evden eve nakliyat bornova yardım.....

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar opelim.nette değişik bir konu oldu ama, kiracıyız ve 23 nisanda ev taşımayı planlıyoruz. Tavsiye edebileceğiniz bir nakliyatçı var mı? her 2 ev de manavkuyuda 500 metre mesafe var.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
şimdi adresini hatırlayamadım ama aratırsanız belki bulabilirsiniz,
nakliyecilerin üye olduğu bir site var, forum gibi aynen,
siz ilan bırakıyorsunuz, onlar size ulaşıp fiyat ve şartlar hakkında teklif veriyorlar...
faydalı bir site...

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi adresini hatırlayamadım ama aratırsanız belki bulabilirsiniz,
nakliyecilerin üye olduğu bir site var, forum gibi aynen,
siz ilan bırakıyorsunuz, onlar size ulaşıp fiyat ve şartlar hakkında teklif veriyorlar...
faydalı bir site...

Güzel bir siteymiş bulurum inşallah.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
bulamazsanız ben yarın yazarım buraya. şirkette var link..

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
ben 3-4 sefer taşındım piyasa şirketleriyle,
her seferinde değişik biriyle taşındım çünkü her seferinde vaadettiklerinin dışında kötü uygulamalarıyla karşılaştım.
Bi ton tartışmak zorunda kaldım.
Hiç biri sözünde durmadı.
Temiz kağıtlar, temiz havalı naylonlar, temiz ve ilk kez kullanılacak.. vs. vs. vaadiyle bezler felan.
hepsi pis kamyonlarından pis gazeteleri, pis naylonları çıkarıp,
yatağımı yastığımı elbiselerimi rezil ede ede taşıdılar.
Hepsi de pis kutular, pis malzemeler ile geldiler, çıktığım evi de kirletip çıktılar, girdiğim evi de kirletip yerleştirdiler.

Daha çok şeyler sayabilirim. Pis ayakkabılarını çıkarmaları için dahi tartışmak zorunda kaldım. Yere birşeyler seriyorum bakıyom peşimden kenara ittirmişler, vs. vs.

Ellerinde bir koibandı bant var, heryere yapıştırıyorlar. herşeye yapıştırıyorlar ve onları söktükten sonra kalan pisliğini çıkarmak için ya zavallı karınız ya siz günlerce küfür ede ede uğraşıyorsunuz.
O pis bantları yerlere düşürüyorlar, ve üzerinden 500 kere geçiyorlar, siz beyniniz zaten duman çıkardığı için bunu ertesi gün farkediyorsunuz. yerden o pis bantı sökmek hiç sorun değil ama pisliğini çıkarmak için bir ton su sabun çamaşır suyu ve tabiki küfür kullanmak zorunda kalıyorsunuz.
Yere bant atmayın arkadaş diye hepsini tek tek uyarmış olmanıza rağmen...

Vel hasılı 400-500 lira gibi hiç de küçümsenmeyecek paraları alıyorlar ama vaadettikleri gibi ne bir temizlikleri ne bir düzenleri yok.

Biz gelip herşeyi "düzenli" şekilde toparlıyoruz.. vaadi aman aman ayrı bir yalan. herşeyi karman çorman tıka basa rezil ederek, çizerek ellerindeki "sayılı" kutulara doldurmaya çalışıyorlar ve darma dağan edip taşındığınız evde oraya buraya yığıp biran önce sıvışmaya bakıyorlar.

4-5 kişi birden saldırıp düzensiz iş yapıyorlar, birinin başında durup yok kardeşim öyle yapma böyle koyma, onu dürme bunu katlama, oraya basma derken arkadan kalan 3-4 kişi sağı solu toparlamış ve dağıtmış oluyorlar bile.

ve söylenmekten beziyorsunuz en sonuda ona kız buna kız; "layn naparsanız yapın bırakın eşyalarımı gidin" deyiveriyorsunuz.

Ne garantileri var ne sigortaları buzdolabını yamulturlar gizlice koyup kaçarlar, onu bunu çizip pardon abi derler,

ama teklif alırken telefonda konuşurken öyle kelimeler kurup öyle vaadler ederlerki sanırsınız nakliyat firması değil, uzaya turist taşıyan baykonor uzay üssü kadar hassas ve prosedürel çalışıyorlar.

Vel hasılı ben 3-4 taşınmadan sonra karar verdim, 500 lira vermeyecem 800 1000 lira verecem ama tertemiz eli yüzü düzgün "adam gibi adam" firmaya ev taşıtacam.

Ve 1000 liram için helal olsun güle güle yesinler diyecem, 500 liramı yalan ve pis işleriyle alanlara ise haram edecem..

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zor bir zamandayız demek ki:( Ama yazdığınız onca yazıyı çıktı aldım. Akşam üstü giderken yanıma alacağım ve bak diyeceğim daha öncekilerin tecrübeleri. Ben bunları yaşamak istemiyorum. Bakalım faydası olur umarım.