnun olunan ve insanı rezil eden servisleri paylaşsak. Hem çok daha kolay ulaşırız hem de servisler biraz daha kendilerine çeki düzen verirler. Ne dersiniz?... :)
[/quote]

opel genel başlığı altında servisler bayiler bölümümüz zaten mevcut
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?board=73.0
tüm şikayet istek ve dilekler yazılabilir böylece servisler bu bölümleri inceleyip zaman içerisinde
kendilerine çeki düzen verirler umarım
burada hepimize görev düşüyor, o yüzden buradayız hep birlikte :)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=eketen link=topic=2019.msg45093#msg45093 date=1315133382]
֖ncelikle geçmiş olsun

Sayın Hakan,
[/quote]

tüm şikayet istek ve dilekler yazılabilir böylece servisler bu bölümleri inceleyip zaman içerisinde
[/quote]

Afedersiniz ifade etme özürü yaşıyorum galiba  Demek istediğim Teknik bölüm altında servisler bölümü açıp bunun altında yine tüm şehirleri ayrı ayrı açmaktı. Yani ben ankara ya bakacaksam direk ankara alt menüsüne girip orayı incelemek. şimdikinde tüm şehirler birbirine girmiş vaziyette. Yani daha planlı ve takip edilmesi kolay olsun diye... Umarım şimdi anlatabiliyorumdur :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=2019.msg45094#msg45094 date=1315133530]
[quote author=eketen link=topic=2019.msg45093#msg45093 date=1315133382]
֖ncelikle geçmiş olsun

Sayın Hakan,
[/quote]

[/quote]

Afedersiniz ifade etme özürü yaşıyorum galiba  Demek istediğim Teknik bölüm altında servisler bölümü açıp bunun altında yine tüm şehirleri ayrı ayrı açmaktı. Yani ben ankara ya bakacaksam direk ankara alt menüsüne girip orayı incelemek. şimdikinde tüm şehirler birbirine girmiş vaziyette. Yani daha planlı ve takip edilmesi kolay olsun diye... Umarım şimdi anlatabiliyorumdur :)
[/quote]
şimdi anladım demek istediğinizi
servis bölümünü teknik bölüm başlığı altına taşıyabilirim oradan mesajlara tek tek şehir isimlerini girip sabitlerim
diğer türlü ana sayfada tüm şehirler çok yer kaplar..