ev ses sistemi yardim?

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaslar bilgisayarimdaki hoparlorlerin gucu az oldugu icin elimde 2 takim yani 4 adet pioneer arac tipi oval kolon var 4 ohm da calisabilen. birde pioneerin free air eski bi basi var. simdi sorularim sunlar:

buna bir tane ev anfisi alacagim ama anladigim kadariyla bu anfiler 6 yada 8 ohm da calisio benim 4 ohm da calisan kolonlara yada anfiye zarari olur mu?

bu ev anfilerinin ayri olarak subwoofer cikisi var mi?

kolay kullanabilir miyim tavsiyeleriniz nelerdir? arac anfilerinden anliyorum ama ev anfileri konusunda hic bir bilgim yok?

bilgisi olan arkadaslardan yardim bekliyorum tesekkurler....

Son düzenleme:

ELR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ev amfisi ile o iş olmaz ohm değerlerini tutturamazsınız. Bu yüzden ev amfisi yerine 4 veya 5 kanallı oto amfisi alıp elinizdeki sistemi ona girin ve birde şöyle 400-500wattlık trafo alın sisteminizi evde çalıştırın araya volum potu koyarak veya amfinin çıkışından pcye, mp3 çalara vs. direk girererk çalıştırabilirsiniz. En sağlıklısı böyle oluyor ben de zamanında bu şekilde kullanmıştım evde. Tek farkı arabada olacağına odada oluyor :)

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
haryacağın zaman ev paraya deymez derim.
arkadaşın ayzdığı gibi ev amfileri araçlardakilerle aynı ohm değerlerini kullanmıyor pek.
en kolayı 100-200 tl verip 2+1 güçlü bası olan bir pc ses sistemi almak.çok daha verimli olur.

M3R4KLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende creative in 2+1 sistemi var evin camını açtığım zaman 3 blok sesimi duyabiliyor..Tavsiye ederim..

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Herkesin derdi ayri. Bende ne yapsamda evde sessizliklik olsa diye kafa patlatiyorum )

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de creative nin 4+1 i var ama ses yetmio bana. elimde bir cok arac icin kolon var. hem kendim sistemi toplamak hemde farkli bi sistem ortaya cikarmak istiyorum. yoksa piyasada bi ton pc speaker leri var.

M3R4KLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi amfi 2de düğün kolonu tabir edilen kolon sizde dehşet verici bir fark yaratacaktır :D
İşin şakası bir yana eski müzik sistemleri var adını bilmediğim hani hepsi bir yerde oluyo plak kaset falan çalabiliyor.. Onların kolonları sizin için ideal.. Sanırım Kolon yüksekliği 60 cm eni 20 cm kuvvetlide ses verir ama nerden bulursunuz onu bilemem

350355500et.jpg

Son düzenleme:

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu setin aynisi dayimda var dayi oglunun eline 3-5 sikistirayim da alip geleyim madem :)

ydnbngl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Logitech z-5500 tavsiye ederim ev kullanıcıları için.Fiyatı biraz pahalıdır ama her kuruşun hakkını verir.

nemlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence uğraşmana değmez. o kadar para o ses için verilmez. asıl kaliteli sesi benim kullandığım cihazla alabilirsin, hem elindekileri satar üzerine para eklersin daha rahat olur. creative gigaworks kullanıyorum alalı 3 yıl oldu çok memnunum. ben hariç tüm apartman rahatsız ama derbilerde ligtv sesini oraya verince apartmanca coşuyoruz :D
modeli S750 ve şiddetle öneriyorum ;)
ben 1200tl ye almıştım ilk çıktığında, şimdi ne civardadır hiçbir fikrim yok ama ikinci el bile olsa alınır..
systemcw4.jpg

Son düzenleme: