Eveet Yaz Geldi Başlasın Klima Arızaları !

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar

3 Senedir rahat bırakmayan bir klimam var,her yaz bozuluyor

2 sene önce kompresör bobin arızası vermişti

geçen sene uzun yolda radyatörüm delinmiş ve bütün gaz boşalmıştı tamir edilip gaz basıldı.

bu sene de klima performansından hiç memnun değildim gidip gazına baktırayım dedim ve 400gr gaz çıktı araçtan götürdüğüm adam 600gr gaz olması gerektiğini söyledi ve 600gr gaz bastı.

Ancak yine de neredeyse hiçbir değişme olmadı soğutmada,geçen sene radyatörü tamir edip aracı teslim ettiklerinde ilk günkü gibi buz etkisi yaratıyordu aracın içi.

Şuanda bundan eser yok önde oturanlar hava kanallarına yakın olduğu için bi nebze rahat yolculuk edebiliyorlarken arkada oturanlar yanıyoruz diyorlar.

Gaz basalı 1 2 gün oldu yine de aracın içi birtürlü soğumuyor.Gaz basan usta radyatörü yıkamacıda su tuttur dedi :s bunun bir faydası olur mu ?

Sormak istediğim şey bu klimadan bıktım her sene yüzlerce milyon para harcamaktan.Polen filtresini çıkartıp baktım temizdi,başka nereye bakmam gerekiyor.Birde 2001 den sonraki astralardamı ne tek fan soğutuyor radyatörleri bunun bir eksiği olabilir mi ? yani bazı astralarda klima için extra bir fan daha bulunuyor önde bende bu fandan taksam fayda görürmüyüm.Aracın biçok yerini söküp takmışlığım var bakmam gereken bir yer varsa yardmcı olursanız çok sevinirim

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astraların klimaları bizim vectralara (b1 kasa) göre daha sorunsuz. ben sıfır delphi marka kompresör, 2li bir boru var o, komple contaları, kalorifer motoru, kalorifer peteği vs. ısıtma ve soğutmaya dair ne varsa değiştirdim. ancak halledebildim valla.

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kışın 2-3 kere çalıştırıyorum yazları püfür püfür, gaz falanda eksiltmiyor şeytan kulağına kurşun, bir sıkıntımız yok :D

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima bir kere arıza yapmayagörsün, arıza yaptımı adamın iflahını kurutuyor. Benim 96 model vectra b ninde kliması gaz kaçırıyordu, üç gün önce kompresör keçeleri, klima radyatörü değişti, 475 tl masraf ettim, iki gün iyi soğuttu , bugün iyi soğutmamaya başladı. Çarşamba günü tekrar klima bakımını yapan bosch servisine gidip baktıracağım.

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yılda toplam 800 tl civarında para harcadım megane ın kliması için... İnşallah sonunda stabil hale getirdik.

Tavsiyem, iç hava sirkülasyon kapağını kontrol edin, klima çalıştıktan bir müddet sonra dışarıdan hava almayı kesmesi için iç hava sir. düğmesine basın. böylece daha verimli soğutur.

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yılda toplam 800 tl civarında para harcadım megane ın kliması için... İnşallah sonunda stabil hale getirdik.

Tavsiyem, iç hava sirkülasyon kapağını kontrol edin, klima çalıştıktan bir müddet sonra dışarıdan hava almayı kesmesi için iç hava sir. düğmesine basın. böylece daha verimli soğutur.

Sirkülasyonu çoğu zaman açıyorum zaten,fakat şu haliyle ne fayda,daha geçen sene bile soğuk ayar tuşunu sonuna kadar dayamadan bile hatta ortalarındayken bile yeterli verimi alıyordum şimdiyse soğuk ayarını en sona dayamama rağmen ancak elimi soğutabiliyor.Son 2 senede ben de 600+ TL dolaylarında para harcadım ama halaa da her sene klimayla uğraşmaktan kurtulamadım.Araçtan soğuttu resmen,aracı soğutacağına =) çok araştırdım bu kurutucu filtre varmış acaba onu değiştirmelimiyim ? kirlimi değilmi bakınca anlaşılır mı?

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır araçlarda Klima gazı tam basılı şekilde mi gleiyor yoksa daha sonradan kontrol ettirmek gereklimi? Benim aracımında kliması performans vermiyor. Düzgün soğutmuyor.

(Araç Aralık 2011 çıkışlı)

sahin67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah'a Şükür, problem yok benim aracın klimasında aman nazar değmesin. 3.kademede 1-2 dakika iyice soğutup, sonra alıyom 1.kademeye, içerisi buz gibi olduktan sonrada kademe düğmesini kapatıyorum, gerisini normal çalıştırma ile devam ediyom...zaten fazlada uzun süre açamıyom, yoksa dışarı çıkınca maazallah çarpıntı falan olmasın.

vectra_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde klimam geçen güne kadar güzel soğuttu ama dün açtığımda sadece elimi soğutabildi.Bunun nedeni gaz bitmiş olabilirmi acaba ?

mustafa17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç sormayın valla bnde aracın klimasından çok memnunken geçen gün soğutmadığını farkettim uzun yoldayken tam bir çile oldu.Eniştem elektrikçi ona gösterdik bobin yanmış dedi değiştirmş bobini bide gaz falan basmış şimdi buz gibi.İnşallah sorun çıkarmaz böle sorunlar gerçekten araçtan soğutuyor insanı.Birkaç sorum olcak klimayı araç dururken açtığımda devirde düzensizlik oluyor bir süre daha sonra düzeliyor ama düşük devirde devam ediyor ve fan çalışıyor.(Klima gazının doldurulduğu taraftaki fan) ve araç içi havalandırma tuşunun bir ara ışığı yanmıyordu şimdi yanıyor bunun bobinle alakası olabilirmi? teşekkürler..